MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Nieletni i beczka piwa

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 4 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna wezmą udział w Biegu Piwosza w Kowarach.

W imprezie wystartują, oczywiście, także dorośli, jednak propozycja skierowana do młodych ludzi oburzyła jednego z naszych Czytelników. – Jak można w ten sposób propagować sport pośród młodzieży? – pyta pan Jarosław (nazwisko do wiadomości redakcji).
Organizatorzy zapewniają, że każdy ze zwycięzców w poszczególnych kategoriach dostanie medal, dyplom oraz nagrody pieniężne.

– Bieg ma już 23-letnią tradycję. Być może pomyślimy nad zmianą nazwy, ale zapewniam, że dla dzieci i młodzieży są przygotowane soczki i pączki – powiedział nam Adam Bierowski, organizator imprezy.
Beczka piwa czekać będzie tylko dla dorosłych, którzy dodatkowo wezmą udział zawodach w jej toczeniu – dodał.

– Nazwa może bulwersować w kontekście udziału w biegu piwosza dzieci i młodzieży – mówi prawnik Halina Skorupska. – Ale póki nie zostanie stwierdzone, że nieletni piją tam alkohol, wszystko jest w porządku.

Bieg Piwosza Kowary – Wojków startuje w sobotę, 7 października sprzed Domu Wypoczynkowego Harnaś. Zgłaszać można się w dniu zawodów w godz. 9 – 11.30.

O godz. 10 wystartują dzieci ze szkół podstawowych, a w południe przewidziano start do biegu głównego na dystansie 5 i 10 km oraz 2,5 km (gimnazjaliści).

Ogłoszenia

Czytaj również

Z bonem turystycznym do zamku Książ w Wałbrzychu!

Rowerowa serpentyna

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Tosiek 4-10-2006 10:03
Ale czepialstwo, dobrze ,że wogole sie taki bieg odbywa , a już jakiemuś moherowi sie to nie podoba ....a nazwa jak nazwa dosyc orginalna :o)
~elef 4-10-2006 10:29
oryginalna,slusznie:)
~Aras 4-10-2006 13:08
Bieg PIWOSZA, start sprzed domu wypoczynkowego HARNAŚ :) POważna reklama złocistego napoju:))) Ale dobrze że takie imprezy są wogóle organizowane!! A co do nazwy i młodzieży to gimnazjaliści napewno się nie zgorszą bo sami palą, piją i ćpaja!!!!
~hmm 4-10-2006 13:36
Jest ok! wiadomo piwka napic sie trzeba bo piwko to zdrowie i kazdy młody czy stary to wie ;-), a z tym Harnasiem dobry motyw
~Kowarzanin 4-10-2006 15:14
Do Arasa. Dom wypoczynkowy Harnaś nazywa się tak od wielu lat i nie ma nic wspólnego z piwem o tej nazwie. To niemal tradycja że tam mieści start i meta biegu. O żadnej reklamie zatem nie ma mowy. Pozdrawiam
~Aras 4-10-2006 15:41
Do Kowarzanina: nie chodziło mi o to że jest to reklama!! Poprostu fajny zbieg okoliczności;] Harnaś-piwo po zbóju:D POzdro
~Wiesio 4-10-2006 17:58
Tosiek ma racje. Dla mnie to cud, że coś takiego się odbywa w Kowarach... A nazwa - nazwą. Może faktycznie nie jest edukacyjna, ale jeśli dzieciaki nie piją to wporzo. Zresztą taki bieg jest teraz jeden raz i Ci `wielcy działacze edukacyjni` którym nazwa się nie podoba niech zaczną działać pod szkołami bo tam to naprawdę można się nachlać, napalić, naćpać a niekiedy też nauprawiać
~wera 4-10-2006 22:35
nieletni i beczka piwa bez przesady,
~Kowarzanka 29-10-2006 18:40
Dla mnie to jest paranoia żeby o nazwę się kłucić! Przecież jak się zmieni nazwę to już nie będzie to samo! Zresztą i tak każdy w Kowarach będzie nazywał ten bieg "biegiem piwosza". Więc o co chdzi?:|

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Objazd na singletracku

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Śmierć na żwirowni

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
774
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%