MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Niemieckie wyróżnienie dla KARR S.A.

Wiadomości: Region
Czwartek, 24 września 2015, 13:25
Aktualizacja: 13:29
Autor: Org
Fot. Archiwum KARR
W środę, 23 września, podczas Polsko–Niemieckiego Forum Gospodarczego, które odbywało się w Zgorzelcu – Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego trzymała wyróżnienie za wieloletnią współpracę z drezdeńską Izbą Przemysłowo–Handlową (IHK Dresden). W imieniu Agencji wyróżnienie odebrał Piotr Miedziński, prezes Agencji.

- Dziękuję za uhonorowanie wyróżnieniem w imieniu zespołu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i swoim. To dla nas miła nagroda i dowód na to, że praca dla regionu przynosi bardzo pozytywne rezultaty – podsumował Piotr Miedziński.

KARR S.A. zawdzięcza wyróżnienie m.in. swojej sztandarowej imprezie – Polsko-Niemiecko-Czeskiemu Forum Kooperacji Firm, które organizuje corocznie od 22 lat w Jeleniej Górze, dlatego szczególne podziękowania były skierowane do Christiana Puppe, kierownika oddziału IHK Dresden w Görlitz, oraz Zygmunta Warocha, którzy wspierają Forum od wielu lat.

Kolejna, 22 edycja tej imprezy odbędzie się 19 listopada w jeleniogórskim Hotelu Mercure. Zaproszone są na nią firmy ze specjalistycznych branż: IT, metalowej, drzewnej i innych. Zapisy na wydarzenie trwają do 9 października na stronie: www.forum.karr.pl. Organizator zaprasza do bezpłatnego udziału dwóch przedstawicieli każdego przedsiębiorstwa i zapewnia obecność tłumaczy oraz wsparcie organizacyjne.

Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze zostało połączone z 10 Konferencją IHK o Polsce oraz panelem dyskusyjnym „Jak rozwijać współpracę – przemysł, technologie, innowacje”. W wydarzeniu wzięli udział polscy i niemieccy samorządowcy oraz przedstawiciele biznesu z obu krajów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Objazd na singletracku

