MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niepełnosprawni czekają na weryfikację kart parkingowych

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 czerwca 2012, 8:38
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2012, 8:08
Autor: Angela
Fot. Angela
Zdaniem osób niepełnosprawnych, w Jeleniej Górze jest około pięć tysięcy wydanych kart parkingowych uprawniających do bezpłatnego parkowania na tzw. kopertach. Jednak tylko 1,5 tys. z nich służy realnie niepełnosprawnym. Pozostałe są wykorzystywane przez osoby zdrowe. Tymczasem inwalidzi muszą nie tylko płacić za parkingi, ale i narażać swoje życie.

Jedną z młodych osób niepełnosprawnych jest Łukasz Olejniczak z Jeleniej Góry, który kilkanaście lat temu miał wypadek samochodowy. Od tego czasu porusza się z pomocą wózka inwalidzkiego. Samochód umożliwia mu dostanie się w wiele miejsc, do których bez auta nie miałby szans się dotrzeć.

- Jeżdżę nie tylko po Jeleniej Górze, ale tylko w naszym mieście jest problem z parkowaniem. Często z tych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych korzystają bowiem ludzie zupełnie zdrowi, bo kiedyś urząd miasta wydał im taki dokument na babcię czy dziadka, którzy już dawno nie żyją czy osoby, które nigdy z nich nie korzystały – mówi pan Łukasz. – Ten problem powinien być już dawno rozwiązany. Tzw. koperty są bowiem szersze, co umożliwia nam bezpieczne wydostanie się z auta, na zwykłych miejscach możemy zostać potrąceni przez innego parkującego. Poza tym urząd miasta każe nam płacić za nieoznakowane miejsca parkingowe, a jeśli ktoś ma około 500- 600 zł renty, to jak ma żyć? – pyta pan Łukasz. W innych miastach te stawki są zerowe, a Jelenia Góra chce uchodzić za miasto turystyczne, a mimo to tak utrudnia życie osobom, które naprawdę zostały już skrzywdzone przez los. Dla miasta nie są to tak ogromne pieniądze, by trzeba było aż tak o nie walczyć. Poza tym jeśli miasto zweryfikuje wydane karty, to problem braku miejsc dla niepełnosprawnych po prostu zniknie. Obecnie swoimi decyzjami miasto strzela sobie w kolano – dodaje pan Łukasz.

W tej sprawie do Urzędu Miasta i radnych wielokrotnie zwracał się już Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, który nie tylko składał pisma, ale również przedstawiał sprawę na poszczególnych komisjach rady miasta.
- Założyliśmy komitet obywatelski, zebraliśmy ponad 600 podpisów pod wnioskiem o uregulowanie tej sprawy i w dalszym ciągu nie ma żadnych efektów. W ostatnim czasie zaproponowano nam by osoby niepełnosprawne płaciły złotówkę za każdą godzinę parkingu poza miejscami wyznaczonymi, ale my się na to nie zgadzamy. Po pierwsze dlatego, że osoby niepełnosprawne i tak będą musiały pokonywać drogę do parkomatów, a poza tym ta stawka i tak jest za wysoka. Domagamy się zweryfikowania przez urząd i straż miejską wydanych kart parkingowych, bo po tych działaniach problem się po prostu rozwiąże. Nie oczekujemy stworzenia większej ilości „kopert”, chcemy jednak by te, które istnieją, służyły osobom realnie chorym – mówi Stanisław Szubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

O tym co na ten temat ma do powiedzenia Urząd Miasta oraz jaka jest opinia prawników, co do rozwiązań proponowanych przez niepełnosprawnych przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu naszego Tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mandat za wypalanie kabli

Po Koronę Gór Polskich

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Komentarze (65) Dodaj komentarz

~zewsii 25-06-2012 9:08
Temat powraca. Jesienią wiele razy pisałem na tym portalu, że problem rozwiąże weryfikacja wydanych zezwoleń - Kart Parkingowych zgodna z obowiązującymi przepisami. Nie wszystkim niepełnosprawnym należy sie ten przywilej. Po jej przeprowadzeniu okaże się, że większość kopert jest niepotrzebna, bo wiele z nich nie pamięta już zapachu opony. A co do 1-o złotowej opłaty - Nie przesadzajcie Niepełnosprawni! Wielu sprawnych nie stać na kupno i utrzymanie samochodów jakimi się poruszacie.
