MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Niemcy porwali własne dzieci, by uciec przed wyrokiem sądu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 24 października 2008, 14:53
Aktualizacja: Sobota, 25 października 2008, 8:26
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Małżeństwo z dwojgiem dzieci z Niemiec przespało się i jadło posiłki w dwóch hotelach nie zapłaciwszy za usługę. Powiadomiona policja zatrzymała cudzoziemców. Okazało się, że niemiecki sąd pozbawił mężczyznę i kobietę praw rodzicielskich, a małżonkowie uciekli ze swojej ojczyzny.

Wczoraj właściciel hotelu powiadomił policję, że przebywająca u niego od kilku dni niemiecka rodzina chce wyjechać nie płacąc za pobyt i wyżywienie. Rachunek opiewał na kwotę blisko 5000 zł. W podobny sposób małżeństwo wyłudziło usługi hotelowe w jednym z hoteli w Szklarskiej Porębie. Nie zapłacony rachunek za kilkudniowy pobyt wynosił ponad 2000 zł.

– Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zauważyli, że dzieci, towarzyszące małżeństwu były brudne i zaniedbane. Jak na tę porę roku dzieci były bardzo lekko ubrane, co wzbudziło zaniepokojenie funkcjonariuszy – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Jak się później okazało, niemieckie małżeństwo uciekło ze swojego kraju, aby uniemożliwić wykonanie wyroku Sądu Rodzinnego, na mocy którego zostali oni pozbawieni praw rodzicielskich. Syn i córka mieli trafić do jednej z placówek opiekuńczych.

Obywatele Niemiec zostali umieszczeni w policyjnym areszcie, a dzieci w trafiły do jednej z jeleniogórskich placówek opiekuńczych. Rodzicom za popełnione w Polsce przestępstwa grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu powiadomiono Konsulat Republiki Federalnej Niemiec, a jego służby w przyszłym tygodniu mają zająć się dziećmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Śmierć na żwirowni

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Łowca byków 24-10-2008 15:36
Paskudne i obleśne zdjęcie - nie ma innego?
~STARY 24-10-2008 16:10
moze jakies wlosy narysowac
~Cichopek 24-10-2008 18:11
Dziwne bo to malzeństwo mówilo czysto po polsku , mieli natomiast klopot w wytlumaczeniu zdarzenia w języku niemieckim. Moze wrócili na swoje wczesniej opuszczone regiony a w niemczech korzystali z należnych im datków socjalnych , mieszkaniowych na podstawie posiadanych papierow np. na pochodzenie . Ale dzieci są najwazniejsze i bedą im odebrane bo z sądem niemieckim i z wyegzekwowaniem wyroku jest konsekwencja coś odwrotnego jak u nas ,Jednakże musieli przeskrobać i to zdrowo.
~Sabath 24-10-2008 21:04
stuczna rodzinka i stuczna miłość to jest najgorsze i najgłupsze
~jga 24-10-2008 23:25
przed wystawianiem komentarzy nauczcie się pisać po polsku!! Rodzina w rozpaczy zdolna do wszystkiego ...żal.pl
~zako 25-10-2008 11:53
To jest osobista tragedia rodzinna, niewydolność rodziców, rozpacz i strach popchnęła ich do takiego postępowania, nie mając żadnych środków do życia pragnęli jak najdłużej być z dziećmi nie bacząc na konsekwencje. Spotkała ich w końcu kara i tym bardziej dotkliwa, że litera prawa nie bierze pod uwagę motywów. Są teraz przestępcami, oszustami, a naprawdę ponad wszystko pragnęli być z dziećmi. Patrząc na inne dzieci, które maja zaspokojone wszystkie potrzeby poza miłością i zainteresowaniem rodziców ale są z "dobrych" rodzin widzę skrajne różnice, które później przecież mają ogromny wpływ na dalsze życie. Stereotyp Niemca jest inny, a ta rodzina choć tragicznie to pokazała że z miłości człowiek tez popełnia błędy. Ale przecież gdyby cofnąć czas to pewnie postąpiłby tak samo.
~daw 25-10-2008 13:19
święte słowa zako! szczerze mówiąc widok ich obu w tak, opłakanym stanie daje duzo do myslenia, a ich motywacja była jak najbradziej słuszna!
~Jeronimo 25-10-2008 18:59
Wiedziałem że tak się zacznie dziać jak tylko otworzymy granice, pełno złodziei z niemiec zacznie się zjeżdżać. Odkąd mogą sobie tu bywać, zacząłem samochód zamylkać na noc. UWAŻAJCIE na samochody. Pełno ich ginie ostatnimi czasy ...o i torebki wyrywają naszym biednym staruszkom....
~maras 28-10-2008 22:07
Bo u Nas lepiej, bo prawo jest chore, a i urzędasy w togach mają wszystko w nosie! Nawet sędzia rodzinny ma tylko jedno na myśli: byle 1-go wypłata, a tylko żeby rada sędziowska nie zobaczyła mojego błędu... tym samyn przeciągając decyzję kończącą nadaje się wyrokowi otoczkę "przemyślenia" - czyli dogłębnego rozpoznania... Mam do czynienia z sędziami, też z tzw. "rodzinnymi". i wiem że to BETON!!! Za nic mają dobro dziecka, rodziny, byle nikt im nic nie zarzucił... To TYLKO urzędnicy, często chore twory, bez możliwości wpłynięcia na ICH czasem ostateczne decyzje!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Odpust Krzeszowski

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1044
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
6%