MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Niedoróbki na Lubańskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. rylit
Nowe chodniki cieszą przechodniów. Kłopotem jest niestaranność w robotach wykończeniowych i wciąż trwająca modernizacja traktu.

Nie muszą brnąć już po kostki w błocie mieszkańcy ulicy Lubańskiej oraz ci, którzy w niedzielę podążają na coraz bardziej rozwijającą się cieplicką giełdę. Przejście ułatwia nowa nawierzchnia z kostki betonowej.

– Ale suchą nogą i tak się nie przejdzie, chyba że skacząc przez szerokie kałuże, które po opadach deszczu tworzą się w niektórych miejscach – zwraca uwagę Tadeusz Barański, który co niedzielę chodzi na ryneczek przy Lubańskiej.

Problem wynika najpewniej z nieudrożnionych studzienek kanalizacyjnych. – Jak spadną bardziej obfite deszcze i podmyją całą ulicę, wtedy obudzą się drogowcy, że coś źle zrobili – komentują ciepliczanie.

Remont Lubańskiej ciągnie się od kilku miesięcy. Łagodna w tym roku zima nie przyspiesza znacznie prac przy tym trakcie. Jego część wciąż jest rozkopana. Na montaż czekają nowe krawężniki.
Zgodnie z zapowiedziami modernizacja tej ulicy ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Kiedy dokładnie? Nie sprecyzowano.

Przypomnijmy, że kierowcy niezbyt przychylnie ocenili pierwsze zmiany w ruchu drogowym w tym rejonie uzdrowiska. Chodzi o sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Dworcowej, Sobieszowskiej i Lubańskiej, która w godzinach szczytu powoduje – zdaniem wielu – korki.
W opinii Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów oraz policji światła zdały egzamin. W miejscu, gdzie często dochodziło do wypadków i kolizji, teraz takie zdarzenia należą do rzadkości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

