MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Niepełnosprawne dzieci mogą już korzystać z huśtawki

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 30 czerwca 2016, 8:38
Aktualizacja: Piątek, 1 lipca 2016, 7:44
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Pierwsza w Jeleniej Górze huśtawka dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, zlokalizowana na Zabobrzu, przeszła już odbiór techniczny i jest gotowa do użytku. Na zlecenie miasta zamontowała ją firma APIS. Niepełnosprawne dzieci mogą samodzielnie korzystać z tego urządzenia dzięki ręcznym uchwytom i specjalnej platformie.

- Trwają ostatnie zabiegi na terenie okalającym urządzenie, w tym koszenie trawy i porządkowanie otoczenia – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze. - O tym, czy urządzenie warte 18,5 tys. zł, umożliwiające zabawę dzieciom poruszających się na wózkach inwalidzkich spełni swoje zadanie, przekonamy się za jakiś czas. W innych miastach Polski zdarzają się bowiem trudne sytuacje, gdy takie huśtawki są oblegane przez dzieci zdrowe. Namawiamy do życzliwości wobec poszkodowanych przez los – o ile zdrowe dzieci mają wybór i mogą korzystać z huśtawek na innych placach zabaw, to „wózkowicze” takich szans nie mają – jest to jedyne tymczasem takie urządzenie w Jeleniej Górze – dodaje rzecznik.
Pomysł zamontowania takiego urządzenia na miejskim placu zabaw przy ul. Komedy Trzcińskiego chwali m.in. Romuald Szpot, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze.

- To milowy krok w kierunku poprawy jakości życia niepełnosprawnych dzieci – mówi. - Tylko w naszej placówce mamy około 30 dzieci i młodzieży poruszającej się na wózkach inwalidzkich, dla których ta huśtawka będzie zarówno formą rozrywki i sposobem na spędzanie wolnego czasu, jak i rehabilitacją. Wierzę, że jeśli ta huśtawka sprawdzi się na Zabobrzu, to powstaną kolejne w innych częściach miasta. Wielkie uznanie dla tych, którzy wpadli na taki pomysł i doprowadzili do jego realizacji – dodaje dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć w mieszkaniu

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ina 30-06-2016 10:10
Brawo !!!!
~gluś 30-06-2016 10:15
znowu to co ma służyć "niepełnosprawnym" niesamowicie drogie 18,5 tys. za tych kilka rurek? to tak jak z wózkami inwalidzkimi - wstyd producenci, ale podziękowania za to że ktoś w ogóle dostrzegł ten problem po 26 latach demokracji, że w społeczeństwie funkcjonują niepełnosprawni, nie tylko dorośli ale i dzieci, pomyśleli o tym niby drobiazgu a jednak jak ważnym i potrzebnym jak huśtawka
~Ja1988 30-06-2016 11:00
Dzieci ze zdjęć na niepełnosprawnych nie wyglądają... Gdzie ich rodzice? Zaraz trzeba będzie coś wymienić, bo bachorki popsują :/
rymcycymcy 30-06-2016 11:15
Huśtawkę zamontowała firma aPIS !!! ...przypadek ? :)
~ 30-06-2016 15:54
Ale ani słowa nie ma o tym kto złożył wniosek o te huśtawkę i czyj to był pomysł. Wstyd.
~KatPolski 30-06-2016 17:43
Na zlecenia Miasta, a więc to kolejny sukces inwestycyjny Pana Prezydenta, który niedawno mówił, że o wielkości miasta stanowią inwestycje. Pan Prezydent tą huśtawką otwiera niedowiarkom i malkontentom oczy, mówiąc "... patrzcie, to jest moja huśtawka, na miarę moich możliwości, i to nie jest moje ostatnie słowo, bo będzie jeszcze jedna taka huśtawka....". O wielkości Jeleniej Góry będzie teraz świadczyć huśtawka, a z naszą siecią Biedronek miasto może śmiało bić się o Złotą Kasę Fiskalną i o miano Polskiego Centrum Bujania.
~ 30-06-2016 18:00
Ależ wy nienawidzicie swoje miasto!!! :(
~hoooo 30-06-2016 22:04
A Ziobro niech niech fundnie drugą huśtawkę.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Znowu auto na chodniku

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
763
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%