MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Niepełnosprawni na rynku pracy – spotkanie w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 kwietnia 2014, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: Org
Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne spotkanie pt. „Postaw na pracę – zatrudnianie osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy”. Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia w godz. 12.00 – 16.00 w Hotelu Mercure, przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”, realizowanego przez Fundację Aktywizacja oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich Ireny Lipowicz.

Celem spotkania jest promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane m.in. dobre praktyki zatrudniania osób niepełnosprawnych, a także temat zatrudnienia wspomaganego w procesie aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz organizacji stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej w świetle norm projektowych i przepisów prawnych. Spotkanie zakończy warsztat z użyciem nowoczesnych technologii oraz symulacji zachowań.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję skorzystać z porad ekspertów do spraw rynku pracy i zatrudnienia osób niepełnosprawnych w zakresie korzyści wynikających z zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz dofinansowania do wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy pracodawców, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz przedstawicieli samorządów, którzy mogą być zainteresowani wspieraniem osób niepełnosprawnych na rynku pracy.

Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz patronatem honorowym Wojewody Dolnośląskiego.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 10 kwietnia pod adresem: marta.patyk@idn.org.pl lub pod numerem telefonu 511 944 292.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Minka na sobotni wieczór

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~gluś 8-04-2014 10:12
no i właśnie drodzy niepełnosprawni na to wydawane są Wasze pieniądze a nie na rehabilitację i faktyczną pomoc, pogadają zjedzą obiadek, rozliczą projekt ale ci sprawni
~fdasfds 8-04-2014 10:31
haha, po pracę dzisiaj tylko na zachód ! Polska została sprzedana a naród robi za f...rów!
~ja 8-04-2014 14:37
To bardzo istotne, abyśmy znali problemy ludzi niepełnosprawnych, mogli zapewnić im normalne funkcjonowanie i właściwe miejsce w społeczeństwie.
~18 sqandal 8-04-2014 15:02
.... to wszystko pic na wode , takie niby konferencje , nie ma pracy a oni ciagle debatuja , stwórzcie miejsca pracy a nie bredzicie jak jacy .... malolaty. Ni tu nigdy nie będzie dobrze , niestety
~doJa 8-04-2014 15:30
od kilkudziesięciu lat dyskutuje się na ten temat i co? czy to trzeba rozmawiać w hotelach żeby był jaki efekt w szkole np. za darmo już nie można? swoją drogą co robi na naszym terenie kolejna organizacja z Wrocka potem nie dziwota, że nasze organizacje w marszałkowych konkursach przepadają
~ja 8-04-2014 16:28
Widać za mało skoro niepełnosprawni w naszym kraju sa traktowani jak obywatele innej kategorii. Wystarczy popatrzeć na Niemcy żeby dostrzec różnicę. Dla mnie nie ma znaczenia kto to organizuje bo temat jest rozległy i dotyczy nas wszystkich, a ze w tym hotelu- może inne nie sa przygotowane do przyjmowania niepełnosprawnych? Nie wiem.
~uczestnik 8-04-2014 17:53
Kolejne pseuoszkolenie o niczym organizowane przez podejrzaną firemkę z Wrocławia. Teraz taka moda, bo Unia daje pieniądze. Bierzemy kasę z Unii, niewielką część płacimy kilku np. jakiemuś psychologowi wyspecjalizowanemu w odklepywaniu banałów o jakichś treningach interpersonalnych, do tego "informatyk" który nauczy włączać komputer i kilka podstawowych poleceń w Wordzie i mamy "szkolenie", a większość kasy trafia na konto organizatora. Unia powinna zrobić porządek z tymi pseudoszkoleniami i nabieraniu ludzi na papierki, które w praktyce nie mają żadnej wartości.
~doJA 8-04-2014 19:05
w Nieczech nie konferują tyle tylko każdy urząd robi profesjonalnie to co do niego należy i nie ma gadania ciągłego o integracji, wykluczeniu i temu podobnych banałach a począwszy od uniwersalnego projektowania budynków po opiekę, rehabilitację i walkę z bezrobociem u nas jak zwykle duża gadania, marnotrawienia kasy a efektów BRAK
~ 8-04-2014 20:06
no prosze jak to teraz niepelnosprawni szeregiem maja isc do pracy by zus mogl zaoszczedzic na rentach
~ 8-04-2014 20:09
kazdy obywatel nie majacy pracy to juz njepelnosprawny- bo zostal uszkodzony przez system naszego panstwa- po to wyprodukowali bezrobotnych i niepelnosprawnych by teraz na nich krecic lody na szkoleniach i tego typu akcjach- olacccc te ich zebranka
~ 8-04-2014 22:36
CZY SZKOLENIE DOTYCZĄCE BEZROBOTNYCH NIE POWINNO BYĆ ZORGANIZOWANE W U R Z Ę D Z I E P R A C Y? Czy to nie byłoby najlepsze miejsce dla bezrobotnych także niepełnosprawnych, bo oni też są petentami w urzędzie pracy?
~ 8-04-2014 23:49
No to zaszaleli. Konferencja o niepełnosprawnych w hotelu Mercure. Warto wiedzieć, na co wywalane są pieniądze przeznaczone dla niepełnosprawnych - na żarcie, spa i inne fanaberie w najdroższym hotelu w Jeleniej Górze.
~gluś 9-04-2014 9:15
może zamiast tylko promowania tej wiadomości droga redakcja spróbuje znaleźć odpowiedzi na ww pytania, ile to kosztuje, ile będzie tych niepełnosprawnych i jaki będzie faktyczny efekt tej nasiadówki
~ZUS 9-04-2014 14:00
więcej informacji pod adresem:http://fishki.pl/fishka,W-wyniku-podpalenia,68342.html
~proszębardzo 9-04-2014 14:08
W związku z realizacją projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Fundacja Aktywizacja poszukuje: Pracownika administracyjnego – osoby sprzątającej biuro (Wrocław) Zakres obowiązków: utrzymywanie czystości w pomieszczeniach biura projektu, obsługa administracyjna biura regionalnego (proste prace biurowe). Oczekiwania:(to nie żart!!!) systematyczność, odpowiedzialność, terminowość i dokładność, umiejętność obsługi komputera na poziomie podstawowym, umiejętność obsługi urządzeń biurowych. powodzenia!!!
~oburzony 9-04-2014 17:13
14:08 wymagana grupa inwalidzka zapewne, dojazd z Jeleniej do Wrocławia - nie dziękuję bujajcie się z takimi ofertami, jacy z was specjaliści i jaka firma która nie potrafi w dużym mieście znaleźć pracownika pewnie nie przeszkoliliście profesjonalnie i takie tam ble, ble, ble
~do 14:08 9-04-2014 23:41
A co, we Wrocławiu nie znaleźli pracownika? Czego oni tam uczą w tych wrocławskich szkołach gotowania na gazie, skoro nawet tak podstawowych umiejętności nie mają absolwenci?
~ 10-04-2014 15:18
A jak wytlumaczyc ostre ciecia dotacji i redukcje liczby pracownikow, oraz refundacje z tytulu ZEFRON w istniejacych firmach -chocby PIAST. Ludzie pracuja za grosze by miec na leki i rechabilitacje. To co piszecie to piana ! Naprawde, Ci ludzie czuja sie wystrychnieci na id.... To zlom ktory mozna zutylizowac - tak widzi to panstwo polskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Obieżyświat w Lwówku

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%