MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela z Oskarem Keilem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 8:38
Aktualizacja: Wtorek, 10 stycznia 2017, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna z cyklu „Niedziela w muzeum” upłynęła pod znakiem spotkania z twórczością Oskara Adama Keila – przedsiębiorcy i wydawcy z Jagniątkowa, który żył w latach 1856–1936. Uczestnicy zwiedzili wystawę czasową w Muzeum Karkonoskim oraz poznali ciekawostki na temat artysty.

- Jest to moja autorska wystawa na trzydziestolecie pracy. Już dawno chciałem zrobić wystawę o tym człowieku, bo Oskar Adam Keil jest postacią nietuzinkową – wyznał Robert Rzeszowski, opiekun wystawy. - Był przedsiębiorcą, który drukował pocztówki litograficzne bodajże najładniejsze na Śląsku, a kto wie czy nie w Niemczech – dodał.

W zakładzie Oskara Keila produkowano również wyroby stolarskie i galanterię drewnianą – przede wszystkim pamiątki turystyczne z kory, mchu, szyszek, itp. - To były przeważnie postaci Ducha Gór w różnych odsłonach, a także toczone wyroby z drewna i pudełeczka na pamiątki karkonoskie – mówił R. Rzeszowski.

Wystawa czasowa w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze będzie dostępna do końca stycznia br. Wśród zwiedzających można było zauważyć podziw, a nawet fascynację twórczością Keila, więc warto odwiedzić placówkę przy ul. Matejki w Jeleniej Górze

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Ceramiczna wystawa

Poranki rodzinne: czas – start!

Tłumy we dworze

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wybory: Zwycięstwo PiS

Żelazny strażnik Teatru Naszego

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%