MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

NiePOkój wśród radnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 października 2009, 13:44
Aktualizacja: 13:44
Autor: TEJO
Piotr Miedziński
Fot. TEJO
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP niepokoi się sytuacją dotyczącą odrzucenia dofinansowania do planowanej budowy pierwszego etapu obwodnicy południowej. – Odrzucono tym samym historyczną szansę rozwoju naszego miasta – piszą w oświadczeniu rajcy PO.

– Jako radni Platformy Obywatelskiej apelujemy do pozostałych radnych aby pamiętając o złożonej przysiędze zawsze działali dla dobra miasta i jego mieszkańców – czytamy w piśmie przesłanym dziś, po wczorajszej sesji, podczas której rada nie wyraziła zgody na 46 milionowe dofinansowanie do budowy pierwszego etapu obwodnicy południowej.

Radni PO podkreślają, że taka decyzja niweczy wysiłki rzeczników Jeleniej Góry we władzach wyższych: Jerzego Pokoja i Marcina Zawiły, a także całego urzędu miejskiego. – Wiele innych gmin na Dolnym Śląsku stara się o podobne możliwości wsparcia swoich inwestycji i jeżeli Jelenia Góra odrzuci tą ofertę przepadną one bezpowrotnie – piszą radni wymieniając, jakie korzyści mogłaby przynieść obwodnica.

Sugerując, że radni, którzy sprzeciwili się budowie obwodnicy, będą także blokowali inne inwestycje, klub PO zapewnia, że dalej będzie przekonywał o konieczności powstania drogi a także urzeczywistnienia innych projektów, w tym cieplickich term.

– Nie marnujmy tej historycznej szansy rozwoju naszego miasta, działajmy wspólnie dla niego i jego mieszkańców którzy pragną tych kluczowych inwestycji w naszym mieście i którzy chcą żyć w nowoczesnym rozwijającym się i przyjaznym dla mieszkańców i turystów miejscu – napisał Piotr Miedziński, szef Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trio Vocalis operetkowo w Parku Zdrojowym

Czytelniczka: drogo i brudno

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Markecik 21-10-2009 13:49
Nazwiska tych , którzy byli przeciw i ... Państwu już dziękujemy
~BC 21-10-2009 14:09
Rzeczywiście sytuacja jest bardzo niepokojąca! Cóż to za demokracja, skoro wybrani przedstawiciele uchylają się od podejmowania tak ważnych decyzji dla nas wszystkich?!? Cóż to za demokracja w której średnio inteligentna kobieta (chcąca za wszelką cenę "zaistnieć") - pozbawia nas historycznej szansy?!? Pieniądze to rzecz nabyta - a szansa może być utracona bezpowrotnie. Szkoda i szansy i "wpakowanej" w sprawę energii.
~was 21-10-2009 15:51
mozna jeszcze wybudowac lotnisko tylko kto za to zapłaci. 38% dofinansowania zewnetrznego to skandal. Lokalni działacze PO dostali ochłap od kolegów z wojewodztwa i rządu. W innych miastach tego typu inwestycje otrzymują dofinansowanie do 75 % wartości inwestycji. Pytanie do "graczy" z PO ... czy obliczaliście, że idąc w tą inwestycję z takim poziomem dofinansowania zadłużacie każdego mieszkańca na 500 złotych ( rodzina średnio 2000)
rymcycymcy 21-10-2009 15:58
Koledzy radni troszeczkę maniPOlują informacją. Wstrzymanie dofinansowania obwodnicy, to pieniądze na inne inwestycje. Komuś przeszedł jakiś niezły biznesik koło noska ? Pewnie działeczki przy przyszłej obwodnicy już pokupowane ...a tutaj taka mina ;)
~gadka-szatka 21-10-2009 16:26
PIS-owcy celowo sie wstrzymali a ta cala JG XXI to tez .....................,niech kazdy sobie dopowie,pozdrawiam
~ja 21-10-2009 16:44
A cóż to za szansa dla JG - obwodnica południowa ?! Taka, że samochody na trasie z Wroc. do Karpacza zahaczą o JG ? W samym mieście jest więcej do zrobienia - choćby skrzyżowanie JP II z Grunwaldzką, remonty ulic i kamienic. Obwodnica "zrobi dobrze" Wrocławiowi, a nie nam. A co to jest za partia PO - ze smutkiem sie teraz przekonujemy ... I skąd to przekonanie, że inne incjatywy będą blokowane ?!
~AnnaR 21-10-2009 17:22
A Pan Miedziński co zrobił w życiu? Ile ma lat? Pracował na swoim czy tylko stanowiska polityczne ? W wyborach uzyskał sto parę głosów, żenujące...
~obserwator9 21-10-2009 17:30
Jest nagonka na ludzi z Platformy Obywatelskiej. Bo chcą stanowiska dobrze płatne, rady nadzorcze. A prawda jest trochę inna. Dobrym tego przykładem jest Mirosław Graf - szef PO na Szklarską Porębe i Piechowice. Już 2 lata temu obiecano mu stołem dyrektora w KRUS w Szklarskiej Porębie. Dwa lata mineły i Mirek Graf nie dostał tego stanowiska, mimo, że mu się z \"przydziału\" należąło. Więc ludzie z PO nie mają takiego słodkiego życia, jak powszechnie się uważa.
~jelgór 21-10-2009 20:02
Polska XXI uprawia politykę wstecznictwa, bo decyzja o odmowie przyjęcia europejskich pieniędzy to głos na miarę Targowicy. Najwidoczniej Polska XXI chciałaby widzieć Jelenią Górę jak Katon Kartaginę - zaoraną! Dobrze, że Jelonka pisze o tym, czego w ulotkach wyborczych za rok sami nieszczęśni radni ze wstydu nie napiszą!
~obywatel 21-10-2009 22:39
radni PiS i DŚ XXI chyba zapomnieli że reprezentują mieszkańców, którzy chcą tej obwodnicy a nie swoje interesy. Brawo radni PO. Przynajmniej wy wiecie co robić.
~jeleniogórzanin10 22-10-2009 13:53
Uważam, że Mirka Grafa skrzywdzili. Ile ma on czekać na fotel dyrektora KRUS w Szklarskiej Porębie???? Przecież M. Graf jest z PO. Dlaczego obecny dyrektor KRUS w Szklarskiej Porebie pan Ryszard Barej nie może tego zrozumieć? Zresztą wynik finasowy w KRUS w Szklarskiej Porębie - to totalna katastorfa.
~obiktywny 23-01-2010 11:10
Dajcie proszę już spokój KRUS-owi Mirkowi Grafowi i Panu Barejowi.Niech dzisiejszy Granit funkcjonuje dobrze dla dobra ich pracowników bez względu na to kto będzie ty obiektem kierował.Myślę że wynik finansowy jest na tyle dobry żeby przy spokojnej pracy utrzymać ten poziom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy radny w Kowarach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
452
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%