MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niepodległość czy zniewolenie? Po spotkaniu z państwem Gwiazdami w Kinie Grand

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 lutego 2012, 7:55
Aktualizacja: Czwartek, 23 lutego 2012, 13:14
Autor: RED
Fot. RED
Polska po 1989 roku została rozgrabiona, a ważne przedsiębiorstwa sprzedane za bezcen. Aktualnie rządzący nie liczą się ze zdaniem narodu, co jako żywo przypomina sytuację z lat PRL. Nasz kraj nie jest niezależny gospodarczo, a bez suwerenności ekonomicznej nie ma mowy o niepodległości – to tylko niektóre z tez Joanny Dudy–Gwiazdy i Andrzeja Gwiazdy, małżeństwa opozycjonistów, które odwiedziło nasze miasto na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej.

Przybyła na spotkanie z państwem Gwiazdami publiczność niemal do ostatniego miejsca wypełniła salę Kina Grand. Goście podzielili się z zebranymi swoimi obserwacjami, przeżyciami i niepokojącymi wnioskami dotyczącymi zarówno najnowszych dziejów Polski jak i jej teraźniejszości.

- Jeśli zestawić dwa dwudziestolecia, to międzywojenne i to po 1989 roku, pierwsze wypada zdecydowanie lepiej. Zbudowaliśmy Gdynię, Centralny Okręg Przemysłowy i inne inwestycje i to praktycznie z niczego, sklecając państwo po ponad stuleciu niebytu – powiedziała Joanna Duda-Gwiazda. - A po roku 1989 Polska została roztrwoniona poprzez wyprzedaż kluczowych przedsiębiorstw znacznie poniżej ich realnej wartości i stopniowe pozbawienie państwa siły i majątku – dodała zauważając, że niesłusznie dyskredytowano własność państwową jako zjawisko niepożądane.

Goście jako przykład przedstawili firmę ELWRO z Wrocławia, której potencjałem w epoce transformacji byli Amerykanie. – Nie potrafili zrozumieć, jak w takich trudnych warunkach ekonomicznych można produkować takie udane urządzenia. Firma została sprzedana Siemensowi z Niemiec, a nowy właściciel zwolnił załogę, wyburzył zakład, a na jego miejscu zasiał trawę. Bo najważniejsze dla niego było zapewnienie pracy niemieckim robotnikom – opowiadał Andrzej Gwiazda.

Ten przykład powielany był w przypadku wielu podobnych dobrze działających firm, które rząd Tadeusza Mazowieckiego przeznaczył na sprzedaż. A – jak podkreślili goście – wśród sprzedanych – niejednokrotnie za bezcen (kwota rocznego zysku) przedsiębiorstw – dominowały firmy mocno zmodernizowane w schyłkowym okresie PRL. Zdaniem państwa Gwiazdów była to celowa, długofalowa polityka, którą na polskim rządzie wymusiło międzynarodowe lobby producentów chcących pozbyć się niewygodnej konkurencji.

Działo się to – jak zauważyli goście Gazety Polskiej – za przyzwoleniem narodu, który pierwszy „niekomunistyczny rząd” obdarzył niemal stuprocentowym zaufaniem. – Wykorzystano starą zasadę, aby pewne zmiany wprowadzać jak najszybciej, póki ludzie się nie zorientują, o co w tym wszystkim chodzi – usłyszeli zebrani od Andrzeja Gwiazdy. Gość spotkania skrytykował także nagonkę na wartości patriotyczne i narodowe, która – przez całe lata 90. i obecnie – sprawiła, że młode pokolenie coraz częściej przestaje się identyfikować z polskością.

Andrzej Gwiazda, opozycjonista z lat PRL, założyciel pierwszych Wolnych Związków Zawodowych, członek Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w Sierpniu’80, jeden z kreatorów NSZZ „Solidarność” (z którym się później rozstał) gorzko stwierdził po 30 latach, że to właśnie ten związek ułatwił „rozebranie” kraju z majątku w ramach tzw. transformacji rozkładając parasol ochronny nad rządem Tadeusza Mazowieckiego.

- Niepodległości nie zabiera się z pobudek ideologicznych, tylko wówczas, kiedy chce się dany naród oszukać i okraść. Zabrać mu dobra – podkreślił A. Gwiazda. Tak było w przypadku dominacji ZSRR i podobną analogię można zauważyć także i dziś. Polska praktycznie jest pozbawiona istotnej własności w postaci ważnych zakładów, bo wszystko zostało sprzedane ze stratą zarówno dla ludzi (stracili pracę) jak i dla potencjału kraju, który ma małe szanse na samowystarczalność.

Państwo Gwiazdowie nawiązali także do uprawianej w dwudziestoleciu III RP polityki. – Są dwie definicje tego pojęcia. Wg pierwszej to wyłudzanie głosów od biednych, których politycy zapewniają, że bogaci nie będą ich wyzyskiwać, a także wyłudzenie głosów od bogatych, których oszukuje się, że nikt nie będzie wyciągał od nich pieniędzy. A potem robi się dokładnie odwrotnie. I druga definicja, wg papieża Jana Pawła II – polityka to służba na rzecz wspólnego dobra, jakim jest Polska – mówił A. Gwiazda. - Która polityka najlepiej pasuje do tego, co się w naszym kraju działo i dzieje?

Goście nie zostawili suchej nitki na sposobie rządzenia przez Platformę Obywatelską. – Nie róbmy polityki, budujmy stadiony – takiej treści billboardy PO pojawiły się na Wybrzeżu. Co to znaczy? Budujmy stadiony, bo chce nam się grać w piłkę, ale szpitale? Po co? Przecież mamy swoje rządowe kliniki! – kpił Andrzej Gwiazda tłumacząc tej treści propagandą arogancję władzy, która nie liczy się ze zdaniem społeczeństwa.

– Najlepszy tego przykład był w sprawie ACTA, kiedy rząd zgodził się na podpisanie umowy do tego stopnia niejasnej, że zatytułowanej kryptonimem, za plecami Polaków. Dopiero dzięki protestom internautów i manifestacjom to ujrzało światło dzienne. Nasza codzienność coraz bardziej zaczyna przypominać czasy PRL, gdzie – aby coś wywalczyć – trzeba było wychodzić na ulicę – zauważył opozycjonista podkreślając, że rządzący nie służą interesom tych, którzy ich wybrali.

