MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Niepodległość jest jak powietrze. Czy Jelenia Góra kocha Polskę?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 listopada 2011, 14:08
Aktualizacja: Sobota, 12 listopada 2011, 8:12
Autor: RED
Fot. RED
– Kiedy jest, praktycznie jej nie odczuwamy. Gorzej, gdy zabraknie – powiedział dziś, w Święto Niepodległości, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Obchody dnia 11 listopada przebiegły w zmienionej formule. Było mniej sztampy, a na koniec szczęściarze zajadali marcińskie rogalei.

Punktualnie o godzinie 11. 11 11 listopada 2011 roku mistrz ceremonii Dariusz Maląg dał sygnał do rozpoczęcia na placu Ratuszowym Manify Patriotycznej. Nazwa niefortunna, wszak „manifa” to wymysł środowisk feministycznych, kojarzona z dniem 8 marca. Samorządowcy jednak liczyli, że takie miano będzie bardziej chwytliwe dla młodzieży, na którą organizatorzy liczyli szczególnie. Młodych ludzi nie zabrakło więc w Rynku: rozdawano biało-czerwone chorągiewki, baloniki, kotyliony i naklejki z napisem „Jelenia Góra kocha Polskę”, także w barwach narodowych.

Manifestacji ubarwiła koncertem Orkiestra Dęta działająca przy Filharmonii Dolnośląskiej. Zabrzmiały popularne marsze, a prezydent Marcin Zawiła, indagowany przez Dariusza Maląga, wygłosił pogadankę historyczną. – Czasy pierwszej wojny światowej są odległe od nas, jednak wychowywałem się w domu, gdzie dziadkowie opowiadali o tamtych wydarzeniach, bo byli ich świadkami – powiedział szef miasta. Zwrócił także uwagę na wartość dobra wspólnego, jakim w 1918 roku było stworzenie niepodległego państwa polskiego. – Było to wyzwanie poza sporami natury politycznej i ideologicznej – mówił prezydent miasta nawiązując do ówczesnych przeciwników politycznych: Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego.

Na placu Ratuszowym nie było oddziałów Wojska Polskiego, tradycyjnego apelu poległych i salwy honorowej. Z tego elementu zrezygnowano. W Rynku nie było też pocztów sztandarowych kombatantów, służb mundurowych, szkół i organizacji. Te czekały na manifestantów przy pomniku Wolność i Niepodległość na placu przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa. Uczestnicy tzw. „manify” przeszli tu ulicami Konopnickiej i 1 Maja. Przy monumencie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Dariusz Maląg przywitał obecnych na ceremonii przedstawicieli władzy nie wymieniając jednak nikogo z nazwiska. Przedstawił też poczty sztandarowe szczególnie ciepło mówiąc o kombatantach. Jeden z nich obchodzący dziś 98. urodziny, dostał od zebranych oklaski. Punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie całego hymnu narodowego: wolontariusze rozdawali jeleniogórzanom ściągawki z tekstem. Mazurka Dąbrowskiego zaśpiewał chór połączonych szkół podstawowych przy akompaniamencie filharmoników dolnośląskich.

– Trochę nam ostatnia zwrotka nie wyszła, ale nie zabraknie okazji, aby poćwiczyć. Będziemy się starali, aby w takiej właśnie formie hymn brzmiał przy każdej możliwej okazji – zapowiedział Marcin Zawiła. Szef miasta wygłosił pod Pomnikiem Wolność i Niepodległość przemówienie, w którym zwrócił uwagę na specyfikę pojęcia „niepodległości”.

– Niepodległość jest jak powietrze, kiedy ją mamy, praktycznie tego nie zauważamy. Gorzej, gdy jej zabraknie – mówił prezydent. Zaakcentował też konieczność krzewienia idei niepodległościowych wśród młodzieży. Nie krytykował jednak młodych ludzi, którzy często nie utożsamiają się z poczuciem patriotyzmu. Samorządowiec wskazał, że czyni się młodym za mało okazji, aby mogli poznać te wartości i cieszyć się nimi. Stąd, między innymi, pomysł, aby w dzisiejsze obchody zaangażowała się głównie młodzież.

