MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Nieśli radość chorym dzieciom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 czerwca 2010, 12:23
Aktualizacja: 12:24
Autor: Angela
Fot. Kasia
Najpierw było przedstawienie „ Na wiejskim podwórku” przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 2, następnie magiczne atrakcje z udziałem wróżek, a na końcu słodki poczęstunek i paczki – mowa o obchodach Dnia Dziecka w Szpitalu Wojewódzkim na oddziale dziecięcym. A wszystko po to, by mali pacjenci w tych najtrudniejszych dniach choroby odzyskali uśmiech na twarzy.

Dzień dziecka w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze co roku przygotowywany jest przez panią Anię Sinicę, pielęgniarkę, która wkłada w akcję całe serce. Co roku do szpitala zapraszani są też inni goście, z pomocą których najmłodsi zapominają o chorobie. Tak było i w tym roku. Najpierw przez małymi pacjentami wystąpiło 25 przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze, którzy wystąpili w przedstawieniu "Na wiejskim podwórku". Kolejnym punktem imprezy był "Harry Potter i Szkoła Wróżbitów", w którym dwie wróżki, Aneta i Elwira z Firmy VESNA,
wprowadzały dzieci w świat magii. Po części artystycznej wszystkie dzieci otrzymały baloniki, paczki i słodkości.

- Jest to święto wyjątkowe dla chorych dzieci, bo obchodzone w szpitalu, dlatego robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby dzieci choć na chwilę zapomniały o swojej chorobie. Zaprosiliśmy gości, przygotowaliśmy około 50 paczek, w dekorowaniu oddziału pomagali nam rodzice i studenci z wydziału przyrodniczego Kolegium Karkonoskiego. Dla niektórych dzieci, to jedyna okazja, aby dostać prezent, cieszyć się z innymi dziećmi, aby ktoś w tak szczególny
sposób podkreślił ważność tego święta. Są u nas bowiem i takie maluchy, które pozostają same, bez wsparcia najbliższych. Dlatego tak ważne jest byśmy byli my: personel tego oddziału i członkowie Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom oraz darczyńcy, dzięki którym tego typu imprezy udaje się zorganizować – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Anna Sinica w imieniu wszystkich małych pacjentów dziękuje za okazane, gorące serce.
Stowarzyszenie pomocy chorym dzieciom serdecznie prosi też o kontakt pod nr tel. 75-7537136,34, osoby indywidualne i firmy, które zechciałyby pomóc w organizacji drugiego, bardzo ważnego święta dla dzieci w szpitalu - dnia św. Mikołaja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ojciec 3-06-2010 13:30
Właśnie wczoraj mój synek wyszedł ze szpitala.Miał okazję uczestniczyć w tej uroczystości.Było bardzo wesoło,dzieci dostały niespodzianki ,kolorowe baloniki oraz pyszne pączki,cukierki i owoce.Nawet my rodzice w tym dniu zastaliśmy poczęstowani cukiereczkiem.Nie spodziewałem się,że w szpitalu można tak fajnie spędzać czas.GRATULUJĘ POMYSŁU I DZIĘKUJĘ ZA TAK MIŁĄ ATMOSFERĘ W ODDZIALE DZIECIĘCYM. Pani Aniu postaram się coś załatwić dla dzieci na mikołajki.
~kation 3-06-2010 15:19
Dla chorego dzieciaka w szpitalu to szczęście,że może się śmiać i radować w takim dniu.Serce mi ściska jak patrzę na te malutkie dzieci.Brawa dla organizatorów!!!!!!!!!!!!!!
~perła 3-06-2010 15:24
jesteście wspaniali.więcej takich akcji
~al 3-06-2010 22:03
ten oddział zostawia wiele do życzenia sanepid powinien się tym zając i pielęgniarki ...masakro co jedna to bardziej wredna, kawusia cukiereczek , herbatka a ty matko proś się o czopek dla dziecka!!!Dzięki Bogu nie grozi mi bycie w tym padole polskiej rzeczywistości!
~ 4-06-2010 11:38
Uważam. że takie akcje są naprawdę wspaniałe gdyż dzieci chore leżące na oddziale mogą chodź przez chwile zapomnieć o trudach choroby, ciesząc się swoim świętem. Należa się wiec wielkie gratulacje dla wszystkich organizatorów którzy wkładają w to tyle wysiłku i serca. WIELKIE BRAWA !!!!
~ 4-06-2010 14:20
Parę lat temu,moje dziecko przebywało na tym oddziale,opieka personelu była bardzo dobra.Cieszę się,że moje dziecko mogło teraz wystąpić w przedstawieniu dla chorych dzieci.Bardzo dziękuję Paniom z przedszkola nr.2,za to,że uczą i pokazują naszym dzieciom od małego,jak można pomagać innym,zwłaszcza chorym.
~ANNA SINICA 5-06-2010 14:40
Dziękuję bardzo za miłe słowa kierowane pod naszym adresem.Najważniejsza jest radość chorych dzieci i dlatego robimy wszystko,aby tej radości im jak najwięcej dostarczyć.Dzień Dziecka to dzień szczególny,a przede wszystkim dla tych małych pacjentów ,o których nie pamiętają nawet ich najbliżsi. Dzięki pomocy i ofiarności Państwa udało nam się wywołać uśmiech na wielu smutnych twarzach naszych maluchów.Dlatego proszę przyjąć moje serdeczne słowa wdzięczności,w imieniu chorych dzieci, za bezinteresowną pomoc w organizacji tej imprezy.DZIĘKUJĘ Dzieciom i Paniom Przedszkolankom z Przedszkola nr2,Firmie"Vesna"Magdaleny Pruś i Paniom animatorkom Anecie i Elwirze,Firmie "OAZA"i Panu Jackowi Płyjgawko oraz współpracownikom,Cukierni"Żaneta"Jan Kowalski,P.Marii Żmuda,PCK Zarząd Rejonowy,Straży Miejskiej,Firmie"Mc Donalds",Firmie"SOMBIN"Stanisław Tyrała,Firmie"SZOPEK-TRANS"Dariusz Szopiński,Firmie"AKAR"Robert Pabisiak,Firmie"DIALOG",P.Małgorzacie Sadowej i Kupcom z targowiska"Zabobrze",P.Jadwidze Zatka,Katarzynie Płandowskiej,Darii Sadowy,Tomaszowi Sinicy,P.Halinie Nieckarz,P.Januszowi Tyburczy,Studentom KK Wydz.Przyrodniczy,TV DAMI, JELONCE
~Daria.. :P 5-06-2010 17:25
Moim zdaniem ta uroczystość była świetnym prezentem dla chorych dzieci, które choć na chwilę mogły zapomnieć o swoich dolegliwościach i cieszyć się w tak wspaniały dzień. Byłam pacjentką tego oddziału i nie zgadzam z negatywną jego opinią. Pielęgniarki są naprawdę miłe i mają dużo serca dla pacjentów. Pracując przez 12h mają prawo na odpoczynek i nie jedną kawę. Ta praca jest trudna i wymaga wiele cierpliwości. A co do przedstawienia przedszkolaków było wesołe, i miło że dzieci chciały uczynić coś dla chorych dzieci.. Bardzo mi się podobał ten dzień spędzony tam i pozdrawiam organizatorkę: Annę Sinicę. !
~ 9-06-2011 20:44
Jacek Płyjgawko to mój tata

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Dotacja na usuwanie azbestu

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
359
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%