- Trudno nazwać demokratycznym kraj, w którym dopiero po 30 latach oficjalnie przyznaje się, że stan wojenny był nielegalny, choć de facto było o tym wiadomo już 13 grudnia 1981 roku – mówił Andrzej Gwiazda. Zdaniem gości już od obrad Okrągłego Stołu wiadomo było, że interesy komunistów będą w III RP chronione. Choćby dlatego, że listy zaproszonych do obrad opozycjonistów były ustalane w gabinecie ówczesnego ministra spraw wewnętrznych gen. Czesława Kiszczaka. Sam Gwiazda nie został zaproszony do udziału w tym „przełomowym wydarzeniu”.

Państwo Gwiazdowie mówili także o przyzwoleniu Zachodu na taki a nie inny rozwój wydarzeń w Polsce. – Prezydent George Bush (senior) po to przyjechał do Polski w 1989 roku, aby namówić generała Jaruzelskiego, by zgodził się zostać pierwszym prezydentem „wolnej” Polski, a w Ambasadzie USA udzielono instruktarzu posłom OKP (Obywatelski Klub Parlamentarny) jak – poprzez absencję – ułatwić Zgromadzeniu Narodowemu ten wybór. Zhańbiony wprowadzeniem stanu wojennego generał piastujący najwyższe stanowisko w III RP był tymczasem dla Polski kompromitacją i dyskredytacją.

Tyle o historii. A co dalej? Zdaniem Joanny Dudy-Gwiazdowej Polska powinna dążyć do ścisłej współpracy z krajami, które są w podobnej kondycji i sytuacji (Węgry) i nie pozwolić, aby być unijnymi pachołkami. Tym bardziej, że jak zaczęły się kłopoty finansowe, Unia Europejska szybko pokazała swoje niekoniecznie przyjazne oblicze. Żona opozycjonisty w jednym zdaniu nawiązała do Katastrofy Smoleńskiej i podkreśliła, że wyjaśnienie jej faktycznych przyczyn jest dziejową koniecznością.

W ostatniej części spotkania, krótkiej ze względu na konieczność opuszczenia sali przed seansem filmowym, publiczność miała możliwość zadawania pytań. Zebrani dowiedzieli się, między innymi, że państwo Gwiazdowie nie mają zbyt dużych możliwości na publikację swoich refleksji w mediach. Goście nie rozwijali wątku dokumentów dotyczących Lecha Wałęsy, o których ostatnio głośno. – Dobrze mówili! Tylko co to teraz da? – podsumowała jedna z pań wychodząc z Kina Grand.

Sonda

Jak oceniasz przemiany w Polsce po 1989 roku?

Oddanych
głosów
545
Poszły w dobrym kierunku
12%
Można było je przeprowadzić lepiej
34%
Doprowadziły Polskę do ruiny
54%

