MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Niesamowita Nocna Dziesiątka

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 lutego 2017, 13:22
Aktualizacja: 13:31
Autor: BP/ Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
W blasku latarek–czołówek, a na trasie także pochodni, 135 zawodników i zawodniczek pokonało wczoraj wieczorem (27.02) 10–kilometrową trasę ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej. Po drodze zdobyli Samolot, wdrapali się na Górny Dukt i zjechali szaloną trasą Herberta. Wygrali Tomasz Kałużny i Anna Gałek.

Trasa była bardzo szybka, a sceneria nadzwyczajna, choć po raz pierwszy w trakcie corocznej Nocnej Dziesiątki nie było śnieżycy.
Ale i tak to był bieg pełen przygód! Nawet znakomity i doświadczony Tomasz Kałużny musiał ratować się kijkiem na muldzie na trasie Herberta. Inwalida z potężną wadą wzroku (minus 14 dioptrii!) Adam Fijałkowski w pewnym momencie, gdy nie widział nikogo przed sobą, stracił pewność siebie... Na szczęście zna teren doskonale, więc nie stracił orientacji.

- Mnie wydawało się, że trasa ciągle prowadzi pod górę - opowiadała Miśka Przyłuska. - Gdy się wywaliłam, leżałam z siedem minut i nie wiedziałam, co będzie dalej. Wyprzedzali mnie, myślałam, że już nikogo za mną nie ma, bałam się, że na mecie nikogo nie będzie...

Anna Gałek wygrała po raz trzeci w 41. Biegu Piastów. Najlepsza była także w Memoriale Stanisława Michonia i Rodzinnej Dziesiątce. Jej kapitalna forma to powrót do świetności sprzed lat, gdy trenowała biathlon. Po kilkunastu latach przerwy wróciła do regularnych treningów i w ich drugim sezonie pokazuje wielką klasę. Następne konkurencje 41. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego w piątek, 3 marca: 30 km techniką dowolną i 9 km klasykiem. Wyniki na: www.wyniki.datasport.pl/results2054/

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Powrót imprez rowerowych

Trwa budowa punktu widokowego

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Finał na lawecie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2196
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%