MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niepełnosprawni też bawią się świetnie

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 29 czerwca 2008, 7:29
Aktualizacja: 8:20
Autor: Mar
Fot. Mar
Spotkali się w piątek w Kaczorowie, gdzie na wolnym powietrzu rozgrywano konkursy, na przykład w trafianiu piłką do celu. Była też zabawa i konkurs miss lata. Zebrani zdecydowali, że zaszczytny tytuł trafi w ręce Anny Połubek. Zwyciężczyni została obdarowana wiankiem z letnich kwiatów.

Wszystko działo się podczas tradycyjnej biesiady organizowanej przez jeleniogórski oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem. Jego członkowie na każdym kroku udowadniają, że nie poddają się ułomnościom i potrafią się cieszyć jak ci, z którymi los obszedł się łaskawie.

– Co roku spotykamy się w czerwcu na wspólnym biesiadowaniu, żeby podziękować naszym darczyńcom i członkom towarzystwa za działania na rzecz osób niepełnosprawnych – powiedział Leszek Karbowski, prezes oddziału terenowego w Jeleniej Górze Towarzystwa Walki z Kalectwem.

– Nasi członkowie wzięli już udział w dwóch turnusach rehabilitacyjnych, jakie co roku organizujemy w Międzywodziu – mówił Leszek Karbowski. Na przełomie maja i czerwca pojechało tam osiemdziesięciu niepełnosprawnych.

Gościem piątkowego pikniku był również prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski – Miasto popiera działania towarzystwa, które robi bardzo wiele dla poprawy sytuacji tego często zapominanego środowiska – powiedział uczestnikom spotkania szef Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 29-06-2008 11:36
..~"Niepelnosprawni TEZ bawia sie swietnie",..co Pan Marek Komorowski mysli ?.~Redaktor ladne zdjecia zrobil i obserwowal ludzi a,...przeciez ONI sa cudowni i dobrze,ze niepelnosprawni nie rezygnuja z radosci zycia !!. ~Miss Lata to Cudowna Delikatna Piekna Iskierka !.~BRAVO,bo Wasza radosc jest wszystkim potrzebna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uroczysty Dzień Edukacji

Deszczowy dogtrekking

Kto do Senatu?

Lemury z Czech w wałbrzyskiej Palmiarni

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
657
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%