MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Nierówność na starówce

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2007, 15:13
Autor: AGA
Fot. Jelonka.com
Przez niewiedzę gorsze miejsca dla spóźnialskich handlarzy.

Na parkingach blisko placu Ratuszowego stanęły w piątek samochody handlarzy staroci, którzy przed zaczynającym się w sobotę Jarmarkiem Staroci i Osobliwości, przyjechali do Jeleniej Góry w nadziei rozłożenia straganów na płycie rynku. Nie mogli jednak wjechać w pobliże ratusza, ani tym bardziej zająć dogodnego miejsca.

Nic nie wiedzieli, że zmienił się regulamin imprezy i miejsca należy rezerwować wcześniej. Tymczasem było o tym wiadomo już od sierpnia, kiedy Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej ogłosiło nowe zasady organizacji Jarmarku Staroci i Osobliwości

Zorganizowano około 300 stoisk różnej wielkości. Większość, zwłaszcza tych najlepszych, została już dawno zarezerwowana. Przyjezdni, którzy są zaskoczeni taką sytuacją, nie kryją oburzenia. – Nic o tym wcześniej nie było nam wiadomo – mówią.

Będą musieli zadowolić się gorszymi miejscami na bocznych uliczkach. I nie mają najlepszego zdania o organizatorach jarmarku.
CITiK ma czyste ręce, bo nowy regulamin został nagłośniony na ponad miesiąc przed największą imprezą handlową w Jeleniej Górze.

Jarmark oficjalnie potrwa od soboty do niedzielnego popołudnia. Będzie zapewniona profesjonalna ochrona, o którą zadba organizator.

<b> Policja ostrzega przed kieszonkowcami </b>
Jarmark Staroci i Osobliwości to gratka dla kolekcjonerów, ale nie tylko. Nie próżnują złodzieje kieszonkowi, którzy co roku mieszają się z tłumem przebywającym na jeleniogórskim rynku i w okolicach. Będzie miała na nich baczenie policja. Stróże prawa proszą też mieszkańców, aby nie prowokowali przestępców nosząc w widocznych miejscach cenne przedmioty i saszetki z pieniędzmi oraz dokumentami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plac "Tęcza" gotowy

Z Leszkiem na Śnieżkę

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~sergio 28-09-2007 15:51
tyle lat odbywał się jarmark i nigdy nie było problemów a teraz jaskiś gamoń wymyslił rezerwacje ja np.pierwszy raz słyszę o tej rezerwacji a kupuję nowiny czytam jelonkę
~xyz 28-09-2007 17:24
Porządek musi być! Popieram rezerwacje. Cywilizowany sposób.
~Jeleniogórzanin 28-09-2007 17:27
Bardzo dobry pomysł . W końcu zapanuje jakis ład . Nie będzie też awantur i bijatyk między wystawcami. Gratuluje pomysłu.
~DIABLO 28-09-2007 17:41
Rok temu rozdawano wszystkim handlującym zasady rezerwacji na ten rok, sam widziałem.Wreszcie będzie porządek, a nie koło faceta z militariami, gość z meblami a potem znaczi i stoisko pełne skarpet.Teraz mają być działy tematyczne. Jak ktoś handluje i nie chciał się zorientowac to po prostu handlowa ciućma.:)))
~do sergio 28-09-2007 19:57
byla kidys informacja na 100%w jelonce,sam bylem zdziwiony nowymi zasadmi.Ale tak jak tera chyba jest lepiej,wiekszy porzadek. Pozdrawiam
~z okolicy 28-09-2007 21:14
Ładnie Ci Sergio? Kto tu faktycznie jest gamoniem? Jeżeli przegapiłeś zmianę organizacji jarmarku to miej pretensje do siebie. Jakoś inni potrafili sprawę tą załatwić wcześniej. Jeżeli brakło Ci miejsca, choć wątpię abyś faktycznie był zainteresowany sprzedażą staroci, to już teraz pomyśl o następnym jarmarku, a przestaniesz szukać na silę powodu do rozrabiania.
~Barnaba 28-09-2007 21:47
Słyszałem, że organizacją zajmuje się Straż Miejska. Niech zajmą się też kierowcami którzy parkują wszędzie.
~rymcycymcy 28-09-2007 22:53
Straż miejska mogłaby wystawić na sprzedaż swoje blokady. Sam bym wziął ze dwie i założył sąsiadowi.
~kazimierzp 29-09-2007 9:22
Do Barnaby – jarmarkiem, jego strona organizacyjną zajmuje się Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej. Może nie wprost, ale jest to też zawarte w teście artykułu!
~poprzednio 29-09-2007 9:38
większe pieniądze (niż "placowe") handlarze płacili blokującym wcześniej miejsca cwaniakom; połowa stoisk była "nie z tej bajki" (skarpety, baloniki, ...); nie sądzę, aby udział w wymyśleniu "nowych reguł" miał ktokolwiek z ratusza (mylę się?)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wyróżnienie dla samorządowców

Budowa drogi S3

Rodzinna wystawa

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
803
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%