MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niepełnosprawni u Matki Boskiej Łaskawej

Wiadomości: Region
Wtorek, 6 września 2016, 16:26
Aktualizacja: 16:31
Autor: Anna Daskalakis/KSON
Fot. Użyczone/KSON
W Bazylice pw. Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie odbyło się 3 września już po raz 17. spotkanie liturgiczne Osób Niepełnosprawnych. – Nie opuściłem żadnej pielgrzymki do Krzeszowa – mówił p. Józef z Kamiennej Góry.

- Pamiętam doskonale pierwsze pielgrzymki. Było o wiele więcej oficjalnych gości, a wydarzenia artystyczne z występem Eleni i Orkiestrą Reprezentacyjną Policji uatrakcyjniały nasze spotkania. Zawsze jednak jest ta sama pielgrzymkowa brać, nasi niezastąpieni opiekunowie i zawsze życzliwi księża. Mamy ze sobą kontakt nie tylko na liturgicznych spotkaniach, ale rozmawiamy ze sobą przez komputer – podkreślał p. Józef.

Tegoroczna pielgrzymka zaczęła się piękną homilią o potrzebie miłosierdzia. Wypełniona po brzegi Bazylika i plac przed nią zajmowali niepełnosprawni z całej diecezji legnickiej. Mszę sprawował 0rdynariusz legnicki Ks. Bp. Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił bp. Marek Mendyk. Spośród vipów odnotowaliśmy obecność poseł Marzeny Machałek i Zbigniewa Ładzińskiego, reprezentującego dolnośląskie rzemiosło od początku wspierające Krzeszowskie Spotkania Niepełnosprawnych.

Po mszy na placu przed Bazyliką można było się posilić i wysłuchać koncertów muzykujących rodzin. Podczas uroczystości siedem osób, które w sposób szczególny angażowały się w pomoc środowisku, otrzymało tytuł „Przyjaciel osób niepełnosprawnych”. Jak zwykle pielgrzymkom do Krzeszowa towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Zwycięstwo PiS (aktualizacja)

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 7-09-2016 0:27
No I to IM pomoże !!
~II SORT 7-09-2016 10:37
Kalecy u M B Ł ? Ciekawe czym zawinili u M B Niełaskawej ? No bo jeżeli jest ta " Łaskawa ", to musi i być ta " Niełaskawa", która ich niepełnosprawnymi uczyniła...
~r 7-09-2016 18:13
Wiara w siły nadprzyrodzone i obdarzanie ich mocą uzdrawiania jest oznaką niskiego intelektu. Nie jest złem bycie naiwnym ale złem jest korzystanie z ludzkiej naiwności i czerpanie z niej korzyści. Członkowie pewnej organizacji wykorzystują naiwność Polaków już od milenium. Ich zachłanność nie zna granic, biorą z budrzetu państwa tyle ile chcą a ponieważ im zawsze mało to i strzygą owieczki przy każdej okazji.
~ksawercia 7-09-2016 20:39
Gdyby nie zachłanność kleru na doczesne dobra, wielokrotnie więcej można by przeznaczyć pieniędzy na potrzeby osób niepełnosprawnych np: tańsze protezy i lekarstwa,lepszą opiekę,rehabilitacje i aktywność zawodową oraz sportową osób z różnym stopniem niepełnosprawności. A tak "para idzie w gwizdek"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rowerowa zabawa w stylu retro

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Prezes DIOZ za kratkami

Rekordowy zlot harcerzy

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
502
Tak
31%
Nie
64%
Nie mam zdania
5%