MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niemcy, i nie tylko, dla ubogich dzieci z powiatu

Wiadomości: Region
Niedziela, 14 grudnia 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:42
Autor: Mea
Fot. agrzywacz
330 paczek przekazano wczoraj (13.12.) dla rodzin z powiatu jeleniogórskiego. – Niemiecki Czerwony Krzyż z Powiatu Aachen, który współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Jeleniej Górze, wspomaga nas już po raz 24 – mówiła Martyna Klementowska z Polskiego Czerwonego Krzyża w Jeleniej Górze.

Jeleniogórski Czerwony Krzyż przygotował 100 paczek o wartości 100 zł z żywnością dla rodzin i 230 paczek ze słodyczami i owocami dla dzieci. Niemcy przywieźli suche produkty żywnościowe oraz flety, koszulki i zabawki dla dzieci. Wsparli zakup prezentów również finansowo.

- Nie zabrakło poczęstunku w świetlicy przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia w postaci ciast, owoców, herbaty i kawy. W organizacji pomagali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Mechanik – wymieniła Martyna Klementowska.
Peter Timermans, który przyjechał na uroczystość, podczas wcześniejszych wizyt reprezentował Czerwony Krzyż w Aachen, a obecnie jest przedstawicielem również Czerwonego Krzyża w Brukseli. – Jesteśmy przyjaciółmi od prawie ćwierćwiecza i zawsze chętnie pomagamy dzieciom z powiatu jeleniogórskiego, które są bliskie naszym sercom. W kolejnym dniu odwiedzimy dzieci z domu dziecka w Szklarskiej Porębie, by ich również obdarować prezentami – powiedział Peter Timermans.

Starostwo Powiatowe koordynuje kolejne prezenty. – Z Bambergu nasi partnerzy działań turystycznych przywieźli 30 monitorów do komputerów, które zasilą Zespół Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
To jednak nie koniec prezentów od polskiego PCK.

- 80 paczek zrobiliśmy dla Ochotniczego Hufca Pracy w Mysłakowicach, 70 prezentów dla honorowych dawców krwi, a wszystko to w ramach akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem”, która jest zorganizowana już po raz 14. Pomagały w niej również jeleniogórskie służby m.in. straż miejska – podkreślała Martyna Klementowska.

W kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze wystąpiły dzieci ze świetlicy parafialnej oraz zespół Paka Buziaka z Osiedlowego Domu Kultury. Mali i duzi artyści śpiewali kolędy i pastorałki.
- Świetna impreza, koncert bardzo nam się podobał, prezenty również ucieszyły mojego synka – stwierdziła Joanna Szymczyk z Karpacza.

- Ładne występy, synek jest zadowolony, otrzymał też prezent od. Św. Mikołaja – dodała Ewelina Jasińska z Karpacza.

Czytaj również

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Będzie remont na stadionie w Podgórzynie

Podwyżki za śmieci?

Ogołocili drzewa

Marcowa wierszolandia

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Głosy za strajkiem?

Posadzą drzewa przy muszli koncertowej

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
953
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%