W cieniu wygasłych wulkanów

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Bezrobotny 6-03-2007 8:51
I znowu firma Grochali.
~iza 6-03-2007 9:28
a może wspomniałby ktoś o potężnych dziurach w nowo wylanym asfalcie! masakra
~Traper 6-03-2007 9:39
Nie ma to jak polska robota!!! czas zakonczenia robot pewnie bedzie przekladany ze 20 razy!!!
~fakir 6-03-2007 10:10
A może by tak poszerzyli tą ulice tam z ledwością mijają sie 2 samochody ciężarowe.
~Zibij 6-03-2007 10:42
Teraz będą kopać, aby udrożnić ka...lizację - robota sie kreci i pieniążki lecą, za miesiąc rozkopia bo sobie przypomną, że rury wodne są stare, później gaz i tak w kółko Macieja - szanuje się robotę.
~ed 6-03-2007 11:10
co za paranoja- na lubańskiej, gdzie szczególnie jej prawa stroną (od stadionu) przechodzi parę osób dziennie, położyli kostkę a np na Orlim gdzie chodzi i mieszka setki ludzi wylali zwykły asfalt. Czy ci decydenci mają rozum? remontują peryferyjne chodniki a w centrum miasta czesem się zabić można na nierownościach. Typowo polska gospodarność.
~obserwator 6-03-2007 11:24
"Wspaniala firma"na Os.Orlim juz jest dziura w chodniku na ktorym nawierzchnia byla polozona w listopadzie i strach pomyslec jak by wygladaly przy mroznej zimie .
~ala 6-03-2007 11:53
A dzis znow na Lubanskiej zdjeto czesc chodnika i na nowo ukladano bo przeciez nic nie mozna zrobic od razu dobrze. Roboty sa prawodzone w zółwim tempie , wszystko jest rozkopane a nic nie skonczone dziwna taktyka"Fachowcow" wyslac trzeba na ZAchod na nauki i to szybko.
~kierowca 6-03-2007 12:11
Czemu nie pomyślano o trzecim pasie za torami kolejowymi ( skręt w prawo w kierunku Sobieszowa ?)- jest przecież miejsce!!!!.
~TRAGEDIA Z TYMI ŚWIATŁAMI !!! 6-03-2007 13:22
Przejazd na tym odcinku jest tragiczny !!!Synchronizacja światel rownież,ciekawe kiedy ktoś nie wychamuje na światłach przy skręcie w lewo z Lubańskiej i zabije kogos na przejściu.Skręcajac w lewo i samochody i piesi maja zielone światło,niejednokrotnie widzialam jak kierowcy zatrzymują sie na pasach ... Mówią równiez ,że światła zdały egzamin ??? A jak dlugo one tam sa zainstalowane ,że tak twiedrdzą ? Ponoć maja nowa droge w Cieplicach budować (chyba po to aby miec co remontować ),może lepiej warto wyremontowac te co juz są ?!
~Do kierowcy 6-03-2007 16:43
Bo zaprojektowali ten remont d...lni projektanci, którzy nie wiem czy chociaż raz tamtędy jechali. Papier wszystko przyjemnie gorzej w praktyce. Za rok będzie drugi remont - i oto chodzi, zaś nowy projekt. - szanuja swoją robotę (za nasze pieniądze).
~Ejzi 6-03-2007 17:43
Kierowca - popieram ,jak można być tak bezmyślnym i niewpaść na to! Wyjazd z torowiska w kierunku Cieplic rodzi tylko nerwowe sytuacje.Ten dodatkowy pas byłby extra rozwiązaniem.A krawężniki w kierunku Goduszyna na całej długości Lubańskiej to jakiś dramat.Teraz pieszy będzie skakał do rowu.A jesienią jak z pola wyjedzie kombajn to nie będzie gdzie zjechać.
~Pieszy 6-03-2007 18:55
Mnie wcale nie cieszą chodniki na Lubanskiej, a już szczególnie ten po prawej stronie jest całkowicie zbędny! lepiej by było , gdyby droga była szersza, bo teraz jest tam po prostu niebezpiecznie! samochody mijają się z trudem, a w razie czego nie mogą uciec na pobocze.
~do "bezrobotny" M 6-03-2007 19:26
Firma Grochali jak on to robi,że wygrywa tyle przetargów a wszystko po jego firmie raczej nadaje się do poprawki np. ul. Wrocławska.
~KOFEINA 6-03-2007 20:22
Łudzilam sie i mialam nadzieję ,że będzie tam pas dla rowerow !!!!!! Teraz to juz będzie i dla kierowców i rowerzystow tragicznie!!!!!!!!! Przez te krawężnki rowerzysta bedzie chcial zjechac (daj Boże)do prawej i ...lepiej nie mysleć szczególnie wieczorem. i uwaga na dzieciaczki !!
~mieszczuch 6-03-2007 20:43
Pytanie 1 Tradycją jest, a może koniecznością, piesze wędrowanie Goduszyn - Cieplice Goduszyn - Po remoncie piesze wędrówki będą bezpieczne tzn czy przewidziano chodnik, utwardzone pobocze? Pytanie 2 Czy na tym poboczu zmieszczą się rowerzyści? Pytanie 3 - Czy ktoś - kompetentny - odpowie na pytania
~Grażyna 6-03-2007 21:42
Bałagan i brak logiki w prowadzeniu robót. Kto zapłacił za krawężniki które położono na skrzyżowaniu podczas zakładania sygnalizacji świetlnej a teraz je wyrwano niszcząc/zamontowane były niecałe 3miesiące- już się zużyły???/
~do bezrobotny 6-03-2007 22:08
A gdzie ty tam widziałeś KR ??
~TaGo 6-03-2007 22:15
Jak patrze na ta robote to BLAGAM, nie bierzcie sie za Plac Zdrojowy!!! Tamto miejsce zasluguje na cos lepszego niz bruk :/ Fajnie, ze cokolwiek sie robi mimo wszystko.
~AJOT 6-03-2007 22:34
Przejeżdzam tamtendy codziennie i widze co tam sie dzieje to mistrzostwo świata !!! W jeden dzień równaja, następnie głaskają, ubujają ! W nocy sie zapada to równaja znowu od rana na wieczór prostuja znowu rano ubijaja, po południu rozbieraja, od rana prostuja, potem układaja. Ale zato jade rano znowu niemoge w to uwieżyć kostka rozebrana. Ludzie tego nieda sie opisać !!! Czy się stoi czy sie leży każdemu sie należy, a w porywach jest tam 20-30 ludzi. Aby dzionek zleciał a pozatym jest to taki model kostki brukowej co zwija sie na wieczór i rano się rozwija żeby nikt w nocy nikt nie ukradł. Powodzenia życze ! Pozatym ludziom z łapanki niedaje się odpowiedzialnego zajęcia bo sp......ą a ci co umieja to robić to zagranica siedza za pieniadze robią. Jaka płaca taka robota. Dotego musićie przywyknąć zostali sami.......
~Tiger 7-03-2007 7:29
Tia... Ludziska nie muszą iść po kostki w błocie ale jak popada to będą mokrzy po uszy. Na odcinku między przejazdem kolejowym, a wjazdem do gazowni, po deszczu zaczyna się robić "rzeczka" szeroka na ponad metr... Nowy asfalt - już rozkopany w poprzek (śmiech) będzie zapewne raz jeszcze rozpruwany żeby zamontować odpływy... I tak oto firma "x" pracuje na kolejne zlecenia.
~Sławek 7-03-2007 8:00
1.Sygnalizacja świetlna spowodowała, że jadąc w kierunku Cieplic ul. Lubańską w godz. 15.30-16.00 codziennie stoi sie w korku ok. 5-9 minut, światła bierze się na trzy - cztery razy, podczas gdy krzyżująca się z nią ul. Sobieszowska jest pusta. To z pewnością nie jest optymalne rozwiązanie. Czy nie można dostosować czasu świecenia się świateł natężenia ruchu? 2. Na nowej nawierzchni ul. Lubańskiej są dziury, czy to normalne?
~Do mieszczucha - Zibij 7-03-2007 8:16
Nikt, bo co my piszemy żaden urzędas nie czyta - bo ma swój pogląd na remonty w Jeleniej Górze, a nam do tego WARA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Będą remonty ulic

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%