Ogłoszenia

Czytaj również

Ulica Tabaki gotowa

Wystarowały Senioralia

Spór o edukację seksualną

Komentarze (86) Dodaj komentarz

~xyzII 22-02-2012 8:51
- Jeśli zestawić dwa dwudziestolecia, to międzywojenne i to po 1989 roku, pierwsze wypada zdecydowanie lepiej. Zbudowaliśmy Gdynię, Centralny Okręg Przemysłowy i inne inwestycje i to praktycznie z niczego, sklecając państwo po ponad stuleciu niebytu – powiedziała Joanna Duda-Gwiazda. - A po roku 1989 Polska została roztrwoniona poprzez wyprzedaż kluczowych przedsiębiorstw znacznie poniżej ich realnej wartości i stopniowe pozbawienie państwa siły i majątku – dodała zauważając, że niesłusznie dyskredytowano własność państwową jako zjawisko niepożądane. Z tym stwierdzeniem się zgadzam,!!! Następne;;I druga definicja, wg papieża Jana Pawła II – polityka to służba na rzecz wspólnego dobra, jakim jest Polska – mówił A. Gwiazda. A największym beneficjęntem przemian jest nasz ukochany kler.
~sqandal 22-02-2012 8:53
a nie wiem ( bo nie byłem ) Czy Pan Gwiazda powiedział ze na bazie wyprzedaży majątku i prywatyzacji wzbogacili Noci rządzący jak i stara komuna , powinno to się wszystko Im zabrać i wtedy bylaby sprawiedliwośc dziejowa a tak dalej toniemy w tym bagnie > Cięzar wyscia z kryzysu powinien być jednakowy dla wszystkich a nie obarczać tylko tych biednych roboli ( jak jeszcze mają aby prace ) i emerytów. A niech połowe choć diet poselskich zabiorą i te przeogromne zarobki prezesów i wtedy razem wyjdziemy z kryzysu> Ale wladza ma to gdzieś są przy korycie obłowią się a ..... i tu juz mnie krew zalała
~edesz 22-02-2012 8:54
A teraz tak samo będzie niszczona i grabiona Białoruś. I nic na to P. Gwiazda nie możemy poradzić. Ludzi pazernych zrzeszonych w międzynarodowych korporacjach nic nie powstrzyma przed zniszczeniem naszego świata.
~haku 22-02-2012 8:57
a idź pan z tym taki tym no....... Oszołomstwo zjeżdża się coraz częściej do jelonki wraz ze swoim grajdołkiem umysłowym. Miernoty które myślały, że za samo bycie w Solidarności będą milionerami, a tu zoonk, bo okazało się że nic za darmo nie ma. Jeżdżą teraz po Polsce i wylewają żale, że im życie nie wyszło.
~po co 22-02-2012 9:06
No dobrze pogadali i co dalej ?? Jakieś wnioski ?? Będziemy coś budować czy zatrudniać ?? Czy jak Polacy kłócić się o historię !! A ludzie jak biedni tak coraz biedniejsi!!
~xxx 22-02-2012 9:07
zniszczyli i rozkradli majątek ówcześni dyrektorzy i prezesi !!! Pseudo wspomagające rady nadzorcze i firmy konsultacyjne !!! Sami pławią się w luksusach, a ludzie tułają się po świecie, albo przymierają głodem !
~Rico 22-02-2012 9:10
No to jest ''ścisłowiec''.Jego wykształceniem jest chyba fizyka kwantowa
~mba 22-02-2012 9:16
Siostra z Londynu dzwoni do brata. - Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać? - Mam dwie wiadomości, dobrą i złą. - Zacznij od złej. - Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła bo nie miała na leki,dziadka chcą okraść gniotem-waloryzacja kwotową, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę . ... Ania wiec nie chodzi do szkoły bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii wiec szykuje się kolejny pogrzeb... - A dobra!? - Na szczęście to PO jest u władzy nie PiS!
~kolarek 22-02-2012 9:16
Głosujcie na PIS to Polska będzie wyglądać jak KAŻDE zdjęcie umieszczone w galerii powyżej. Każdy smutny, zaniedbany i wyglądający jak mający pretensje, że mu w życiu nie wyszło. A wszystko wina Tuska.....
~Ed 22-02-2012 9:30
Ludzie po co tyle antagonizmów, to że okres przemian to okres grabieży wszystkiego co było wartościowe. Ani PiS ani PO nie pomogą, to musi być inna nowa siła, która chce innego podejścia do gospodarki, własności .... człowieka. Dziś spotkanie prawicy rp, ich idee są dobre ale czy ludzie to zrozumieją i zaufają?
~do kolarka 22-02-2012 9:34
Wina nie Tuska tylko Twoja i Tobie POdobnych. TVN i Polsat zrobiły ludziom wodę z mózgu, zamiast myślenia wystarczy Szkło kontaktowe itp.
~BiednaPolska 22-02-2012 9:36
Jaka "nowa siła" Edzie? Palikot, Komorowski? Nie żartuj.
~mba 22-02-2012 9:38
Głosujcie na PO to w Polsce zostaną młodzi, wykształceni, z wielkich miast. Kolarek, pomimo, że jestem stara, zniszczona pracą i niestety nie wyglądam 30 lat młodziej, chcę żyć. Wydatki na moje leki wzrosły 300 zł miesięcznie. Teraz na pewno nie będzie mnie stać na drogie kremy upiększające i na zakupy w Galerii Grodzkiej. Ale przyznam Tobie racje. To nie jest wina Tuska. To wina ludzi, którzy na niego głosowali.
~ 22-02-2012 9:40
nie ma co ironizowac, prawda jest to ze rozgrabili , ale przygotowywali sie do tego dziela wszyscy ci ktorzy byli internowani w jednym miejscu w jednych celach miedzy innymi niesiolowski bartoszewski , i jemu podobni pobierali w czasie internowania nauki polityczne, i ekonomi kapitalizmu, oraz protokolu dyplomatycznego , a po wyjsciu juz wiedzieli co robic by skutecznie rozwalic gospodarkei zamecic glowy Polakom i tych nalezy rozliczyc i oddzielic od spoleczenstwa, bo zaczna nami handlowac a moze juz handluja skoro tylu Polakow pracuje za granica Polski,
~Czy 22-02-2012 9:45
A może rewolcjonista nieudacznik wtedy a dziś wichrzyciel i hemorol wodza powiedział dlaczego nie on a Wałesa dostal Nobla.
~Hareba 22-02-2012 9:47
