MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Niech żyje technika! W Mechaniku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 kwietnia 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela
Fot. Angela
Autorskie konstrukcje, projekty i prezentacje uczniów, szybowiec oraz stoiska promocyjne kilku jeleniogórskich firm produkujących z tworzyw sztucznych – to atrakcje, jakie wczoraj można było zobaczyć podczas Dni Techniki w jeleniogórskim ZST„Mechanik”. Sześć firm podpisało też ze szkołą porozumienia.

Dni Techniki w Zespole Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze odbywają się od wielu lat. – Tegoroczne są kontynuacją rozpoczętych 24 marca dni otwartych naszej szkoły, kiedy zorganizowaliśmy Dni Nauki. Wówczas prezentowaliśmy absolwentom gimnazjum eksperymenty związane z biologią, chemią i fizyką. Wczoraj natomiast były prezentacje zawodów i kierunków, w jakich szkoła kształci młodzież – powiedziała Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze.

ZST „Mechanik” zaprosił ponadto przedstawicieli współpracujących z placówką firm, producentów tworzyw sztucznych: Dr Schneider, Jelenia Plast, Simet, Draexlmaier, Mar – Mat i Proinval. Cel: podpisanie porozumienia, które otwiera uczniom możliwość udziału w zajęciach bezpośrednio w zakładach pracy. Placówka – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – planuje otworzyć klasę o specjalizacji przetwórstwo tworzyw sztucznych. Pierwsza ruszy od września. Firmy deklarują zatrudnienie absolwentów „Mechanika”. Ponadto porozumienie podpisały: Politechnika Wrocławska oraz Aeroklub Jeleniogórski.

Impreza została podzielona na dwie części: na zewnątrz swoje samochody prezentowały firmy motoryzacyjne, które porozumienia ze szkołą podpisały już wcześniej. Sporym zainteresowaniem cieszył się też wystawiony szybowiec Aeroklubu Jeleniogórskiego. - Od roku współpracujemy z ZST Mechanik, jesteśmy współtwórcami klasy lotniczej. Młodzież ma zajęcia na ziemi i w powietrzu. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijała, a absolwenci znajdą zatrudnienie zarówno jako piloci, jak i mechanicy sprzętu lotniczego. Jest to praca ciekawa i coraz lepiej wynagradzana – zauważył Jacek Musiał, dyrektor AJ.

W auli szkoły natomiast swoje stoiska promocyjne miały firmy produkujące z tworzyw sztucznych. Także tam swoimi projektami mogli pochwalić się uczniowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Gmina skarży MEN

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Obywatel 20-04-2011 13:32
MAR-MAT ma zatrudniać uczniów? To jakieś nieporozumienie jest, każdy uczeń który tam przyjdzie pracować powie dziękuje po jednym dniu tam przebywania i zobaczenia rygoru jaki tam panuje.
~życiowy 20-04-2011 18:16
A mercedes z pierwszego zdjęcia, to w nawiązaniu do czego ? Praca uczniów, czy dzieło wyzysku pracownika ??
~alice 20-04-2011 22:15
Mechanik - wspomnienie .Profesor Nanowska jak dużo zawdzięczam tej kobiecie.Zawsze będzie miała miejsce w moim sercu o pamięci. Pozdrawiam
~Marcel ;) 21-04-2011 11:33
ciekawe czy jeszcze wspominają Dzika, Mutanta i paru innych elementów z tej szkoły ;)
~ben 27-04-2011 9:01
no własnie rygor, obowiązki, praca, to czego obawia sie "Obywatel" może raczej nygus
~quartz 1-05-2011 16:11
Podpisanie porozumienia, które otwiera uczniom możliwość udziału w zajęciach bezpośrednio w zakładach pracy-to nic innego jak szukanie rączek do pracy,za marne grosze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

40 lat pracy Stanisława Firszta

Uczniowie dostaną laptopy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
934
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%