~ 25-06-2012 9:13
dla mnie to wielkie chamstwo jak zdrowi ludzi parkują często służbowymi niezłymi furami na miejscach dla niepełnosprawnych bo mają plakietkę za szybą... kary za parkowanie na miesjcu dla niepełnosprawnych przez zdrowych powinno się podnieść do minimum tysiąca i do tego z 5 punktów karnych... Może to dałoby do myślenia ludziom...
~ 25-06-2012 9:22
Również mam orzeczenie o przysługującej karcie parkingowej, chodzę, biegam , aby tak dalej. Do dnia dzisiejszego nie wystapiłam do urzędu z wnioskiem o wydanie karty.
~/-/ 25-06-2012 9:42
Po pierwsze należy wydawać karty tylko dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu.A nie jak do tej pory dawna III grupa stanu ogólnego wydana nie przez orzecznika ZUS .Wezwać posiadaczy kart w celu wymiany i zobaczyć ile osób korzysta niesłusznie.
~zewsii 25-06-2012 10:02
Cyt. " W przypadku osób niepełnosprawnych warunkiem zdobycia karty parkingowej jest posiadanie orzeczenia wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności. Jednak nie każde orzeczenie wiąże się z przywilejem posiadania karty – dokument musi bowiem spełniać określone wymogi. Dla osób po 16-tym roku życia karta parkingowa wydawana jest na podstawie orzeczenia o: ● znacznym stopniu niepełnosprawności; ● umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; ● lekkim stopniu niepełnosprawności, ale (!) pod warunkiem, że na decyzji będzie wpisany symbol niepełnosprawności 05-R lub 10-N." koniec cyt.
Niggers™ 25-06-2012 10:03
JESZCZE POCZEKACIE SOBIE :)
~ 25-06-2012 10:04
Tak jest przed budynkiem Kiepury26. Ludzie sprawni mają za szybami karty parkingowe. Granda! Śmieją się w twarz tym którzy mają kłopoty z zaparkowaniem.Straż miejska oczywiście nie reaguje mimo ,że to droga publiczna. Mieszkaniec Zabobrza
Piipi Jelonkowa 25-06-2012 10:10
ZAWSZE MOGĄ NIEPEŁNOSPRAWNI WYBRAĆ TAXI ! ! FIRMA TAXI SUDETY WOZI ZA DARMO Z KARTĄ INWALIDZKĄ :)
Vikusia z Niemiec® 25-06-2012 10:10
No tak, takie rzeczy tylko w polsce, a z tego, co tu czytam, bo tym razem nawet przeczytalam artykul, to takie rzeczy tylko w Jeleniej Gorze, bo u nas w Niemczech takie rzeczy sa nie do pomyslenia, bo Niemcy, to jest porzadny narod i u nas w Niemczech nie ma problemu kopert i kart parkingowych, bo u nas w Niemczech nie ma niepelnosprawnych, bo u nas w Niemczech ludzi chorych sie leczy, a nie sadza ich w wozku inwalidzkim, zeby z nudow siedzieli przed komputerem. A jak u nas w Niemczech kogos nie da sie wyleczyc, to jemu nie jest potrzebna koperta ani karta do parkowania, bo taki ktos jest niezdolny do jezdzenia autem, bo Niemcy sa porzadni i takich rzeczy nie robia, nie tak, jak w polsce, gdzie ludzi sie nie leczy, tylko produkuje sie kaleki i sadza na wozku inwalidzkim i maluje koperty i niech ludzie sobie radza. Polska to jest smutny kraj i wiecej tu nie przyjade. I tyle!!
