MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niemcy ufundowali podarki dzieciom z powiatu jeleniogórskiego

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 7:29
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
Fot. Mea
Przedstawiciele niemieckiego Czerwonego Krzyża i Regionu Miast Aachen przekazało 4700 euro, dzięki którym zostały zakupione paczki świąteczne. Otrzymały je 62 rodziny wielodzietne. Jest wśród nich rodzina z dziewięciorgiem dzieci, w której trzy miesiące temu urodziły się trojaczki. Ponadto 60 rodzin potrzebujących otrzymało również prezenty dla swoich pociech – podkreśliła Martyna Klementowska, koordynatorka z Polskiego Czerwonego Krzyża.

Najpierw w kościele Parafii Matki Bożej Miłosierdzia odbył się koncert jeleniogórskiego zespołu Paka Buziaka z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, którego wokalistki zaśpiewały kolędy w oryginalny sposób. A dzieci ze świetlicy środowiskowej przy jeleniogórskim Czerwonym Krzyżu przygotowały pastorałki. Później odbyły się zabawy, wręczanie prezentów przez Mikołaja i słodki poczęstunek.

Dziewiętnaście osób z Aachen cieszyło się ogromnie, mogąc wspomóc polskie rodziny świątecznymi podarkami. Goście złożyli wszystkim życzenia wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Również grupa z Bambergu postanowiła obdarować prezentami polskie dzieci. Niemcy przekazali dla Domu Pomocy Społecznej ze szkołą specjalną w Miłkowie prezenty, m.in. ubranka, zabawki, piłki. - Mieszkańcy Bambergu od ubiegłego roku przyłączyli się do akcji przedstawicieli z Aachen, a są to dwa regiony partnerskie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze - powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- Część z otrzymanych funduszy została przekazana na prezenty dla podopiecznych domu dziecka w Szklarskiej Porębie – dodał.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach a prezenty bardzo im się spodobały. – Fajnie było na koncercie, cieszę się, że Mikołaj przynosi takie niespodzianki – mówiła Ola ze Szklarskiej Poręby.
- Super zabawy, atrakcyjne prezenty, oby co roku były takie spotkania - podkreśliła Ewelina, siostra Oli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na szczycie

Dzieci uratowały zwierzaczki

Rusza budowa kanalizacji deszczowej

Kto strzelał do konia?

Gdzie wymienią oświetlenie?

PiS ujawnił listy kandydatów

Na ratunek skoczniom

Defibrylator w centrum Jeleniej Góry  

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
494
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%