Opowiadania Gwiazdów są nieco ubarwione i spłycone - bo powstało dużo drobnych firm ,ktore nic nie otrzymały , nic nie kupiły zaczynały od dzierżawy lokali . Od początku rozwineły produkcje i export dostarczały najwięcej podatków.Dzięki tym firmom nastąpiło ożywienie .Z biegiem lat drobne firmy zostały zniszczone przez urzędy i wpływowych urzędników ,którzy w tym okresie się rozrastały pobory ,uklady wraz z nabywaniem coraz to więlszych przywilejów - obsadzano swoimi spółki skarbu państwa ,wykupywano udziały (majatek) , a naród biedniał. Dlatego dzisaj zamoznymi ludzmi nie są Ci co brali na barki ryzyko i odnowę państwa , lecz bogatymi stali sie urztmankowie budżetu z szerokimi układami i bajońskimi poborami capanymi dla siebie. To jest największe wynaturzenie naszej odnowy.
~Michi 22-02-2012 9:49
Demagogia i schlebianie gustom ludzi, którym się nie udało. Wszyscy, którzy dzięki "Solidarności" nie załapali się do koryta po'89 roku mogli poczuć się dowartościowani i ukojeni w swojej niedoli. Tylko co z tego? Polskę rozkradli i "zreformowali" ci sami ludzie, którzy obalili komunę. Polska stała się dla nich "mieniem niczyim" podlegającym zagospodarowaniu. A czy byli to SB-ecy, służby specjalne, "Solidarność", ex-komuchy, żydzi itd.- jakie to ma dzisiaj znaczenie? I tak nikt już nie dojdzie prawdy i niczego nie zmieni. Takie spotkania służą tylko i wyłącznie polepszeniu samopoczucia p.Gwiazdów i odświeżeniu poczucia kolejnej klęski w społeczeństwie; oraz wskazaniu winnych tego stanu rzeczy - "ONYCH". Bo to przecież "ONI" rozkradli i sprzedali za bezcen. Nie "MY".
~gwiazda 22-02-2012 9:52
Dramatem Polski jest,że w kraju pozostają osoby o mentalności Gwiazdy i Rydzyka,nie ma lepszego prezentu dla rosjan i niemców.
~ 22-02-2012 9:53
gadaja gadaja a do walki jakos nie wzywaja , placz nad rozlanym mlekiem i posypywanie glowy popiolem tylko niszczy wzrok i sluch tym , ktorzy czekaja na odpowiednie haslo, jest to sposob na powstrzymywanie od wyjscia Polakow zagnebionych na ulice, dlatego jezdza po kraju i opowiadaja bajeczki a i takze w radio maryja, by kazdy ktory tego slucha mogl sie tu w sali pooburzac przytaknac ,a sluchajac radia zadzwonic i sie wypowidziec i dalej co nam to daje ano tylko tyle ze sobie pogadamy,a politycy i urzednicy dalej wymyslaja przepisy aby z nas zrobic poslusznych zniewolonych tylko nie wiem czy mozemy sie nazywac obywatelami, bo obywatel ma prawo, a my go niestety juz nie mamy , godnosc tez odebrali
~x 22-02-2012 10:00
KIEDYŚ ZABRAKŁO MIEJSCA PRZY KORYCIE TO TERAZ TRZEBA JEŻDZIĆ PO POLSCE Z PSEUDO ODCZYTAMI.
~podatnik 22-02-2012 10:02
A kto stworzył takie ustawy i zapisy - że należy sie urzędasom ,posłom , senatorom , sędzią , prokuratorom ,mundurowcom - takie ogromne pobory,odprawy, nagrody ,gratyfikacje - przecież Państwa Polskiego na to nie stać , jaki jest ogromny dług publiczny - ale tym sie nikt nie przejmuje z wysokich urzędników -dalej wybierają forsę i powiększaja inflacje. Wiele firm małych prywatnych zlikwidowano z różnych powodów chociażby z nakładanych dużych podatków , haraczy ,obciążeń miejsc pracy - a urzędasy maja sie doskonale i czerpią dla siebie ile można , niczego nie produkują oprócz wielkich kosztów . Właśnie od posłów poczynając a na rozrośniętych urzędach kończąc. Dokąd ten kraj zmierza ?
~Oj, Gwiazdo! 22-02-2012 10:06
Prezentem dla Rosjan i Niemców są obecne rządy i mentalność Młodych Wykształconych z Wielkich Miast popierających Palikota. A także Ci, co się dorobili na tzw. prywatyzacji państwowych zakładów. Przedsiębiorcy, którzy zaczynali od przysłowiowego "zera" są w większości w kiepskiej kondycji. Poczytaj publikowane dzisiaj dane na temat zawieszania działalności małych firm. Tak źle jeszcze nie było.
d-_-b 22-02-2012 10:10
najlepiej żeby wszystkie zakłady i fabryki były nasze, nie ważne że nie ekonomiczne, z przerostem zatrudnienia, brakiem inwestycji i sypiące się. ważne że nasze. POLSKIE.
~qwertyy 22-02-2012 10:16
co z tego ze stada baranow wyjda na ulice skoro nie maja broni i nie potrafia sie nia poslugowac.
~emerytka 22-02-2012 10:26
Dziękuję organizatorom za to spotkanie.Szkoda,że trzeba było tak szybko skończyć,czuję niedosyt.Dobrze jest,że ktoś tak nazywa po imieniu,to co się dzieje.Jak kropla draży skałę,tak prawda może odnieść zwycięstwo.Wielki szacunek dla państwa Gwiazdów,za spokojny ton ,za obiektywne przedstawianie faktów.
~Mira 22-02-2012 10:39
Impreza Ziobrystów. Na zdjęciach nie ma nikogo z PiS, a jest Zagajewski i reszta jeleniogórskiej ekipy Rafała Ślusarza...
ZPKJ 22-02-2012 10:41
Po to nas prywatyzują, by nas wyprzedać, i potem zaorać...,po co Niemcowi, USA Anglikowi, itp,itd.., przemysł Najjaśniejszej Rzeczpospolitej?, Był lepszy od ich Wszystkich razem wziętych!!! Zniszczyli po prostu Najlepszego Konkurenta!!! Nawet za Komuny Najjaśniejsza była na 9-10 miejscu na Świecie. Obecnie po 1989 Roku jest między 50-60 miejscu. I to PO i Ci co na niego głosowali spowodowali ten Upadek Najjaśniejszej.... Tylko za Śp.L.Kaczyńskiego Najjaśniejsza Rzeczpospolita pięła się w Górę, we wszystkich dziedzinach. Ale ten dzień się już Zbliża....gdy Najjaśniejsza Rzeczpospolita Znowu Zabłyśnie,Rozkwitnie , ale bez Czerwonej Hołoty i ich Popleczników. Alleluja!!! "Łupaszka"
~ajaj15 22-02-2012 10:41
Zabrakło mniejsca przy ...stole to zostały odczyty i plucie na "kolegów" ???
~ 22-02-2012 10:42
no tak Papiez nam bardzo pomogl wpasc z deszczu pod rynne, a jak myslicie dlaczego wlasnie Polaka wybrano Papiezem i w czyich rekach on byl mlotem rozwalajacym najpierw te be komune a potem polska gospodarke
~yesyesyes 22-02-2012 10:56
