MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Niedzielny koncert organowy: Marcin Armański

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 sierpnia 2014, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Manu
Fot. Organizator
Jutro (w niedzielę, 10 sierpnia) o godz. 19.15 w Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w ramach cyklu XII Cieplickich Koncertów Organowych, podczas kolejnego wieczoru muzyki organowej i kameralnej na organach zagra kantor ewangelickiego Kościoła Pokoju w Świdnicy Marcin Armański. Wstęp wolny.

Marcin Armański (ur. 5 czerwca 1983 r. w Kielcach) naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali. Absolwent kieleckiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu, kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku w klasie Michała Olszewskiego. W 2007 roku uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie organów Juliana Gembalskiego.

Od 2007 roku pełni funkcję organisty i kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy, a od 2013 także organisty kościoła klasztornego Św. Józefa. Prowadzi także działalność pedagogiczną. Koncertuje w kraju i zagranicą jako solista i kameralista.

Zajmuje się także rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych, wykonawstwem muzyki XIX wieku na fisharmonii artystycznej.

Jest kierownikiem artystycznym festiwali organowych na terenie Dolnego Śląska, m.in. w Jeleniej Górze-Cieplicach, Karpaczu i Kaczorowie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Soboty z artystami

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Czyżby Andrzej Duda?

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%