MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niepełnosprawni adepci aktorstwa na scenie

Wiadomości: Region
Niedziela, 24 marca 2019, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2019, 9:25
Autor: Manu
Fot. Organizator
W pierwszy dzień wiosny (21.03), w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, czyli Dnia Kolorowej Skarpetki, a także z okazji Światowego Dnia Teatru Lalek, w sali widowiskowej Miasta Wojcieszów już po raz trzynasty miał miejsce Regionalny Konkurs Pięknego Czytania i Inscenizacji Bajek pt.: “Mądre bajki z całego świata”. Organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. Katarzyny Rogowiec w Wojcieszowie.

Swoje inscenizacje wystawili młodzi artyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze, Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Świerzawy i Wojcieszyna, uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Kamiennej Górze oraz gospodarze wydarzenia, czyli dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie.

Nad całym konkursem patronat honorowy objął Piotr Konieczyński, na co dzień aktor jeleniogórskiego Teatru im. Kamila Cypriana Norwida, serdeczny przyjaciel imprezy, który był przewodniczącym jury. Ponadto w komisji konkursowej znaleźli się: Zbigniew Pietruszka, wieloletni dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wojcieszowie - Romuald Łaski oraz Mariola Karwan, wizytator Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu - oddziału w Legnicy, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Kształcenia Podstawowego i Specjalnego.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone za swój występ, a jury przyznało wyróżnienie wykonawcom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze (przy ul. Kruszwickiej) za przedstawienie “Życie to nie bajka”, zrealizowane w nowatorski sposób, przy użyciu lamp ultrafioletowych.

“Życie to nie bajka” dostarczyło widowni wspaniałych estetycznych wrażeń. A nagrody specjalne trafiły do Wiktorii i Łukasza, najlepszych aktorów, których radość z wyróżnień była nieoceniona. Na specjalne wyróżnienie zasłużyła też grupa teatralna z tego samego jeleniogórskiego ośrodka (przy ul. Wolności), która zaskoczyła widownię wspaniałą scenografią dopieszczoną w najmniejszych szczegółach – relacjonuje Beata Musialik, jedna z organizatorek imprezy.

Podczas imprezy można było podziwiać wystawę prac ceramicznych wykonanych podczas warsztatów prowadzone przez Bogusławę Rudnicką z galerii “Pod Aniołem” w Dobkowie. Spotkanie było również podsumowaniem i zakończeniem projektu z Fundacji Bank Dziecięcych Uśmiechów, Banku Santander pt.: “Mądre bajki z całego świata”. Poczęstunek dla uczestników i gości przygotowali rodzice dzieci oraz Cukiernia Kraina Ciast-Pan Tomasz Ratajski.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to wielki teatralne święto serdecznie dziękujemy, aktorom gratulujemy wspaniałych występów, publiczności dziękujemy za przybycie i do zobaczenia z rok! – podsumowuje Beata Musialik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

O Bolesławie Prusie w Książnicy Karkonoskiej

O książce „Nad Śnieżnymi Kotłami”

Znamy ostatniego finalistę Ligi Rocka

Premiera na Dzień Lalkarza

Wsparcie strajkujących

Protest oświaty

Kotlina przymknięta!

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1264
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
5%