Oznakowanie poziome (prawie) odnowione  

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~mm.mm.mm 24-09-2015 13:34
No to się Miedziński napracował.
~JD 24-09-2015 14:05
Stylowe buciki Piotrek, już za sam dobór koloru sznurówek należy się dozgonny szacunek. Pozdrawiam.
~olaaaola 24-09-2015 15:12
brawo KARR !! Brawo Piotrek !!
~bhg 24-09-2015 15:38
No to teraz Miedziński podziękuje pięknie Rychterowi i obieca, że nie schrzani tego co on zbudował.
~mieszkaniecjg 24-09-2015 19:25
Brawo Piotrze. Życzę dalszych takich wyróżnień za bardzo dobrze wykonaną robotę. Powodzenia.
~hmm 24-09-2015 20:23
Grono na zdjęciu wygląda szacownie. Ale P. Prezes wygląda jakby przyszedł z tatą, który dał mu potrzymać dyplom na chwilę. No i te buty ... elegancja Francja, nic dodać nic ująć. Czy tylko ja mam dysonans poznawczy z tytułu tej nominacji ?
~Prymitywne zabiegi 24-09-2015 20:42
Miedziak bezczelnie promuje się za pieniadze KARR!? To, że Przybylski stoi obok Miedziaka to też polityczne wsparcie. No cóż liczą, że powiedzenie Kurskiego: " ciemny lud/my/ wszystko kupi" znajdzie praktyczny wymiar i Miedziak zostanie posłem. Przecież za nim stoi znany w Europie abstynent: Protas.
~satu 24-09-2015 23:24
To Forum jest 22-ie , ktoś ileś lat temu je wymyślił i zaczął je organizować i promować. Wszyscy wiemy, że początki są najtrudniejsze. O tych co to robili Pan Miedziński się nie zająknął. On do KARR-u trafił w tym roku i zbiera to co zrobili inni. Mały człowieczek nie tylko z racji wzrostu. Dziwne są te wpisy "brawo Piotrek". Za co te brawa ?
~gonzo 25-09-2015 0:44
W tekście wyróżnienia jest błąd: nie mówi się "w wspieraniu" tylko "we wspieraniu".
~ 25-09-2015 7:52
Smerf ważniak
~Anzelm B. 25-09-2015 8:42
Pierwsze, polsko-niemieckie dni gospodarcze zorganizował wudział rozwoju gospodarczego urzędu wojewódzkiego w Jeleniej Górze, na początku lat 90-tych. Odbyły się one w Świeradowie Zdroju, we współpracy z ówczesną jeleniogórską izbą gospodarczą. Było to bodajże pierwsze w Polsce takie forum, goszczące 400 przedstawicieli gospodarki. Pomysłodawcą takiej formy spotkań przedsiębiorców byli: Pani Nina Schwarzer, Sławomir Kryszkowski oraz Andrzej Piesiak, którzy rok wcześniej opisali pomysł jako coś w rodzaju "targów kroczących", odbywających się naprzemian raz w Jeleniej Górze, raz w Goerlitz i raz w Libercu. W owym czasie tworzył się dopiero Euroregion "Nysa" oraz KARR s.a. I to właśnie KARR przejął inicjatywę tych dni gospodarczych, ubogacając je o stronę czeską.
~ 25-09-2015 12:32
co to za dziecko w niebieskim garniturku z tymi dorosłymi tam stoi?
~satu 25-09-2015 12:49
Panie Anzelmie KARR nie przejął organizacji polsko- niemieckich dni gospodarczych. Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze zostało stworzone przez KARR i zaproszone do jego współorganizowania Polsko Niemieckie Towarzystwo Współpracy Gospodarczej. Jedyną osobą, która łączy te dwie imprezy jest Pan Sławomir Kryszkowski, który był pomysłodawcą utworzenia Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego jako wicewojewoda jeleniogórski. Miasto Jelenia Góra mimo usilnych próśb nie chciało być akcjonariuszem tej spółk i do tej pory nie jesti. Obecnie wielu radnych byłych i obecnych czerpie ( lub czerpało wspomnę tylko Pana Mroza i Pana Papaja) z niej profity, poprzez zasiadanie w Radzie Nadzorczej lub przez obejmowanie stanowisk w Zarządzie.
~kampania trwa 25-09-2015 14:42
Kampania wyborcza. I wszystko jasne. Nie chcę źle krakać, ale chwalenie się nie swoimi sukcesami przynosi zawsze więcej strat niż korzyści. Szczególnie w tak małym miasteczku, jak Jelenia Góra, takie działania są bardzo nieostrożne.
~były PO 25-09-2015 21:19
panie Miedziński a nie mógł pan powiedzieć , że to zasługa min byłego Prezesa i jego zespołu, bo nie Pana przecież, Pan tylko na razie banerami się szczyci ze swoja podobizną reklamując jakieś forum min w internecie - ciekawe czy te banery to tylko do 23.10 będą czy jednak utrzyma je Pan do 19 listopada ?. Szkoda mi PO kiedyś było normalniej ,ale po zmianie lidera w Jeleniej Górze czas na głosowanie na innych.
~Anzelm B. 26-09-2015 9:33
Szanowny "satu", w przeciwieństwie do Pana miałam dostęp do dokumentacji, na podstawie której jest mój wpis. To dokumenty z lat 1992-1993, gdzie opisany jest pomysł; zawierająca również protokoły ze spotkań; także z Czechami. Zarówno KARR, jak i opisywane Towarzystwo, także Euroregion "Nysa", powstały już po pierwszym polsko-niemickim spotkaniu gospodarczym w Świeradowie. Tak więc, nie piszę, że pomysł został zawłaszczony przez KARR, a jedynie, że tylko ta organizacja miała pieniądze i wpływy, by takie spotkania organizować.
~Anonymouse 26-09-2015 11:46
Jak się reprezentuje samorząd, a nie samego siebie, to trzeba ubrać się stosownie do takiej okazji jak ta. Do tych butów pasuje tylko dres, najlepiej z kreszu.
~Onama 26-09-2015 15:27
Niech sie pan prezes nacieszy zasługami innych..póki jeszcze prezesuje.. Po wyborach kiedy zmienią sie rządzące opcje polityczne pan prezes KARR prezesem już nie będzie !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Rozmowy o Kowarach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%