Tych pajaców z PiS-iorni jak się słucha, to wychodzi, że mamy kraj naszpikowany geniuszami.WSZYSTKO WIEDZĄ, WSZYSTKO POTRAFIĄ, TYLKO IM WREDNA PLATFORMA NIE POZWALA SIĘ WYKAZAĆ. A jak byli u władzy, to wystarczyły dwa lata, żeby sami się sparaliżowali i rozłożyli bezwstydnie wyzywając od warchołów i innych takich. Idźcie Gwizdy do jasnej Pi... i spokój. Już my sobie poradzimy z aktualnym warcholstwem spod znaku zdechłego alika.
~... 22-02-2012 11:04
Dlaczego na zdjęciach nie ma żadnej ładnej twarzy, tylko same brzydkie i ponure?
~123 22-02-2012 11:17
temu krajowi nie pomoga KACZKI,TUSKI,ZIOBRY,MILLERY CZY TAM REDSZTA TYCH POPAPRANCOW, CO CHCA ROBIC KAZDY Z OSOBNA SWOJA RP.TEM KRYZYSIK DOPIERO DO NAS PUKA A JAK WLEZIE TO BEDZIE REWOLTA W KRAJU
~jaś 22-02-2012 11:30
Po co on tu przyjechał- opowiadać dyrdymały o wielkiej solidarności której wielki zryw jest teraz widoczny.Macie to co chcieliście - kapitalizm i amerykę swoją. Płakać już za późno .
~ander 22-02-2012 11:32
od 1989 są wolne wybory sam exp Polski w 2011 to ponad 150 000 000 000 dolarów kiedyś dochód wynosił 60 mld dolarów w Polsce jest coraz lepiej jak ktoś tego nie chce widzieć to jest ślepy
~Meg 22-02-2012 11:37
Ależ jadu i kąśliwości w tych wpisach! Oczywiście najwięcej uwag mają osoby, które nie były na spotkaniu (a szkoda), ale nic to i tak najlepiej wszystko wiedzą. Okazuje się, że takie spotkania są potrzebne, to wielka przyjemność posłuchać ludzi mądrych,skromnych,konkretnych. Sala była pełna, a dwie godziny to za mało czasu.
~ 22-02-2012 11:57
Na sali i owszem ludzi dużo. Ale nie wiem czy by się uzbierało 5 osób poniżej 50. Pokolenie przegranych. Beznadzieja iw oczach, brak perspektyw, bida z nędzą. No i ta złudna nadzieja, że jarosław nie przegra 7 wyborów z rzędu i wszystkim kasy nawali w brud, peowców porozlicza, wojnę rosji wypowie, z uni wystąpi, zamachowców ze Smoleńska na pal nawbija, a im się będzie żyło jak pączusiom w maśle. Ale tak sobie myślę, że w ich przypadku ten jad jest dla nich eliksirem młodości. Dzięki temu żyją.
~paradise 22-02-2012 12:03
Spotkanie rewelacyjne, bo wreszcie bez cenzury prawda o komunie i tuskokomunie, żal tylko POlskiej młodzieży, którą partia miłości POzbawiła wszelkich perspektyw, Pełen szacunek dla p. Gwiazda !
~ 22-02-2012 12:06
Gwiazdowie,to dwoje starych oszolomow,przyjezdzaja maca ludziom w glowach,przeciez w tym wieku co oni sa obydwoje tojuz niestety skleroza starcza.Jak moze taki pan Gwiazda miec pojecie o ekonomii,p...y co mu slina na jezyk przyniesie,a wierni ,,fani"sluchaja i wierza.Ale jak zwykle do czerwonej dolinki zierzdzaja rozni ,,nawiedzeni"
~ 22-02-2012 12:15
dodam jeszcze że plagą dla Polski jest żydostwo które wkręciło się do parlamentu,banków i innych instytucji.To pasożytnictwo jak tasiemiec w organiźmie człowieka.Potrzebny jest dzień gniewu w tym chorym kraju i mam na myśli coś więcej niźli tylko protesty!
~>11:57 22-02-2012 12:31
Cos ci sie pomieszalo. Jesli na spotkanie przychodza ludzie dojrzali to lepiej o nim swiadczy niz gdyby przyszla banda gimnazjalistow.
~Mima 22-02-2012 12:37
Zastanawia mnie dlaczego z taką pogardą piszecie o starszych ludziach używając słów powszechnie uznanych za obraźliwe ( dla niektórych starsi to ci po 50-ce). Faktycznie szkoda, że większość młodzieży nie interesuje się ani historią ani teraźniejszością, a hasło, tak cenne dla wielu naszych przodków "Bóg Honor Ojczyzna" zostaje wypychane, zamazywane i straciło swój blask.
~ 22-02-2012 13:17
Się ostatnio zjeżdżają tu "postacie". Maciarewicz, Gwiazda itd. Mącą dziadkom w starych głowach. Bzdury plotą o zamachach, masonerii itd.
~ 22-02-2012 13:27
ciekawe czy na sali byli obecni szpicle z POi telaviwu?
~kola6 22-02-2012 13:31
Dlaczego ci co wszystko wiedzą nigdy nic nie robią. Bo im nie dają a dlaczego nie dają , bo im nie wieżą.A jak uwierzą i dadzą to i tak robią jak poprzednicy.Zawsze chodzi o to aby siebie i swoich ustawić przy korycie.Tylko rzekę jest trudniej odciągnąć od koryta niż polityka.
~Czemu? 22-02-2012 13:46
Młodych nie było? Bo są za granicą na zmywaku albo zachwycaja się Palikotem. Zacznijmy od wychowywania młodzieży i pokazywania im, że Polska to nie tylko puste hasło. Może "tajne komplety" by się przydały?
~ 22-02-2012 13:51
DOLNOŚLĄZAK. Gwiazdozbiór ubolewa nad tym że po 1989 r. rozkradziono lub gratis oddano ogromny majątek narodowy wytworzony przed 1939 r. Chyba omyłkowo wspomniano o jakimś komunistycznym "Elwro" we Wrocławiu. Przecież po II WŚ - w okrutnym PRL-u - nie wytworzono żadnego majątku narodowego. Głównym zajęciem PZPR-ii było prześladowanie i walka z Gwiazdozbiorem. Martwi, że rabunek dokonał się za Mazowieckiego, wspieranego przez "S", tuż po uwaleniu komuchów. Ubolewać należy że spiskowcy /Glemp-ksywa Prymas, Wałęsa -ksywa Bolek i Jaruzel-ksywa Generał /, uknuli za plecami całego Gwiazdozbioru jaki kształt ma mieć po PRL-owska Polska. Stół bez kantów /zwany krągłym/, miał zapewnić stabilność i rozkwit naszej umiłowanej ojczyzny. DOLNOŚLAZAK. Cdn.
rymcycymcy 22-02-2012 14:00
To pocieszające, że specjaliści od budowy statków kreują się na znawców ekonomii :) ... też lubiłem bawić się w lekarza ! :)
~ 22-02-2012 14:16
Cd. z 13:51. Dziś, po latach, część Gwiazdozbioru jeździ po kraju z kabaretowo-folklorystycznym programem, ubarwiając życie. Toczy się nowy reality-show. Współczesny scenariusz, stworzony jest w oparciu o zdarzenia historyczne mijajacego XX-lecia, w którym ogromną - niszczycielską rolę - odegrali ci, którzy pokonali komunę. Nieustajaca walka nadal trwa. Aktualnie, największe konfitury znjduja się w sferze budżetowej. Tam odbywa się rabunek dochodu narodowego. Nie dziwi mnie, że PiS, PSL, SLD i PO lgną do koryta. Jeśli po przejeciu władzy, przez jakiekolwiek ugrupowanie, nie nastąpi natychmiastowe samoograniczanie wydatków nieprodukcyjnej sfery mamy zapewnioną II GRECJĘ. DOLNOŚLĄZAK.
