MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela w ogniu

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 5 października 2009, 8:16
Aktualizacja: 11:03
Autor: Angela
Fot. ....
Do czterech pożarów budynków doszło wczoraj w Kowarach. Dwa wybuchły w tym samym budynku przy ulicy Ogrodowej. Płomienie pojawiły się również na dachu dwurodzinnego budynku w Cieplicach. Jedna osoba poszkodowana trafiła do szpitala.

Pracowity dzień dla strażaków rozpoczął się o godzinie 10.50, kiedy dyżurny straży pożarnej odebrał zgłoszenie o palącym się opuszczonym budynku przy ulicy Waryńskiego w Kowarach. Następnie o 17.30 palił się kolejny kowarski nie użytkowany budynek, tym razem przy ulicy Ogrodowej.

W jednym z nich ktoś podpalił śmieci, w drugim poddasze. Niecałą godzinę później dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie z Kowar. Sąsiedzi alarmowali o dymie, który wydobywał się z okna jednego z mieszkań przy ulicy Ogrodowej 46. Na miejsce wysłano jedną samochód z załogą.

Okazało się, że przyczyną zadymienia był nieszczelny przewód kominowy. Strażacy otworzyli mieszkanie i przewietrzyli je. W tym samym czasie pięć zastępów straży pożarnej zostało wezwane do Cieplic na ulice Wodną, gdzie początkowo paliła się stojąca obok budynku mieszkalnego szopa, a chwilę później płomienie przedostały się na dach dwurodzinnego domu.

Przed przyjazdem strażaków z mieszkań ewakuowało się sześć osób. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało. W trzy i pół godzinnej akcji strażacy uratowali majątek na szacowaną kwotę ponad 200 tysięcy zł. Zniszczeniu uległo jednak poszycie dachu i część jego konstrukcji, na kwotę około 50 tys. zł. Dotychczas nie ustalono przyczyny wybuchu ognia.

O godzinie 1.32 strażacy kolejny raz zostali zaalarmowani o zagrożeniu jakie pojawiło się w tym samym mieszkaniu w Kowarach przy ulicy Ogrodowej 46, do jakiego wyjeżdżali oni o 18.14. Tym razem w oknie widoczne były płomienie. Kiedy otworzono mieszkanie okazało się, że w środku jest jego właścicielka. Kobieta trafiła do szpitala. W mieszkaniu spalił się fotel, biurko i firanka. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Trzcińsko ma sołtysa

Ten etap remontu na Zamku Chojnik już zakończony

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~hunter 5-10-2009 9:58
Troszke dziwne...tyle pozarow w ciagu jednego dnia .... moze grasuje jakis podpalacz?
~ 5-10-2009 13:21
Dobrze że mamy takich odważnych strażaków......ważne że nikomu nic się nie stało....a ztym podpalaniem to naprawde troche dziwne.
~olo 5-10-2009 16:34
no i jak tu zlikwidowac straż w kowarach
~olo 5-10-2009 16:35
spali całe kowary i spokój
~ 5-10-2009 21:13
w cieplicach na wazów mogło się to gorzej skonczyc.... dobrze ze jrg jest blisko...
~ochotnik 5-10-2009 22:03
a nie ma wiecej zdjec?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajki w „Dąbrówce”

Było nastrojowo

Święta coraz bliżej

Chcą powtórki wyborów!

Zmarł ks. Józef Stec

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
584
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%