MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Niekończący się remont ulicy Zjednoczenia Narodowego

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 lipca 2013, 6:55
Aktualizacja: Czwartek, 11 lipca 2013, 8:44
Autor: Przemek
Fot. Przemek
Prace wodno–kanalizacyjne zostały w zdecydowanej większości ukończone w ubiegłym roku. Niestety od tego czasu nie udało się położyć nowej nawierzchni drogi przy ul Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze. Okoliczni mieszkańcy codziennie muszą przejeżdżać koleiny, wyboje i głębokie Sporym problem są też wystające metalowe elementy studzienek kanalizacyjnych.

Do dokończenia zostały tylko trzy przyłącza kanalizacyjne, niebawem nawierzchnia ulicy Zjednoczenia Narodowego będzie gotowa do całkowitej odbudowy – czyli położenia nowej nawierzchni asfaltowej. Wykonawcą kontraktu jest konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego EGBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Bogatyni – Lider oraz BUSKOPOL SA z siedzibą w Busku Zdrój – Partner Konsorcjum.

Jednak nie wszystkie prace będą wykonywane właśnie przez te firmy. Za odtworzenia nawierzchni jest odpowiedzialny podwykonawca, Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Uzyskaliśmy zapewnienie, że pod koniec przyszłego tygodnia SPRD powróci zwiększonymi siłami na odtworzenia w Cieplicach. W pierwszej kolejności dokończone zostaną prace na ul. Harcerskiej, a następnie odtwarzana będzie ul. Zjednoczenia Narodowego, gdzie do tego czasu zakończone już będą roboty instalacyjne w pasie drogowym. Odtwarzanie ul. Zjednoczenia Narodowego rozpocznie się od ul Jagiellońskiej w kierunku ul. Sprzymierzonych.

- Do czasu pełnego odtworzenia, wykonawca ma obowiązek utrzymywać przejezdność ulic. Niestety w tym czasie trzeba będzie się pogodzić ze zmniejszonym komfortem ich użytkowania. Przy tak szerokim froncie robót bardzo trudnym jest zapewnienie pożądanego stanu tymczasowych odtworzeń – mówi Marina Kaźmierkiewicz z PWiK Wodnik.

Skanalizowanie m.in. ulicy Zjednoczenia Narodowego było planowane od wielu lat. Dzięki funduszom unijnym udało się uzyskać spore dofinansowanie na tę inwestycję, która wchodzi w skład większego zadania o nazwie „Kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa –rejon lewobrzeżnych Cieplic”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 93 mln zł, z czego 54 proc. stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Kontrakt obejmuje łącznie wykonanie 20 km sieci kanalizacyjnej z przyłączami oraz 16,5 km sieci wodociągowej z przyłączami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Śmierć na żwirowni