~ 22-02-2012 14:37
Cd. z 14:16. Moje dzieciaki, poznaly smak wspólczesnej Polski. Od 18 lat realizują się wspaniale w innym kraju. Chcą zmienić obywatelstwo. Od czasu do czasu wpadają do kraju zaplombować zęby /oplaca się z uwgzlednieniem biletu lotniczego/. Przewidując dalszy rozwój sytuacji w mojej ojczyźnie, ukierunkowałem swoje finanse w taki sposób, ażeby życ godnie. Póki co nie narzekam. Przewidziałem też wariant tragiczny. Na tę okoliczność odłożyłem drobną sumkę na wyjazd do Szwajcarii. Eutanazja - to jest to! O życiu po życiu sie nie troszczę, wychodzac z założenia, że ma się tylko jedne, jedyne i niepowtarzalne. Trzeba je przeżyć jak najbarwniej i najlepiej. Tak sie zdarzyło, że wielebni nie zrobili mi wody z mózgu. Wzoruję się na Szymborskiej. DOLNOŚLAZAK.
~do 13.46 22-02-2012 14:46
Młodzież mamy inteligentną i wykształconą. Nie da sobie namieszać w głowie Gazecie Polskiej, Niezaleznej.pl czy Rydzykowi. Myślą, nie są lemingami. Dlatego ci panowie którzy nas odwiedzają, z obłędem w oczach ich nie zepsują. Ci co ich słuchają na tych spotkaniach i tak są straceni. 50 lat skażeni komunizmem, teraz wahadło poszło za bardzo w drugą stronę i są skażeni gazetą polską.
~do 14.46 22-02-2012 14:54
Faktycznie mamy młodzież inteligentną i wyksztalconą tylko nasze państwo jej nie potrzebuje. Młodzież za granicę do harówy, do której nie potrzeba wyksztalcenia, a starzy do roboty, zamiast godnej emerytury. Tego doczekaliśmy!
~abc 22-02-2012 15:17
staruszek Gwiazda walczył o biednych w godziwy sposób a nie tak jak te obszczymury z sld . Jaka to lewica jeżeli urządza huczne bale , niby po to by znierać na biednych. To nie lewica to ohyda i smród, szlag mnie trafia Q mać .
~ajajaja 22-02-2012 15:20
Toto rzyga jadem do rzadzących i świata, a niby do kościółka chodzi, rączki składa,o miłosci bliźniego się uczyło a warte tyle co ......
~ 22-02-2012 15:26
Ad.~14:46. Gazeta Polska oraz Rozgłosnia redemptorysty to miód na moje serce. Przez 45 lat byłem indoktrynowany komunizmem. Z pomyślnym rezultatem. Nawet sam sie udzielałem tu i ówdzie. Wzorce, zaczerpnięte z komunizmu, "Gazety Polskiej", rydzykowego radia, tvn24, Gazety Wyborczej - sa dla mnie drogowskazem we wspłczesności. "Wolna Europa", Głos Ameryki", Deutsche Welle, Tirana czy radio Pekin - to pikuś przy osobistych doznaniach historycznych oraz przeżywanej wspólczesności. Świetnie się bawię. DOLNOŚLĄZAK.
~ 22-02-2012 15:27
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/gwiazdy_w_jeleniej_gorze_225973.html
~Rico 22-02-2012 15:51
Jedny słowem żyjemy w demokracji zorganizowanej na nawo po 1989 roku przez gen. Kiszczaka i Jaruzelskiego !
~jelgor 22-02-2012 16:07
Jeżeli mówimy o Gazecie Polskiej to w żadnym wypadku nie można mówić o obiektywiżmie a przez p.Gwiazdę przemawia żal i złość,że nie zostal dopuszczony do deseru.
~ZŁY 22-02-2012 16:24
Czy kiedykolwiek ludzie mający jakąkolwiek władzę zrobią coś dla ludzi a nie dla siebie? Żyjemy w Państwie bezprawia, krętactwa i obłudy. Z roku na rok jest coraz gorzej. Nie sądzę że wybory na wyższych czy niższych szczeblach urzędniczych cokolwiek zmieniają i uważam że komentarze typu "sami sobie wybraliście taką władzę" są beznadziejnym argumentem w obronie ludzi rządzących. Jesteśmy narodem, który zawsze pozwalał sobie pluć w twarz i mam tylko nadzieję że to się w końcu zmieni...
~ZOMO 22-02-2012 16:40
Dziwnie dużym szacunkiem cieszyli się ci dziadkowie. Demagodzy, komuniści, złodzieje, rotarianie i paparuchy zawsze będą oczywiście goebbelsowską propagandę w takich sytuacjach uprawiać. To ci, którzy w stanie wojennym w ramach ZOMO bili pałami strajkujących lub nowobogaccy dorobieni na przekrętach. Oni nie zauważą bezdomnych, bezrobotnych, meneli. Oni robią na nich interesy. Oni nie zauważają różnicy między internowanymi a wykańczanymi obecnie finansowo. Między czynami społecznymi a umierającymi masowo z biedy dziś i zimna. Wtedy, za komuny, nie krzyczeli do powszechnie biednych nieudacznicy. Oni mają dziś inne zadanie. Jak trzeba będzie to wrócą do pał... To nie Polacy...
~ 22-02-2012 16:56
Jakiego deseru, jaki zawiedziony? Ma pieniadze, jest znanym i doceniany za swoje osiagniecia. Na spotkania z nim przychodza przychodza tlumy ludzi, ktorzy chca go sluchac. Gwiazda jest czlowiekiem sukcesu.
arturek 22-02-2012 17:08
DOLNOŚLĄZAK - Szwajcaria czeka.............!
~til 22-02-2012 18:48
Na zdjęciach zobaczyłem sympatycznych ludzi. Na twarzach wyraz zatroskania, nie swoim życiem, lecz życiem dzieci i wnuków. Jest to ta część społeczeństwa, która jeszcze potrafi podzielić się z innymi swoimi, często nawet ostatnim groszem. Dolnoślązak piszący z pogardą o nich myśli tylko o sobie, więc już umarł.
~Jejjejjej 22-02-2012 19:08
Ale jesteś dowcipny heretyku. Gratulacje!
~normalna 22-02-2012 19:47
Ilu było bezrobotnych przed 1989 r. a ilu jest obecnie? Ilu było bezdomnych przed 1989 r. a ilu jest obecnie? Ilu było zadłużonych przed 1989 r. a ilu jest poważnie dzisiaj? Ilu się rozeszło przed 1989 r. a ilu obecnie? Ilu żyło spokojnie w kraju przed 1989 r. a ilu musi emigrować za chlebem obecnie? Ilu zmarło z chłodu i głodu przed 1989 r. a ilu obecnie? Ile przedsiębiorstw polskich było przed 1989 r. a ile poważnych jest obecnie? Ilu się zabijało i wieszało przed 19898 r. a ilu nagminnie obecnie? Ilu alkoholików i narkomanów było przed 1989 r. i ilu obecnie? Ilu było chorych na aids itp. przed 1989 r. a ilu obecnie? Jakie zadłużenie zostawił nam Gierek a jakie mamy obecnie? Ilu wypracowało sobie emeryturę w jednym zakładzie pracy a jakie szanse są teraz? Analiza SWOT jest prosta. Gdyby