~83 25-06-2012 10:11
mój znajomy korzysta z karty swojej babci. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze
~ZULU 25-06-2012 10:13
Odwołać Nieroba Prezydenta i Staruszków z Rady miasta co nic nie robią. 600 osób to nie łajno to są ludzie. ODWOŁAĆ PREZYDENTA NIEROBA I RADĘ MIASTA CZAS NAJWYŻSZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 25-06-2012 10:13
mnie krew zalewa jak widzę gościa w nowym czarnym mercedesie S, nr rej. DJ 56...... który wszędzie się wpycha autem na każdą kopertę bo ma plakietkę niebieską za szybą a taki z niego inwalida że ostatnio na tenisa na sudecką podjechał i poszedł sobie grać... inwalida umysłowy chyba...
~do Vikusia 25-06-2012 10:14
hahah chyba miało byc wiecej tam nie przyjade ;) no chyba ze piszesz z Polski:D
Piipi Jelonkowa 25-06-2012 10:19
TEN Z MERCEDESA ( CHYBA CL ) INWALIDĄ NIE JEST, ALE JEGO ŻONA NA WÓZKU- NIESTETY ~smutne
~sumienie 25-06-2012 10:20
Po tyle się rozpisywać trzeba zweryfikować tego co wydaje KARTY! W zeszłym tygodniu na parkingu przed NFZ obok mnie stoi FURA za chwilę z budynku wypadają dwie PANSIE ,a jak do autka z kartą inwalidy a CIEĆ w pas się kłaniając stawiał pachołka pewnie rezerwował na następnych wybrańców.
Vikusia z Niemiec® 25-06-2012 10:23
I nie gadajcie ludzie, ze ja nie wiem, co mowie, bo ja mieszkam w Niemczech od dziecka i wszystko juz tu u nas w Niemczech widzialam i tez wiem, jak to jest u was w smutnej polsce, bo znam takiego jednego smutnego polaka, co siedzi na wozku inwalidzkim i sie nudzi przed komputerem i wypisuje glupoty na forum, bo jest glupi, no i ten glupek nie bylby niepelnosprawny, gdyby w polsce lekarze tak nie robili i nie produkowali niepelnosprawnych, tylko przylozyli sie do roboty i poskladali mu polamane kosci tak, jak to powinno byc zrobione i porzadni Niemieccy lekarze by tak zrobili, zeby czlowiek nie byl niepelnosprawny i zeby nie trzeba bylo malowac kopert i wydziwiac z kartami do parkowania. Polska to jest smutny kraj i wiecej tu nie przyjade. I tyle!!
~Derek 25-06-2012 10:30
Nie chcę się narzucać, ale w Jeleniej jest dużo miejsc zakopertowanych wolnych, nie dajmy się zwariować.
~naodwrót 25-06-2012 10:46
Zróbcie coś z tą | Vikusia z Niemiec®| bo ten troll jest już nie do wytrzymania!
Piipi Jelonkowa 25-06-2012 10:51
Och ~ Ach ! !Vikusiu z Niemiec ! ! Zwierzęta się Ciebie znowu czepiają ! Nie martw się, to na pewno Mężczyźni - Pijacy ~SMUTNE
~ 25-06-2012 11:10
Bardzo dobrze u mnie w bloku w jednej klatce jest ok 6 osób które mają miejsca parkingowe pod samą klatką. Do samochodu dojść nie mogą ale jazda na rowerach i kopanie działki nie sprawia kłopotu..... inwalidzi którzy mają problem z poruszaniem później są pokrzywdzeni przez leni emerytów.