Po wykonaniu przez filharmoników Marsza Pierwszej Brygady, rozpoczęło się składanie wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Wolność i Niepodległość. Hołd niepodległości oddali, między innymi: posłanki Zofia Czernow, Marzena Machałek, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak, Marcin Zawiła wraz z zastępcami Hubertem Papajem i Mirosławą Dziką, przewodniczący rady miasta Janusz Grodziński z zastępczynią Anną Ragiel, przedstawiciele partii politycznych, weterani, żołnierze, policjanci, pogranicznicy, strażacy, sybiracy, harcerze, delegacje różnych organizacji i mieszkańcy.

– Dziś jest nie tylko Święto Niepodległości, lecz także dzień Świętego Marcina, dlatego postanowiliśmy w Jeleniej Górze stworzyć taką staro-nową tradycję – powiedział na koniec uroczystości Marcin Zawiła, dzisiejszy solenizant. Szef miasta zaprosił mieszkańców na rogale marcińskie. – Są nieco inne od oryginału, ale na pewno smaczne – zapewnił. Nie wszyscy mogli się o tym przekonać, bo słodkości wystarczyło jedynie dla części zebranych.
O godzinie 13 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Kościele Łaski. Uroczyste msze odbyły się także w innych świątyniach.

Wieczornym akcentem Święta Niepodległości będzie Ognisko Patriotyczne zorganizowane przez Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego na dziedzińcu dawnego Kolegium Jezuickiego przy ulicy Kopernika Początek o godz. 18. 30. O godzinie 19 w Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się koncert z okacji 70. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego. Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej poprowadzi maestro Mirosław Jacek Błaszczyk. Solistą będzie Karol Radziwonowicz, który zagra wraz filharmonikami Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Paderewskiego. W programie także Symfonia e-moll Odrodzenie Karłowicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Odpust Krzeszowski

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~ladna pogoda 11-11-2011 14:45
Gdzie jest SKM ?!
~ 11-11-2011 14:54
http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2,ID439498203,index.html
~X 11-11-2011 14:56
Tak. Byłam tam jako delegacja klasowa ze szkoły i mieliśmy ubrać się an biało-czerwono. Stałam i wymarzłam się. Jak wracałam spod garnizona to nie czułam stóp i palców u rąk.
~swój 11-11-2011 15:24
do x - nie chodź tam więcej, tam jest zimno
~ 11-11-2011 15:27
A KUTY ROMAN z PSLem był.?
~ 11-11-2011 15:39
Znowu Zofia Czernow? Przecież podawano, że już wyjechała?
~ 11-11-2011 15:44
solista bedzie Pawel Kowalski
~x do X 11-11-2011 15:54
jak wracałaś spod garnizona ? nie ma co , świetny z ciebie członek delegacji.
~cerber 11-11-2011 15:58
Chciałbym zwrócic uwagę panu dyrektorowi muzeum przyrodniczego w Cieplicach. Będąc dzisiaj w parku norweskim zauważyłem ,że na najwyższm maszcie przy muzeum powiewa stara wyblakła i podarta biało-czerwona flaga.Uważam że przy dzisiejszym święcie jest to duży skandal.Pan dyrektor jest dosyc aktywny na wszystkich polach,jak mógł dopuscic do takiego stanu naszą flgę narodową.
~jejek 11-11-2011 16:01
Marcińskie rogale, a nie pierniki!!
~Dariusz N 11-11-2011 17:15
Ty, Red! Nie poprzewracało się tobie w głowie? Daj mi przycisk do wystrzelenia atomówki na warszawę, a nacisnę go bez mrugnięcia okiem! Za co mam kochać ten kraj, za ceny paliw, wyzysk, przekręty władz, robienie z nas idiotów, dalej mam wymieniać? Zastanów się co piszesz, ja akurat nienawidzę tego kraju, więc nie cała Jelenia Góra kocha polskę, a ty kłamiesz w tym momencie!
~Do Dariusz 11-11-2011 17:51
Czy to kraj utrudnia Ci życie, czy rządzący? Zastanów się co piszesz. I idź na następne wybory. Wybieraj lepszych.
~apart 11-11-2011 17:57
Do Dariusza-chlopie to co ty tu jeszcze robisz?Jak nienawidzisz to pedz tam gdzie ci bedzie lepiej!Europa jest otwarta dzieki Bogu!
