MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Niehigieniczne plany lekcj

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 14 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 11:29
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Rozkłady zajęć uczniów podstawówek i gimnazjów nie spełniają wymogów ministerialnych.Nauka ma być przyjemna. Lekcje nie mogą się zaczynać i kończyć przedmiotami trudnymi – matematyką, fizyką, chemią. W wielu szkołach nie jest to jednak przestrzegane

LEGNICA
Agnieszka jest uczennicą IV klasy Szkoły Podstawowej nr 4. W poniedziałek rozpoczyna naukę od wuefu i po czterech lekcjach kończy godziną wychowawczą. I to jest wzorcowe rozwiązanie. Ale we wtorek na ostatniej lekcji ma matematykę, a to jest niezgodne z zaleceniami ministerstwa. Podobnie jak w czwartek, gdy ma sześć lekcji, i w piątek, gdy zaczyna zajęcia matematyką. – Nie przeszkadza mi to – uśmiecha się dziewczynka.
Mama Agnieszki o tym, że szkoły powinny stosować higieniczny plan lekcji dowiedziała się od nas.– Dziecko nie narzeka, uczy się dobrze. Ale skoro takie są wymogi, to powinny być przestrzegane – mówi pani Maria.
– Przedmioty trudne nie mogą rozpoczynać się na pierwszej lekcji, bo umysł ucznia nie jest jeszcze przygotowany do przyswojenia wiedzy – tłumaczy Elżbieta Pendolska, kierowniczka sekcji higieny dzieci i młodzieży w Powiatowej Stacji Sanepidu w Legnicy. Zajęcia powinny rozpoczynać się o tej samej porze i najlepiej, by liczba lekcji każdego dnia była taka sama.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Dachowanie w Radomierzu

Przebudowa chodnika

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Wkrótce karkonoski

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%