MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nieletni złodziej „zdrapywacz” w rękach policji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 lutego 2008, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: carioca
Nastolatek włamywał się do placówek handlowych, pojazdów oraz usiłował skraść samochód osobowy. Wśród skradzionych przez 16–latka rzeczy były loteryjne zdrapki, w których sprawca szukał wielkiej wygranej. Młodego przestępcę zatrzymali stróże prawa.

Złodziejaszek działał w Zgorzelcu. Tam przez trzy tygodnie lutego doszło do włamań do kilku obiektów w tym: sklepu komputerowego, do kolektury LOTTO oraz do kiosku. Policjanci podczas pracy operacyjnej wytypowali potencjalnego sprawcę.

Typ okazał się trafiony. Policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Sulików. Podczas przeszukania pokoju chłopca policjanci znaleźli czytnik kart USB, loteryjne zdrapki, filmy DVD oraz art. spożywcze: batony, wafelki, mentosy.

Jak ustalili policjanci chłopiec najpierw 15 lutego włamał się do sklepu komputerowego, a 3 dni później usiłował włamać się do samochodu marki Polonez. W tym samym czasie włamał się do jednej z kolektur LOTTO skąd skradł loteryjne zdrapki.

Jeszcze tej samej nocy 16-latek dostał się do kiosku Ruchu kradnąc słodycze i erotyczne czasopisma. Swój przestępczy proceder kontynuował 20 lutego, kiedy to usiłował skraść samochód marki Opel Kadett. Skradzione przedmioty, a szczególnie loteryjne zdrapki wykorzystywał do swoich celów, szukając w nich wysokiej wygranej.

Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie małoletniego złodzieja. Najsurowszą karą, jaka może go spotkać, jest umieszczenie w domu wychowawczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chwile wzruszenia podczas Złotych Godów  

Stoi na stacji lokomotywa...

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~sep 23-02-2008 11:38
Po co to jeszcze karmić w zakladach wychowawczych - kula w leb i na śmietnik , bo inaczej nie zrobi się w tym kraju porządku.
~oli 23-02-2008 15:18
ciekawe czy zdrapał większą kwote w te zdrapki hahaha
~do sepa 23-02-2008 16:52
Człowiek to nie przedmiot, może zbłądzić, tym bardziej młody, a takie poglądy też powinny być karane - choć kara cię życie zatruwając serce jadem. Może uda ci sie go pozbyć

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Seniorzy świętowali

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Wypadek przy baniakach  

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
340
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%