MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niepełnosprawny młody jeleniogórzanin laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 lutego 2013, 7:47
Aktualizacja: 7:58
Autor: Manu
Fot. Archiwum Szkoły
Pierwszoklasista Piotr Grzegorzyński z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 został laureatem dwunastej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Anioł 2012/2013”. Konkurs ogłosił Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia” w Warszawie.

W systemie polskiej oświaty uczeń niepełnosprawny to uczeń, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez zespół orzekający Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Chociaż Piotruś posiada takowy dokument, uczęszcza do klasy pierwszej w publicznej SP nr 7.

Chłopiec ma zapewnione dostosowanie wymagań do jego indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych. Od wielu tygodni uczestniczy także m.in. w pozalekcyjnych zajęciach plastycznych, które prowadzi Agnieszka Migura. Wykonany przez Piotra rysunek został wysłany na konkurs na anioła, przygotowywany od 2001 roku przez Dom Kultury „Dorożkarnia” w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy. Tutaj jury postanowiło uhonorować pracę plastyczną młodego artysty nagrodą główną.

Piotr Grzegorzyński ma na swoim koncie również wyróżnienie w konkursie plastycznym „Janusz Korczak - przyjaciel dzieci” zorganizowanym z kolei przez Gminne Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy dyrektor WORD

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Orszak Trzech Króli

Używki w kulturze

Przed nami finał WOŚP

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Prezent od Szyszaka

Wandalizm czy profanacja?

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
207
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%