~qwertzz 11-11-2011 18:15
skad wiecie gdzie on mieszka? moze juz dawno wyjechal? Ojczyzna nie jest tworem, ktory nalezy traktowac w kategoriach milosci lub nienawisci. Jak mozna kochac metr gruntu przed granica a byc obojetnym lub nienawidzic metra za granica? To jakas chora ideologia.
~Dariusz N 11-11-2011 18:20
Sory Red, nie zauważyłem, że to jest pytanie, a te ci..y niżej niech sami wyp...ją na Sybir!
~sw 11-11-2011 18:28
gdzie zdjęcia funkcjonariuszy sw pod pomnikiem
~sqandal 11-11-2011 18:30
... a czy Polska kocha Jelenią Gore?
Piipi Jelonkowa 11-11-2011 18:44
..do - [~ Sqandal ] .. Polskę można kochac,bo *t y l k o tutaj Twoje łzy osuszy "polskie" Słońce ! .. tak po prostu pośród swoich !
~Zainteresowa 11-11-2011 19:08
Niepodległość jest jak powietrze. Czy Jelenia Góra kocha Polskę? A czy Polska kocha Jelenią Górę ? A czy Polska widzi że jest tu wiocha bez przyszłości,perspektyw na lepsze jutro i młodych ludzi którzy stąd uciekają ? A czy Polska widzi że pociągi do Stolicy dolnego-śląska jadą 4 godziny i nie zanosi się że od nowego rozkładu jazdy nie będzie lepiej tylko dużo dużo gorzej i Polskę w ogóle to nie obchodzi ? A czy Polska widzi że Jelenie Góra to miasto "BIEDRONEK" i galerii i ludzi bez pracy ? A czy Polska widzi że jest totalna bieda i syf na ulicach nie ład i brak gospodarza żeby Jelenią Górę promować i zachęcać ludzi do przyjazdu tu i zwiedzania naszych pięknych okolic i gór ? NIE Polska tego nie widzi bo ma to hmmmm gdzie ????
~... 11-11-2011 19:12
Krysia do boju !!!!
~czynownik 11-11-2011 19:12
Brawa dla p. Prezydenta. Nareszcie udało się organizatorom porwać mieszkańców miasta do uczestnictwa w patriotycznej uroczystości. Pamietam, jak za poprzednika stało zaledwie kilkanaście osób w rynkowych podcieniach. Władze miasta występowały więc wówczas same przed sobą.
~do 19:01 11-11-2011 19:21
Zanim zaczniemy krytykować innych, popatrzmy na siebie. Wiem, że człowiek jest rozgoryczony, tym bardziej jak nie ma pracy, ani za co żyć, ale dzisiejszy dzień powinniśmy uszanować i powstrzymać się od krytyki. Ktoś kiedyś powiedział Kto nie szanuję swojej przeszłości, Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości Ani nie ma prawa do przyszłości...
~Damian P. 11-11-2011 19:31
KOCHAM POLSKĘ! KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ! POŚWIĘCIŁBYM DLA NIEJ WSZYSTKO, NAWET ŻYCIE OJCA I MATKI! KOCHAM CIĘ, POLSKO, I NIGDY KOCHAĆ NIE PRZESTANĘ!!!!!!
~jelgór 11-11-2011 19:42
Manifa dziwna nazwa, ale może być, jednak można pójść za ciosem i następnym razem zrobić Antifę Niepodległościową.
~kij 11-11-2011 19:50
Patriotyzm na pokaz. Jak za komuny. Zimno jak cholera ale co się nie robi dla poklasku.
~ 11-11-2011 20:17
132 zdjęcia? Przewiało was?! Nie mówiąc już o braku chronologii...