~ 25-06-2012 11:28
zweryfikować lekarzy którzy po układach mają takie karty a są pelnosprawni
~12sqandal 25-06-2012 11:32
..... a mnie tylko jedno ciekawi jak , niepelnosprawny > utrzyma rodzine i auto za 600 lub 700 zlotych renty . ( pisze o wysokości tych rent autor Pani ANGELA
~all 25-06-2012 11:36
Pewien pan parkuje na kopercie dla inwalidów na ul. Okrzei obok sklepu zoologicznego swojego MERCEDESA pan ok 50 lat a jego żona ok 25lat. Ja się pytam to jest inwalida? ? ?
~lysyy 25-06-2012 11:38
Prawda taxi SUDETY inwalidów wozi za darmo
Vikusia z Niemiec® 25-06-2012 12:15
U nas w Niemczech jest to w ogole nie do pomyslenia, zeby ktos byl niepelnosprawny, bo takie rzeczy tylko w smutnej polsce, a Niemcy, to jest porzadny narod i tu nikt takich rzeczy nie robi, a polska, to jest smutny kraj i wiecej tu nie przyjade. I tyle!!
~~ 25-06-2012 12:39
Mnie osobiście pomysł 1 zł poza kopertą nie przeszkadza, bo jestem wożona i mam ze sobą sprawnego kierowcę, który do tego parkomatu może podejść, ale dlaczego utrudniać życie ludziom, którzy jeżdżą samodzielnie i mają się do tego parkomatu dowlec o kulach albo dojechać wózkiem inwalidzkim, to nie rozumiem. Albo mają pospieszyć się, bo im właśnie mija 1h. Już widzę, jak biorą kule pod pachę i kłusują... :(( Już nawet nie o tę złotówkę chodzi, tylko o dodatkowe metry do pokonania, szczególnie w zimie po nieodśnieżonych chodnikach. Może by tak pomysłodawca spróbował...? Aha, i też jestem za weryfikacją kart.
~gość 156 25-06-2012 12:42
Faktycznie nalezy zweryfikować osoby korzystające dotyczasowo z kart, poniewaz nie sa to w większości osoby niepłnosprawne, ale te ktore uszyskały takowe karty dzieki układom a wsrod nich to urzędnicy wydziału komunikacji.Sa tez osoby spokrewnione z niepełnosprawnymi ktorym takowa karta rowniez sie nie nalezy, bo kat.II* czy tez I roznych schorzeń nie jest podstawa do jej wydania.Ale trzeba rzetelności a nie układow!!!
~Joy 25-06-2012 12:47
Jest z czego się pośmiać z tych waszych wypocin. Co prawda w krajach dzikiego zachodu takie rzeczy są po prostu nie do pomyślenia, ażeby zająć miejsce dla inwalidy - bo to kosztuje. Dlatego jest to respektowane, a u nas wiadomo.
~Mam 25-06-2012 13:21
Zastanawiam się czy Vikusia nie mieszka w jakiejś Nibylandii? Bo na pewno nie w Niemczech.
~ 25-06-2012 13:23
mam sąsiada zdrowy jak tur kopie na działce podnosi ciężary i ma kartę a jego sąsiad z widocznym kalectwem od dzieciństwa (porażenie ) niema karty bo na orzeczeniu niema jakiegoś & chyba 9
~XD 25-06-2012 13:26
DO ROZŻALONEGO "PANA ŁUKASZA" JAK KTOŚ MA 500 CZY 600 ZŁ RENTY TO POPIERWSZE NIECH JEZDZI AUTOBUSEM , PO DRUGIE Z KAT TEN JEGO MOSC WIE ZE KART JEST WYDANYCH 5000 TYS , PO TRZECIE LUDZIE KORZYSTAJACY Z KART W NASZYM REGIONIE W CALE NIE MUSZA ICH POSIADAC Z JELENIEJ GORY TYLKO Z DRUGIEGO KOŃCA POLSKI , WIEC NIE ZAWRACAJ PAN DUPY!