~normalna 22-02-2012 19:56
Gdyby Polacy wiedzieli co ich czeka to by drugi raz nie strajkowali. Niestety kłamcy zamiast siedzieć w więzieniach to rządzą...
~SpiityGonzal 22-02-2012 20:17
A wpiszcież sobie gamonie niedouczone w YT-"Nocna zmiana"albo ""Plusy dodatnie i plusy ujemne" .Popatrzcie sobie i wyciągnijcie wnioski bez czytania durnych komentarzy pryszczatych niedouków.Te filmy pokazują ,kto się uwłaszczył na naszym majątku i komu do dzisiaj zależy ,żeby w naszym kraju było tak jak jest.Popatrzcie na swojego "noblistę"i jego ferajnę,który nie wiadomo skąd się w stoczni wziął. Właściwie wiadomo,tylko o tym sza. A Pan Panie WALDKU niech si nie boi.
~do normalna 22-02-2012 20:45
ile było towaru w sklepach przed1989r., ile jest teraz, ile mogłaś kupić dziecku czekoladek przed 1989r, a ile teraz, ile prawdy wiedziałaś o historii np.Katyniu, a ile wiesz teraz, ile mogłaś powiedzieć o władzy, napluć jej w twarz wyszydzić i nie oberwać , a ile teraz można pluć jadem, obrażać, i tak bez końca.
~ 22-02-2012 22:23
Setnie się bawię. Jak wzajemnie sie opluwacie. To przykre ale plwociny każdej ze stron są uzasadnione. I co z tego skoro mleko jest już rozlane. Nic tylko brnąć dalej w szambie które sami sobie Polacy zgotowali /komunisci, antykomuniści, katolicy i ateiści, biznesmeni i zlodzieje, altruisci i wolontariusze/. Po 1989 r. nastąpiło wyzwolenie. To jest bezsporne. Ja /ekskomuch/ z tej wolności skorzystałem. Własnym sumptem - nie korzystając z majatku narodowego -dobrze się urządziłem. Jako Polak czułem potrzebę wspierania "S" i przemian jakie wnosiła. W zamian zaproponowano mi azebym robił "jako liść na drzewie" Ad.~arturek. Do Szwajcarii się wybiorę, gdy w kolejnej RP /może V, VI, gdyz IV już zdażyliśmy przerobić/ zabraknie mi srodków do przezycia. Na razie mi to nie grozi. DOLNOŚLĄZAK
~normalna 22-02-2012 22:27
Towaru było w sklepach pod dostatkiem, do czasu jak \"reformatorzy\" nie zamknęli rynku. Teraz jest więcej... żebrzących pod hipermarketami. Z czekoladkami jest podobnie, zwłaszcza u Brata Alberta. O Katyniu wiedzieli i wiedzą wszyscy – samym gadaniem głośno się nie najesz. Katyń mamy obecnie tworzony przez władzę „naszą”. Dziś karmią nas Smoleńskiem. Kiedyś za plucie dostałeś kawkę w ośrodku odosobnienia, dziś sankcje ekonomiczne są jak za morderstwo, nie do spłacenia. Wiesz ilu zabito w ostatnim roku w Atrapie, Sobieszowie itd.? Wiesz ilu zamarzło z zimna... oczywiście z dobrobytu? Na NK mam prawie 300 znajomych. 99% siedzi w Irlandii. Co z Fampą, Celwiskozą, Aniluxem, Orłem, Polfą, Zakładami Mięsnymi, …? Ile marketów jest polskich i gdzie idą zyski? To, że było źle, nie znaczy, że nie moż
~ 22-02-2012 22:48
Ad.~til. Mam wiele szacunku dla uczestników politycznego kabaretowo-folklorystycznego spotkania z Gwiazdą. Jest ogrom zdarzeń historycznych, które w zależności od punktu siedzenia i widzenia, przez moich rodaków różnie bedą interpretowane. Odnoszę wrażenie, ze nie dotknęli bezpośrednio pewnych faktów, ktore ja sam ongis kreowałem. Zamiast opierać się na interpretacji zdarzeń przez nawiedzonych, warto zachować suwerenność myślenia. Pamiętajac o przeszłości warto wzajemnie budować przyszłość, bez względu na wyznawany światopogląd. Innej drogi nie ma. Różnić się zawsze mozna i trzeba, gdyz tylko na róznicy zdań i pogladów można zbudowac consensus. DOLNOŚLAZAK.
~normalna 22-02-2012 22:50
To, że było źle, nie znaczy, że nie może być gorzej. Po 1989 r. nastąpiło wyzwolenie. Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego, Oleksego, Milera, Wałęsy, Michnika, Tuska, Pawlaka, Niesiołowskiego, Buzka i innych ptaków. Wyzwolenie SLD z PZPR, PO z Unii Wolności, PiS z AWS, i PC ROP, PL z PRL. Z wpływów ZSRR na USA i UE. Budowę Moskwy zamieniliśmy na Irak i Afganistan. Czytaj Katyń. Wyzwolenie z mądrości. By żyło się lepiej;-)
ebee 22-02-2012 23:01
Czytam ten artykuł, potem te wszystkie komentarze i nadziwić się nie mogę. Puste słowa, naiwność, pretensje nie wiadomo do kogo. Ja zupełnie neutralnie spytam Pana Gwiazdę, gdzie był, kiedy jego bądź, co bądź koledzy z Solidarności sprzedawali polski majątek ? Wtedy milczał. A szkoda. Może liczył na korytko, ale się zawiódł. Dziś po 30 latach wylewa żale w Jeleniej Górze. Drugie pytanie dotyczy naszej prawicy: Przecież być może Szanowny Panie Gwiazda dziś nie było by tego złego Tuska, gdyby Wałęsa po 89 roku, jako Prezydent Polski nie rozpędzał Rzadu po rządzie. Być może dziś nie było by Tuska i Po, gdyby Kaczyński dobrowolnie po 2 latach nie oddał władzy, choć mógł rządzić 4 lata. Dziś natomiast kreuje się na zbawicela. Niestety Panowie "solidarnościowcy", wam nie chodzi o Naród..cd
~zeno44 22-02-2012 23:10
Załosne wodowisko...
ebee 22-02-2012 23:11
wam chodzi wyłącznie o władzę. To właśnie za prawicy sprzedano najwiecej. To za prawicy powstało Radio Maryja, które pod przykrywką modlitwy szczuje naród. Dostęp do anteny mają tam tylko członkowie PiS, nikt inny. Szczytem obłudy ze strony Pana Gwiazdy jest zarzucanie Narodowi, że ufał władzy. A komu miał ufać po 40 latach komuny ? Dziś najłatwiej jest wieszać psy na Tusku. Ale kto doprowadził do tego ? Polska prawica, skłócona, łasa na kasę i władzę, robiąca dużo huku koło siebie i nic poza tym.. Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~nela 22-02-2012 23:56