~ja 11-11-2011 20:27
wawa miała lepiej mogła sobie porzucać
~plx 11-11-2011 20:29
Zobaczymy jak będzie absencja w szkolach po rozkazie marszu pocztów sztandarowych.Przykro patrzeć jak mało parlamentazrystów, radnych było na mszy swietej. Co to bojkot swiatopoglądowy PO. A Panu Prezydentowi trzeba kupić służbowy płaszcz bo tak kurteczka......Bark wojska w kościele Garnizonowym to cos nie tak.Reszta to 1-szy maj
~do zainteres 11-11-2011 20:40
Ja nie czuję biedy, mam dobrą pracę, mieszkanie, samochód. W przyszłym roku kupię dom. Żona też nieźle zarabia, co roku 2 - 3 razy lecimy na wczasy, uprawiamy dużo sportu. No ale mamy z żoną po 2 fakultety porządnych wrocławskich DZIENNYCH uczelni. I to że nie ma miesiąca bym nie miał kolejnej propozycji zmiany pracy w konkurencyjnej firmie, to zasługa moich rodziców, bo robili wszystko by mi zapewnić dobre wykształcenie. Niestety większość społeczeństwa dziedziczy biedę, a co za tym idzie brak wykształcenia. Dziedziczą też doskonałą umiejętność narzekania, stękania i wyciągania ręki, "bo im się należy".
~ 11-11-2011 20:41
20:17, bardzo dobrze przynajmjniej widac kogo nie bylo..
~bono 11-11-2011 20:57
jelenia góra pewnie kocha polskę ale polska nie kocha jeleniej góry. jest miastem tranzytowym do szklarskiej poręby i karpacza, a wszystko dzięki władzom która siedzi w jeleniej górze, z wiecznie spóźnioną panią naczelnik kadr :) od lat nie mają pomysłu na miasto, dla nich tylko kasa i zmiany organizacyjne urzędu, nowe punkty obsługi klienta i tym podobne, sztuczne zamieszanie robić potrafią ale już do roboty to tylko ci najniżej położeni w hierarchii struktur urzędu. do roboty wiecznie spóźniona bo któregoś pięknego dnia przyjdzie taki nowy gdzie nie będzie układów i .... poleciał ptaszek na zieloną trawkę - tego życzę. Pomysłów jak obudzić jelenią jest dużo, ale przy tej władzy, przy tej strukturze szanse są zerowe na poprawę "stol.... karkonoszy" - i tyle na dziś.
~do bono 11-11-2011 21:06
Naczelnik kadr??? To ile osób jest w tym (wy)dziale kadr, że aż n a c z e l n i k tam potrzebny? Przesunąć to towarzystwo do prawdziwej pracy!!! Czym oni się zajmują? Tworzą codziennie nowy plan urlopów?
~x 11-11-2011 21:22
do 20.40 - bufon z ciebie i zarozumialec .Osoby kończące studia zaoczne są bardziej godne podziwu ,bo one same musiały dojśc do wszystkiego. Im na wykładach nikt nie wykładał kawy na ławę.Ich dyplom ma taką samą wartość.
~obserwator1 11-11-2011 21:27
Przykro było obserwować jak niektórzy oficjele przegadali czas do rozpoczęcia mszy św. w kościele.Szkoda,że kontakty pewnego pana z pewnym proboszczem jednej z jeleniogórskich parafii nie przekładaja się na porządne zachowanie w kościele.Taki pan nie wie nawet,że przeszkadza innym,którzy do kościoła przyszli się pomodlić...
~do x 11-11-2011 21:53
Właśnie w tym jest problem. Że dyplom (oczywiście jako dokument), ma wartość taką samą. Niestety już nie jest tak samo gdy chodzi o wiedzę i umiejętności takiego absolwenta. Tę naszą miejscową "Sorbonę" kończy każdy kto ma odrobinę chęci i czesne. Na "moim", pierwszym roku zaczynało 130 osób. Skończyło 53. Ale w odróżnieniu od absolwentów jeleniogórskich "szkółek" na bezrobociu nie jest nikt z nich.
~11 listopada 11-11-2011 22:05
Niepodległość - trudne słowo. Może ono znaczy, coś ważnego w naszym życiu. Kto mi wytłumaczy? Tak to słowo - bardzo ważne. Jeśli słuchać umiesz To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz. Uwięziony ptak nie śpiewa. A czy wiesz dlaczego? Bo nie spotkasz nigdy w klatce, Ptaka szczęśliwego. Czasem ktoś Ci nie pozwoli cieszyć się swobodą i zamieszka bez pytania w twoim kraju z tobą. Potem bardzo się panoszy, rządzi i wymaga. Wreszcie mówi, że tak lepiej, że tobie pomaga. Uwięziony ptak nie śpiewa. A czy wiesz dlaczego? Bo nie spotkasz nigdy w klatce, Ptaka szczęśliwego. Tak poznałam, zrozumiałam słowa najważniejsze. Niepodległość znaczy wolność. Słowa najpiękniejsze.