~ 25-06-2012 13:26
ta Vikusia to z niej taka niemka jak zemnie angol znamy się z widzenia
~ 25-06-2012 13:33
do xd każda karta ma numer a co do twojej kultury to proponuje zamień się z Łukaszem na tydzień to wtedy pogadamy
~ 25-06-2012 13:49
do co mercedesa z okrzei to inna historia... ładna fura, a żona tego pana to już wymiata. ciemne włoski, te oczyy i dłuuugie nogi... zakochuję się za każdym razem jak ją widzę :)
~bumcyk 25-06-2012 13:53
Pytanie, ile miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zosstało w ostatnim czasie zlikwidowane?
~soclib 25-06-2012 14:12
XD czemu dziuba drzesz? Nr. samochodu to jedno ,pieczątka kto wydał to dwa
~Jeloneczka 25-06-2012 14:34
Tak bardzo chcecie zostać kalekami... to przykre... równie przykre jak czytanie wypocin "małej Niemki"...
~al 25-06-2012 15:00
Państwo od Mercedasa się odwalą. On zdrowy a kobieta (NIEZWYKŁEJ URODY) NA WÓZKU. Pan Mercedes widać jak pomaga Pani Mercedesowej. A na marginesie Pani Mercedes naprawdę mogłaby wystąpić w reklamie, bardzo ładna kobieta.
~ojtam 25-06-2012 15:02
PRZYPOMINAM. KOBIETA PO MASTEKTOMI JEST INWALIDA I GRUPY JAK SIE KOMUS NIE PODOBA TO PISZTA NA BERDYCZÓW
~ 25-06-2012 15:12
nigdy nie widziałem tej pani na wózku, zawsze śmiga na nóżkach i to w całkiem niezłym tempie :) chociaż nie o to chodzi tutaj w tym temacie...
~....??? 25-06-2012 15:29
Czy niepełnosprawny zawsze oznacza osobę na wózku inwalidzkim? Ja także posiadam taką, a każdy z Was powiedziałby, że jestem zdrowa i kartę mam po babci... "Nie wszystko złoto co się świeci" Dlatego nie oceniajcie po wyglądzie bo założę się że nie jeden z Was chciałby nie być taki jak ja i mieć tę głupią kartę !!! Patrząc na mnie wszyscy myślą ale okaz zdrowia kiedy wysiadam z auta stojąc na kopercie i mając za szybą kartę...ale często mam problem z chodzeniem i potrzebuję tę kartę... Więc proszę nie oceniajcie bo sami nie wiecie co Was w życiu spotka, a zapewniam, że samo "bieganie" po lekarzach i walka o cokolwiek aby być zdrowym w tym kraju za wiele kosztuje ludzi z małymi problemami zdrowotnymi, a co dopiero osoby poważnie chore !!!
~krab@12 25-06-2012 16:44
PRZYPOMINAM. KOBIETA PO MASTEKTOMI JEST INWALIDA I GRUPY czyzby ta choroba upowaznia do wydania karty parkingowej uprawniającej do bezpłatnego parkowania na tzw. kopertach.Bo o ille się orientuję to nie ma to nic do chorob zwiazanych z narządem ruchu!!! to jest nawiazanie do postu z 15.02 - ojtam.
~uuuuu 25-06-2012 16:52
u nas w N. się ...leczy (ło ), cyklonem B itd. Chlubne tradycje, dlatego w N. nie ma niepełnosprawnych, i nie ma ukochanego dziecka jelonki (vikusi ) przed kompem, bo zadbano o geny itd i itp, a że wikusia , to produkt polski ,przecież . .. Wiaddomo * Smutne*. Wybaczyliśmy dr Mendele , ale pamiętamy , pamiętamy Naści jelonko pościka, naści ,przecież o to chodzi no nie ?
~nowa amazonka 25-06-2012 17:01
jestem kobietą po amputacjach dwóch piersi. Nie mam I grupy inwalidztwa, nie mam też karty parkingowej, bo lekarz orzecznik stwierdził że się nie należy. Ten autor postu z 15.02 jest w błędzie.