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Niggers™ 10-07-2013 7:28
PAMIĘTAM KIEDY ROK TEMU ZDECYDOWAŁEM SKRÓCIĆ SOBIE DO DOMU DROGĘ A TAM GORZEJ NIŻ W RUMUNII ! KOLEINY W SAM RAZ NA TERENOWY WÓZEK
Niggers™ 10-07-2013 7:31
TO NIE ZJEDNOCZENIA NARODOWEGO - TO OFF ROAD !
~sarna 10-07-2013 8:38
Przyjedzcie na Nadbrzeżną i Panieńską nawet znaków nie ma że są jakieś remonty jak ktoś chce uszkodzić sobie samochód zapraszam szczególnie na Panieńską urwanie zawieszenia gwarantowane !!!!
~walecdrogowy 10-07-2013 8:39
Może niech tego "asfaltu" jeszcze nie kładą ? Przecież następnego dnia ka...larze przypomną sobie, że o czymś zapomnieli, albo "coś" przestanie działać, zapcha się, rury się "rozepną", g....o zacznie zalewać jakąś posesję ... Ktoś przypomni sobie o kablach energetycznych, albo rurze z wodą ... Nie ma się co śpieszyć ... :-) Dla "asfaltu" to też lepiej, bo później położony - być może wytrzyma do pierwszych roztopów?
~mjbmjb 10-07-2013 9:30
Naprawa będzie obejmować całe dwa pasy czy tylko tak jak wycieli?
Nοstradamus 10-07-2013 9:34
Ta ka...lizacja nigdy nie będzie dobrze działać. To jest PRALKA KASY, a nie sensowny projekt.
~do WODNIKA 10-07-2013 9:45
wiele miesięcy temu był artykuł na Jelonce, że Wodnik nie załatał dziury na ul. W. Pola przy zjezdzie z wiaduktu kolejowego w kierunku Zabobrza. Wodnik tłumaczył się wówczas, że jest pora zimowa i nie ma sensu łatać. Tyle, że teraz mamy pełnię lata, a dziura jak była wyłożona kostką tak jest nadal... Dlaczego odpowiedzialni w MZDiMie nie mogą skutecznie wyegzekwować od podmiotów odpowiedzialnych zgodnego ze sztuką załatania dziury. Dotyczy to praktycznie wszystkich dziur w mieście. Odpowiedź prosta - Ci ludzie w mojej ocenie się nie nadają do sprawowania swoich funkcji i nie wiem dlaczego piastują je od co najmniej kilkunastu lat...
~ 10-07-2013 9:52
Na Ul. Langego nie lepiej ciężko się jeździ i chodzi a jak popada to błota co nie miara!!!!!!!!!! Kiedy będzie nowa nawierzchnia na ul Langego ????????? Bo w artykule nie ma o tym wzmianki !
~mieszk Zjd 10-07-2013 11:10
jedna wielka fuszera , po wykopach nie utwardzono tego co zasypano, ciągle coś odkopują potem znowu zasypują ,aby znowu to odkopać Ale z pewnością odbiór będzie tak jak w Parku Zdrojowym , gdzie byle ulewa i kajakiem można pływać. Kurz , opony od kamieni do wymiany i końca nie widać. Fajnie ,że pieniądze z Unii, fajnie ,że się to robi ,ale tyle czasu???
~s. 10-07-2013 15:23
Bo u nas jest skansen głębokiej komuny gdzie bylejakość była normą..
~ 10-07-2013 16:35
93 mln za co za tą fuszerę ?Odtworzenie ? Jaja sobie robią?Stare krawężniki ,ul Sprzymierzonych po jednej stronie chodnika płyty rodem komuna druga strona asfalt ?! Kto to wymyślił ?Kto to nadzoruje z urzędu ? Prawie 2 600 000 za kilometr to autostrada z pełną infrastrukturą taniej wychodzi.A co najważniejsze dlaczego przy przedszkolu na postawionej tam tablicy,jest informacja: wartość projektu 113 000 000 ? Łapówki doliczyli?
Piipi Jelonkowa 10-07-2013 17:10
..do - [~ Autora postu z godz.16:35] .. masz racje ! .. mamy dowod, chyba juz .. pogonil za kasa ! /.. patrz.zdj.nr.05 / ~SMUTNE ..
~ 10-07-2013 19:04
do walecdrogowy- Kolego, chcesz zmienic polska tradycje? nie z tymi bezmozgami. Jest norma w tym nowym PRLu ze zawsze cos sie urodzi po zakonczeniu prac wykonczeniowych. Jakis ka...lik, jakis wykopik, bo zasypano niedospawana rure, lub niedoizolowany kabel albo peknie rura, bo zle byla zrobiona poduszka pod nia. Jak to w tym kraju zawsze cos sie ze...ra.
~Aldi 10-07-2013 19:37
Jeśli ktoś chce jeszcze ponarzekać,zapraszam do Staniszowa.Prośby ,chocby o utwardzenie-cisza-błoto po kolana,kacze doły,wertepoły.Ktoś przyjdzie z gminy,popatrzy,pójdzie i tyle całego zainteresowania.Prowadź działalność,płać podatki od tej działalności.Poważny klient tu nie przyjedzie(bo rozwali zawieszenie lub wyjedzie z gliną w progach) a skromny nie da zarobić na wygórowane podatki gminy.Zdychaj,gnij,połam nogi......co to kogo???I tak od 6lat.Stara Pawlaczka rzekła by -"czas przywyknąć było....."też mam już serdecznie dość walki z wiatrakami i ludźmi ,którzy nawet nie udają że nic nie robią.Wyrazy współczucia dla wszystkich z kaczych dołów!!!
~mysłak 10-07-2013 20:03
koszmar!!!
~ 10-07-2013 20:19
partacze i tyle, podpalić i wysadzić w kosmos , w Rumuni są lepsze drogi , Boże widzisz i nie grzmisz
~niemieci 10-07-2013 22:44
my polacy.mowimy ty rumunie itp ale teraz lepiej brzmi ty polaku
~rr 10-07-2013 22:48
Wodnik właśnie rozkopał tydzień temu położony asfalt na Mieszka I przed rynkiem. Gospodarzu miasta kimkolwiek jesteś - GDZIE jesteś??!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Bus dla strażaków

Nie ma rady na wandali?

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1071
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%