~ 11-11-2011 22:07
Czernowowa sama, Szmajdzińska sama, a Machałkowa z Szymańskim i Ziółkowskim! Podoba mi się to, widać która z Pań ma lepszy charakter ;) Pozdrawiam delegację PiS. P.S. Panie Prezydencie, nie nazywaj Pan czegoś takiego następnym razem manifą...
~x 11-11-2011 22:09
do 21.53 - a ja nie miałam na myśli , nazwę to bez złośliwości , jeleniogórskich uczelni .Tylko wrocławskie . Co do jeleniogórskich zgadzam się. Co do wiedzy po zaocznych wrocławskich uczelniach - nie .Tam też kończy studia najwyżej 1/3.
~do x 11-11-2011 22:19
Właśnie w tym jest problem. Że dyplom (oczywiście jako dokument), ma wartość taką samą. Niestety już nie jest tak samo gdy chodzi o wiedzę i umiejętności takiego absolwenta. Tę naszą miejscową "Sorbonę" kończy każdy kto ma odrobinę chęci i czesne. Na "moim", pierwszym roku zaczynało 130 osób. Skończyło 53. Ale w odróżnieniu od absolwentów jeleniogórskich "szkółek" na bezrobociu nie jest nikt z nich.
~x 11-11-2011 22:51
jednak jesteś bufon - dwa fakultety nie oznaczają,że wszystko do innych trzeba mówić dwa razy.
~Dariusz N 11-11-2011 23:50
Ty, "zainteres"!!! Nie chce mi się pisać, więc krótko zapytam. Ile twoi rodzice dali jajek, masła, flaszek i chooj wie, co tam jeszcze Twoim nauczycielom i dyrektorom szkół, by cię przecisnąć do następnej klasy, bo na inteligenta, to Ty mi nie wyglądasz i skąd to wzięli?
~widz.widzka 12-11-2011 1:24
Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze w pięknych strojach narodowych i ludowych. Chór śpiewający hymn. Szkoła z tradycjami, tak trzymać!
~Dariusz N 12-11-2011 7:17
Sory ponownie, mój ostatni post dotyczy się postu z godz. 20:40. "do zainter" Moje niedopatrzenia wynikają, z przestawienia się opcji wyświetlania tekstu, gdzie wyrazy nachodziły na siebie. Pewnie dlatego, że ostatnio telefon mi się zaktualizował.
~wiedzący 12-11-2011 7:18
: Wasi w Warszawie dopiero się popisali. Wojskowy w swym przemówieniu dał =hitleryzmowi i totalitaryzmowi w Polsce. Jeśli mamy tak uczyć się początków w "niepodległej polsce nowej historii" to wszystkich z PRL-owskiego totalitaryzmu wysłać na Sybir. To oni winni ,że urodzili się w Polsce pod panowaniem ZSRR ? Panie Zawiła panu też jako historykowi przytrafiają się takie BÓBLE aż do BULU w przemówieniach do fałszowania historii !!!
~socjalista 12-11-2011 8:08
Wiadomości z Warszawy-tak się rodził faszyzm.Gzie byli kapelani,czas na zamknięcie "radyjka-dyrka"
~~gość 12-11-2011 8:22
Ą co ten ze zdjęcia 112 robi na takiej uroczystośći ? Daje przykład cynizmu , buty i braku mo...lności . Jak CI nie wstyd człowieku ???
~mariolka 12-11-2011 8:44
a Kuty co tam robi? on nie kocha ani Jeleniej Góry, ani Polski, tylko samego siebie i pieniążki ... Zero patriotyzmu! Najbardziej fałszywa osoba jaka chodzi po terenie Jeleniej Góry i przebywa w naszej okolicy! Co on chciał tam pokazać?! No tak, jak się dalej nie udało zaistnieć i ludzie mają go gdzieś to próbuje się w dalszym ciągu wybić, oj Kuty, zajmij Ty się lepiej swoim PSLem i Fundacją, bo chyba tak nie najlepiej jest, co? oj, Roman. Nic nigdy nie osiągnąłeś, pchasz się wszędzie na siłe, a ludzie się z Ciebie śmieją ...