~uuuuuuu 25-06-2012 17:11
* Mengele ,oczywiście, anioł śmierci....
~bumcyk 25-06-2012 17:37
Vikusiu ja mieć nadzieja że Ty do Polska nie przyjedziesz, jak byś pisać przestać to by być bardzo dobrze.
~ali 25-06-2012 17:51
bogaty zawsze ma luz...........
~loczek 25-06-2012 18:09
a ilu taksówkarzy ma karty z pierwszą grupą inawlidzką ?
~Jeloneczka 25-06-2012 18:38
Administracji portalu jelonka.com - proszę umieścić przy komentarzach taki mały guziczek z opcją "zgłoś do moderatora". Jeżeli tego nie zrobicie, to każdy temat zamieniać się będzie w "magiel" albo i jeszcze gorzej... :( Wielu "komentujących" nie dorosło do tej roli!
~obdarowana" 25-06-2012 19:43
moja przygoda na płatnym parkingu obok Sądu w Jeleniej G., miejsca parkowania z kopertą zajęte, a ja posiadając taką kartę musiałam zaparkować na zwykłym miejscu. Nie miałam nikogo do pomocy, więc udałam się do parkomatu, bardzo się spieszyłam, wróciłam po trzech minutach, a tu już za wycieraczką na szybie auta kartka-opłata karna za brak opłaty parkingowej...śmiać się czy płakać z tego powodu??? kartę osoby niepełnosprawnej mam z powodu niepełnosprawności narządu ruchu...
~soclib 25-06-2012 19:53
Piszemy swe uwagi od jakiegoś czasy i nic żadnej reakcji ze strony własz miasta,może się boją wetknąć kij w mrowisko.
~ 25-06-2012 20:22
Czy ktos majac 500-600 zl renty jezdzi autem ? i stac go na to? Faktem jest ze wielu zdrowych posluguje sie tym dokumentem bez oznak choroby i z pelnym zdrowiem.Widac mlodych ludzi nawet na Zabobrzu parkujacych na kopertach z plakietka za szyba. To wygodnictwo i samolubnosc. Ktos dopuscil do takiego bajzlu w tym zapuszczonym kraju. Czas zaczac sprawdzanie takich osob, chocby przez okazanie legitymacji rencisty na nazwisko kierowcy. Jesli nie ma takowej, walic grzywny na maksa.
~Tromk 25-06-2012 20:34
tak tak pan na okrzei w pełni sił a jednak takową karte posiada czy to nie dziwny zbieg okoliczności że większość inwalidów w naszym mieście posiada tłuste wypasione fury??? Też chcę być takim inwalidom
~okok 25-06-2012 20:51
Czy w Jeleniej Górze i w powiecie jeleniogórskim KTOŚ czuje się odpowiedzialny za powstały bałagan z parkowaniem dla osób uprzywilejowanych, tzn. NIEPEŁNOSPRAWNYCH, czy urząd wydający te karty ma pomysł jak przywrócić normalność w kwestii parkowania na kopertach??? oto i mały egzamin dla urzędników ; ))
~ali 25-06-2012 21:40
miasto wydaje kartę niepełnosprawnego tego kto da więcej............
~EljotNess 25-06-2012 22:29
(...) Samochód umożliwia mu dostanie się w wiele miejsc, do których bez auta nie miałby szans się dotrzeć. (...)
Vikusia z Niemiec® 25-06-2012 22:37
Spadam spac... Rano na zabiegi rehabilitacyjne trzeba wstac.
