MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela w Kotle Łomniczki 1900

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 lutego 2017, 8:13
Autor: Manu
Fot. Archiwum Muzeum
W niedzielę (5.02) o godz. 11.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze (przy ul. Jana Matejki 28) rozpocznie się spotkanie z cyklu “Niedziela w Muzeum”. Tym razem konserwatorka zabytków Anna Gul przedstawi działania związane z konserwacją obrazu olejnego na płótnie Heinricha Tüpkego “W Kotle Łomniczki 1900”. Wstęp wolny.

Obraz Heinricha Tüpkego “W Kotle Łomniczki 1900” przekazany został przez Bartosza Malinowskiego i wzbogacił tym samym kolekcję malarstwa pejzażowego. Bowiem do tej pory w zbiorach Muzeum Karkonoskiego znajdował się tylko jeden obraz tego artysty.

- Na przykładzie obrazu przedstawione zostaną działania konserwatorskie, problematyka konserwatorska, czym jest i kiedy stosuje się dublaż, retusz, materiały stosowane podczas konserwacji zabytków. Przeprowadzenie konserwacji przywróci walory artystyczne, estetyczne oraz techniczne obrazu – mówi kierowniczka Działu Oświatowego Aneta Sikora–Firszt. - Będzie to jedyna okazja zapoznania się z badaniami, dzięki którym zostanie określony stopień degradacji materiałów organicznych i stan mikrobiologiczny obrazu, co w kolejnym etapie pozwoli na sporządzenie programu prac konserwatorskich – zapowiada Aneta Sikora–Firszt.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal Pestka jesienią

Siedem nowych zakażeń (aktualizacja)

Wyniki badań pasażerów – 3 osoby zarażone

Spotkanie o sekretach karkonoskiej chaty

Zaczytaj się z Jelonką.com

C. Przybylski o słowach J. Łużniaka: to fałszywe i nieuczciwe

Mieszkanka Cieplic nie żyje

To dzisiaj, a jakie jutro?

Sonda

Czy wyznaczone godziny zakupów dla seniorów to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
288
Tak
50%
Nie
44%
Nie wiem
6%