~ 12-11-2011 9:49
/Do:20.40 z 11.XI.2011/Też mamy wszystko co szczęściem się zwie.Z tą różnicą,że na to pełne szczęście nie zapracowaliśmy na państwowych posadach jako pracownicy najemni.To szczęście budowaliśmy i budujemy w świecie pełnym sprzeczności,absurdów,niesprawiedliwości.W tej swojej szczęśliwości zostawiam miejsce na myśl,że oprócz mojego świata,są niestety tacy,którym się nie udało i niekoniecznie swoje życie łączyli z kształceniem na uczelniach wyższych.Wiem,że bez Takich osób, moje szczęście nie miałoby racji bytu.Posiadanie dyplomu dla wielu, jest przepustką na lepsze życie,NIEKONIECZNIE dla tych,którzy z ich wiedzy i wykształcenia korzystają.Co widać na wielu płaszczyznach naszego życia.Wszyscy dla wszystkich.Ci co rozumem pracują i ci co fizycznie dopełniają dzieła.Trzeba patrzeć też obok.
~$$$ 12-11-2011 9:59
jak pan Zawiła nieda pieniędzy na zamiatanie to J.Góra będzie wyglądać jak wiocha tylko biedronki .galerie .chińskie tandety a bida coraz gorsza ludzie bez pracy albo pracować u szfaba za psie pieniądze a rogalilki pewnie to z TESKO
~zoska 12-11-2011 10:19
zdjecia sa fatalne i jak zwykle w jelonce brak sensu artykulu. A ten wozny szlachta i kuty , to też byli w kościele, czy tylko złozyli wieniec. a moze Kuty też był u komunii Sw. ? Daje przykład czego , ze mimo chamstwa, obludy , kłamstw lgnie do Boga.Czy kutegio, szlachtę Bog przyjmie do siebie?
~Patriota 12-11-2011 10:47
Święto Niepodległości jest dla wszystkich bez podziału. A na placu przed kościołem podziały :jedna partia ,druga partia (sztandary miała tylko ta wygrana -"Zielone pająki"),jedni kombatanci RP,drudzy i trzeci kombatanci RP, "działacze" i "aktywiści" , "czerwone szuje" i "amerykańskie lizidupy",wierzący i niewierzący , a wszystko pod kościołem. Na co dzień podziały i tu podziały. Każdy daje swój wieniec i musi mieć fotę pod pomnikiem (zakłamana manifestacja patriotyzmu i rywalizacja kto jest większym patriotą). Czy nie można było złożyć jeden wieniec (ogromny) od wszystkich (możnaby zebrać na to środki i datki od tych co chcą coś dodać od siebie). Komuchy powinni składać wieńce pod Iwanem .
~Solidarny 12-11-2011 11:53
A gdzie jest Solidarność przecież była? Dolina komuny się szerzy nie zostało zrobione zdjęcie albo celowo nie wrzucono wstyd :/
~Tomek88 12-11-2011 13:45
Manifa? Patriotyczna? Po co takie akcje, już chyba lepiej żeby było jak kiedyś , prezydent coś pokłapie, zagraa orkiestra i koniec. Dlaczego? Wielką macie radość że dzieci i młodzież przyszły ? 95% modzieży obecnej była tam jedynie dlatego bo w szkole ich wychowawcy usilnie szukali kogoś żeby nie przynieść wstydu szkole i oferowali dobrą ocenę z WF czy to z zachowania czy z j.polskiego w zależności od tego czego uczy dany wychowaca. Pomijam już że banda sp...lonych gamoniów z liceów co to im się we łbach przewróciło, pomylili wydarzenie patriotyczne z paradą gejów i lesbijek, poubierani w spodnie opuszczone tak że gacie widać, jakieś skarpetki na głowach , rozpięte koszule na takiej temperaturze, różowe kamizeleczki sweterki... \"mężczyźni\". Rzygać się na to chce, oczywiście nie mam nic do
~Tomek88 12-11-2011 14:21
