Kowary: Niedokończony sparing Karkonoszy

Poniedziałek, 19 lipca 2010, 22:30
Aktualizacja: Wtorek, 20 lipca 2010, 12:06
Autor: arec
Podopieczni Tomasza Lizaka zmierzyli się dziś z przebywającym na obozie w Karpaczu III ligowym Górnikiem Konin. Spotkanie zakończyło się przed czasem po przepychankach, w których wzięli udział zawodnicy obydwu drużyn.

Górnik rozpoczął dzisiejsze spotkanie bardzo dobrze, wychodząc na prowadzenie już na początku meczu. Kolejne bramki padły w 17 i 18 minucie po błędach w obronie Karkonoszy. W 32 minucie było już 4:0. Napastnik Górnika przyjął piłkę w polu karnym i lekkim technicznym uderzeniem przelobował Roberta Winogrodzkiego. Jeszcze przed przerwą bramkę na 4:1 zdołał strzelić Mateusz Durlak.

Po zmianie stron z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy jeleniogórskiego klubu. W 50 minucie bramkę na 4:2 po dośrodkowaniu z prawej strony zdobył Sławomir Sobczak. 5 minut później Karkonosze zdobyły kolejnego gola. W polu karnym piłkę przejął Konrad Kogut i uderzeniem w prawy róg nie dał szans bramkarzowi Górnika.

Na tym emocje sportowe się zakończyły. Po kolejnym ostrym zagraniu koninian pomiędzy zawodnikami obydwu drużyn doszło do przepychanek. W efekcie trener Jerzy Banaszak zadecydował o przerwaniu meczu i drużyna z Wielkopolski opuściła boisko w Kowarach.

Jeleniogórzanie dokończyli sparing grając pomiędzy sobą.

Warto wspomnieć, że obydwa zespoły zagrały przeciwko sobie w rozgrywkach II ligi. W sezonie 1997/1998 KemBud Jelenia Góra wygrał u siebie z Aluminium Konin 3:1, by na wiosnę przegrać na terenie rywala 0:3. W sezonie 1998/1999 na jesieni jeleniogórzanie znów ulegli w Koninie 0:3, ale na wiosnę zwyciężyli 1:0.

Zespół Górnika Konin w sezonie 2009/2010 zajął 3 miejsce w rozgrywkach III ligi kujawsko-pomorsko- wielkopolskiej.

Karkonosze Jelenia Góra – Górnik Konin 3:4 (1:4)

Karkonosze I skład: Winogrodzki, Wawrzyniak, Bijan, Rodziewicz, Siatrak, Chrząszcz, Durlak, Pietrzykowski, Kogut, Kowalski, Krupa.

Rezerwowi: Malinowski, Walczak, Polak, Jurkowski, Rudnicki, Kotarba, Hahn, Sobczak, Kocot, Paszkowski, Kik.