Do młodych tych ... przed 50! Jak się ktoś wyraził na sali same stare osoby po 50, te stare osoby mają emerytury w/g starych zasad ciekawe co powiesz młody człowieku w ich wieku kiedy ci obliczą emeryturę. Teraz nawet nie widzą że najbardziej straceni są właśnie ci młodzi, którzy się teraz ekonomią i polityką nie interesują. Ok będzie bolało za parę lat! Szacunek dla ludzi mądrych takich jak Państwo Gwiazdowie. Napewno nie zawiele można teraz zrobić ale mówić o tym trzeba.
~mmm 23-02-2012 1:13
i znów \'stracone\', jak to ktoś nazwał, pokolenie 50+ wylewa swoje żale na jelonce, wspominając jak to kiedyś było dobrze, a jak to teraz jest źle. wiem, że mieliście wtedy po 20 lat, że była młodość, pierwsze miłości, brak zmartwień itd. Teraz uroda już nie ta, ze zdrowiem bywają problemy, dzieciom w życiu nie wyszło, znajomi mają więcej (pewnie ukradli) i tak w nieskończoność. Żal tego słuchać. Żadna władza mnie nie przekonuje. Ale wiem, że tego co sam osiągnę nikt mi nie zabierze i to mi wystarczy. Tak trudno wam wziąć odpowiedzialność za własne życie? Najłatwiej zrzucić na \'władzę\'? Zajmijcie się swoimi problemami zamiast tracić czas wzajemnie się opluwając...
~ORLE 23-02-2012 6:09
Może mi ktoś doradzić jaka partia w chwili obecnej najlepiej zadba o nasze interesy na świecie, która najlepiej zajmie się gospodarką, która najbardziej będzie dbałą o obywatela!? Tylko proszę bez błazeńskich odpowiedzi pod tytułem "PIS"!
~realo 23-02-2012 9:04
Kto lub kogo rodzina zasiada w radach nadzorczych? Kto jest ławnikiem sądowym? Kto wygrywa przetargi? Kto miesza w gruntach i podatkach od nieruchomości? Kto dostaje intratne stanowiska i prezesuje w schroniskach BA? Ci co robią te jawne przekręty rotacyjnie żyją z waszych podatków zamiast gnić w więzieniach, bo sędziowie i prokuratorzy chleją wódę i skaczą z okien. Oto dorobek III RP. Rubel transferowy, Art-B, Telegraf, FOZZ, łowcy skór... Wam pozostanie reforma emerytalna. Przydałby się swoisty „Katyń” żeby nastąpiła prawdziwa demokracja. Nie byłbym taki pewny, że tego co sam osiągnę nikt mi nie zabierze. Poza tym po co te wybory? Gdzie są ci nobliści w chwili gdy matki zabijają swoje dzieci? Każda partia to agencja towarzyska. Piss, anal i złoty deszczyk i to nie za darmo;-)
ebee 23-02-2012 10:53
Do mmm. Wyjątkowo trafna opinia. Biadolenie, to nasza specjalność. Do tego minimalizm i spychologia. Zawsze winni są ONI. Zadziwia to, że slolidarnościowiec opluwa...Solidarność. Zadziwia to, że PiS, ktory nie był w stanie utrzymać władzy przez kadencję i sam rozpadł się na 3 kupki, nadal ma "pomysł na rządzenie" A skoro ma, jak mu się wydaje, opluwa, szczuje, krytykuje, mami głównie starszych uczciwych ludzi, niestety w imię własnych interesów, mając za nic dobro Polski. No, a Pan Gwiazda, nie urażając go, pominiety przy rozdziale stołków wylewa swoje żalę w.. Jeleniej Górze po 30 latach, depcząc przy okacji idee, ktore sam tworzył. Żenada i brak honoru. Moim zdaniem oczywiście. Pozdrawiam, EBEE
~kisumianpugo 23-02-2012 11:17
Tuskokomuna sama się POkuna! jeszcze trochę dowalą emerytom i młodzieży....i może naród zmądrzeje!tylko rządy PIS są gwarancją na wolną i bogatą Polskę
~do kisumianp 23-02-2012 11:44
No ale przyjacielu oni już rządzili i co z tego wynikło? Konszachty z leperem, populizm, brak możliwości koalicyjnych i upadek rządu. Pis nie jest w stanie z nikim być w koalicji, a sam wyborów nie wygra. Więc oddanie na nich głosu jest bezsensem. Ludzie już nie strawią wstydu i skandali z Fotygą, Maciarewiczem itd.
ebee 23-02-2012 15:47
Wybacz kisumianpugo, ale trzeba naprawdę być lekko mówiąc nierozsądnym, aby powierzyć władzę tym, którzy poddają się w połowie kadencji. Tym, ktorzy mją kłopoty z samym sobą. Przecież PO by nie było, gdyby Kaczyński nie oddał władzy. A czy było bogato za Kaczyńskiego ? Ani wyższych pensji, ani nowych dróg, ani reform. Jedyne " sukcesy" to ustawa aborcyjna i mundurki w szkołach. Nic poza tym. W pelni popieram "przedmówcę" z 11,44. Pozdrawiam, EBEE
~abel 23-02-2012 22:21
Przechodzę na Islam , albo bedem żydem, choć jesce nic pewnego!!!!!!! dopiero dumam JAK ZYĆ WE WTYM KRAJU. Bo tak to tylko zygać ino po cym jak głodnym jestem. AMEN.!!!!!
~Max_Payne 25-02-2012 0:04
A O FATALNYM NAGŁOŚNIENIU ANI SŁOWA...
~Obywatel 26-02-2012 20:23
Chcieliście tej kapitalistycznej wolności, oddając nawet za nią krew w stanie wojennym to ja teraz macie i cieście się z niej a nie lamentujcie bo mogło być znacznie gorzej!
~ 27-02-2012 18:04
Dla Pana Gwiazdy przewaga 20 lecia przedwojennego nad dwudziestoleciem po 1989r przejawia sie tym ,że przed wojna zbudowano Centr. Okręg Przemysłowy i Gdynię. Dziwne ,że Pan Gwiazda zapomniał o okresie powojennym w którym pomimo prześladowań, bezpieki odbudowano jednak kraj i zbudowano dużo więcej niż w okresie przedwojennym. Np. do chwili obecnej do Szklarskiej Poręby jeździmy t.zw. gierkówką. Wyobraźcie sobie co byłoby w Jeleniej Górze , Cieplicach, Sobieszowie, Piechowicach gdyby jej nie było. Wyobraźcie sobie co byłoby gdyby nie zbudowano Zabobrza I II i III. Niestety u nas jest tak ,że pomija się to co niewygodne. To że mieliśmy komunę jest to wina naszych sojuszników z zachodu Anglików i Amerykanów którzy nas po prostu w Jałcie sprzedali Rosjanom, Komunie a ludzie musieli żyć. Stach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piękne święto plonów

Była gala z nagrodami

Trzy tygodnie bez pociągów

Park już gotowy

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
744
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%