~ 25-06-2012 23:13
Ludzie ale jesteście prymitywni...Uważacie, że niepełnosprawna jest tylko osoba na wózku? On jeździ na wózku, ale będzie żył i miał się świetnie, a jest masa chorych ludzi m.in. na nowotwory, po których nie widać. I odp na pytanie. Kobieta po mastektomii nie może nawet małych zakupów sobie do domu przynieść, bo ręką nie można robić prawie nic. W Polsce tylko ciemnogród. A astmatyk, którego ktoś wozi bo nie może zrobić kilku kroków. Czy po nim widać. Sami jesteście zdrowi a pewnie nie jeden chciałby kartę.Urząd nie może zrobić nic bo uprawnienia wydaje lekarz orzecznik zespodu ds orzekania o niepełnosprawności.
~KRECIK 25-06-2012 23:52
dobrze wiecie ile takich kart przechodzi na lewo...........to sprawa dla NIK albo CBŚ i wszystko się wyjaśni...........
~jankowski 26-06-2012 8:44
Do tego bałaganu z kartami doprowadzili :1. Ci, którzy wydawali je lekką rączką każdemu, kto posiada grupę inwalidzką. 2. Policja i Straż Miejska, które nigdy nie przeprowadzały merytorycznej kontroli tych kart- powinny one być sprawdzane przy,możliwie, każdorazowym używaniu ich w miejscach oznakowanych kopertami. 3. Władze Miasta, które ten bajzel, poprzez swoją bezczynność, zalegalizowały. Kartę posiadam od roku 1979 i, dotąd, sprawdzana była ona 1 ,sł. JEDEN raz. I to nie, bynajmniej, w Polsce, lecz w Niemczech. A to dlatego, że jest to państwo prawa i jest coś takiego jak kontrola respektowania wydanych zarządzeń. Przy Kiepury nr 10-12-14 jest jedno, na prawie 200 mieszkań, stanowisko dla osób niepełnosprawnych - parkują tam, prawie wyłącznie, nieuprawnieni...
~lessi 26-06-2012 11:27
Jestem posiadaczem karty parkingowej R-5 korzystam z niej w Polsce i Niemczech.U nas koperty traktowane sa jako miesca parkingowe calodobowe a w Niemczech sa one oznaczone znakiem drogowym,tabliczka o ile jest taka koniecznosc,do pozostalych obowiazkowo obok karty musi byyc widoczna karta godzinowa.Ustawodawca przewidzial czas trzech godzin na zalatwienie sprawy a po tym czasie musimy wrocic do auta przestawic czas inaczej placimy mandat.Panowie i panie radni do roboty.Od siebie-wystapcie z apelem,uchwala Rady o zniesienie IDIOTYZMU wlaczania swiatel drogowych w dzien a noz sie uda,jest o co walczyc-0.5l\1ookm paliwa mniej spalimy,mniej zarowek,stykow itp.Niemcy to madry narod i dlatego bogaty,niewstydzmy sie czerpac z ich doswiadczen chyba,ze salon plawi sie w bagnie z haslem KOMUNO TRWAJ
~tr 26-06-2012 18:35
znam ,,inwalidę " posługującego sie od lat kartą po zmarłym członku rodziny. Zero wstydu i na dodatek duma ,że tak potrafi oszukać.
opera-mini.nеt 26-06-2012 19:04
Łoł!! Vikusia 2 nam się tu objawiła!! W tym wcieleniu nazywa siebie: lessi. Nowy film wchodzi na ekrany: "Vikusiu Viktorio Viki van den Bergu, gdzie jesteś?" Podobno odgrzewane kotlety z dzikiego psa...
opera-mini.nеt 26-06-2012 19:05
Łoł!! Vikusia 2 nam się tu objawiła!! W tym wcieleniu nazywa siebie: lessi. Nowy film wchodzi na ekrany: "Vikusiu Viktorio Viki van den Bergu, gdzie jesteś?" Podobno odgrzewane kotlety z dzikiego psa...
~t 53 26-06-2012 20:16
Kiepury 54 na miejscu dla inwalidów stoi nieuprawniony samochód , synek pana ze SM stoi na kartę mamusi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Park już gotowy

Filia biblioteki w Wojkowie

Wirtuozi jazzu

Równowaga między kulturą a naturą

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%