do tego że przedszkolaki i podstawówki przyszły z obowiązku bo właśnie im trzeba tłumaczyć, obywać ich ze świętami Narodu, to oni będą kiedyś te tradycje kultywować. A f...rnia która przyszła pokazać się i dostać 5 w szkole i spadać do domku niech lepiej nie przychodzi w ogóle. Druga sprawa, wspólne "śpiewanie" hymnu, i prezydent wraz z p Malągiem dumnie mówiący do mikrofonu że rozdają teksty hymnu jakby ktoś nie znał. Przedszkolaki i podstawówki uczyły się dużo wcześniej i dzielnie (tam troszke przekrecajac śpiewały ile sił, licealisci z parady równości ledwo jedną zwrotkę i to czytając tekst. Patrioci? a tłum ludzi wśród których było 40% wychowawców tych liceów , którzy mieli gdzieś swoich podopiecznych i zajmowali się rozmową jakie to kto ma nowe ciuchy lub co robi w weekend. Grupa moż
~zzenek 12-11-2011 18:47
no i co wam tak dobrze w tym kraju ,co za bzdury to miasto trochę lepiej funkcjonuje od BOLKOWA ,i co POLACY TAK WAM DOBRZE W TYM MIEŚCIE ,SAME ME EMERYTY I LUMPY ,POD MARKETAMI TYPU BIEDRONKA ,KAUFLAND M=SYF ,A GDZIE PRACA ZA GODZIWE PIENIĄDZE ,DRUGA ITALIA TO SAMO NAS CZEKA JA WEJDZIEMY DO STREFY EURO ,CZY NIE ,JESTEŚMY W UNI ,MAMY DOBROBYT ,DROGI NAM ROBIĄ I ZA TO ZAPŁACIMY NIEMA NIC ZA DARMO.
~u69 12-11-2011 19:35
Bardzo dobry artykuł i świetna galeria!
~Zły 12-11-2011 20:30
Zakłamana narracja: "Wiadomości z Warszawy-tak się rodził faszyzm.Gzie byli kapelani,czas na zamknięcie "radyjka-dyrka" Socjalistyczna.
~emerytka. 13-11-2011 19:02
Bardzo podobało mi się organizacja tegorocznego Święta Niepodległości.Brawo Panie Prezydencie,za serdeczne i mądre przemówienie.Tak się cieszę,że było tyle młodzieży.uważam ten dzień za bardzo wesoły i szczęśliwy.Trochę smutno,że w kościele tylko sztandary z 2 szkół były obecne.Czyżby w szkołach nie było wierzącej młodzieży?Myślę,ze to kwestia organizacji i stosunku dyrekcji szkoły do wychowania. To wspaniałe,ze doczekaliśmy wolnej Polski i możemy się cieszyć takim ŚWIĘTEM!!!
~x 14-11-2011 16:33
dobre pytanie! osobiscie uwazam jak polska kocha JG tak JG kocha polske, bo i za co? za polozenie geograficzne, czy tez za obdzieranie miasta z podatkow? trudno o odnalezienie rodzaju milosci miedzy tymi dwojgiem... moze panowie z elit cos maja do ukrycia, coz, temat rzeka.
~www.ivphd.pl 14-11-2011 20:02
http://www.youtube.com/watch?v=QPdSzDZxaOw http://www.youtube.com/watch?v=tKKswfiT4TA http://www.youtube.com/watch?v=jy9fu73ZBZ8 http://www.youtube.com/watch?v=PGOtdmhREJs
~ 15-11-2011 19:47
Za co pytam się za co za biedę za najniższą krajową za to że na bilety dla dzieci nie mam na ubrania itp.. h..j z tym krajem nimoty nie wiedzą że trzeba gospodarkę podnosić od dołu , wiedzą ale poco elita rządzi i sprzedaje tylko już nie dużo zostało do sprzedania , prywatni przedsiębiorcy se hasło ogłosili kryzys ale po samych nich kryzysu nie widać.
~MańŃ 17-11-2011 16:05
Zdjęcie 102 to moje mychy:** ,nie brakuje ale to dlatego że nie mogłam tam być. Taak oprócz Ady i Ewki które się wcięły
~kpina 20-11-2011 17:09
kpina nie władze miasta jelenia góra jest systematycznie okradana z tego co tu tylko zostało iu nic sie nie zmieni bo jedna paczka z tego ma korzysci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

60 okrążeń na 60 lat

Wybieramy wózek spacerowy w 4 krokach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
484
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%