MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Niech żyją agaty!

Wiadomości: Dolny Śląsk
Niedziela, 15 lipca 2007, 0:00
Autor: anzol
Fot. rylit
Półszlachetne kamienie pretekstem do wielkiego święta.

Spokojny Lwówek Śląski na kilka dni stał się centrum wydarzeń w Jeleniogórskiem. Powód: Lwóweckie Lato Agatowe, które już po raz dziesiąty przyciągnęło nie tylko miłośników pięknych agatów, często występujących w okolicy minerałów. Przy okazji zaprezentowano też inne, szlachetne kamienie. Były pokazy ich obróbki, giełda a także wystawa w renesansowych wnętrzach lwóweckiego ratusza.

Na mijający weekend Lwówek – jak za bardzo dawnych lat, bo kiedyś był większym ośrodkiem miejskim od Wrocławia – na nowo odzyskał swoją potęgę. – LLA jest imprezą ogólnopolską. Trudno powiedzieć, z którego regionu gości nie ma, bo przyjechali niemal z całego kraju – mówią organizatorzy.

Mieszkańcom Kotliny Jeleniogórskiej dotarcie na imprezę ułatwił specjalny pociąg waloński, który przez trzy dni łączył Lwówek ze Szklarską Porębą. Były koncerty, między innymi, Perfectu i wiele mile wspominanej zabawy.

Do tego tradycyjne zawody mocarzy i wielki jarmark, który wyrósł na lwóweckim rynku. Oprócz agatów i innych kamieni, były starocie i osobliwości oraz wiele typowo jarmarcznych produktów.
Goście fotografowali się zapięci w średniowieczne dyby, puszczali bańki mydlane, zamawiali portrety u ulicznego rysownika, a dzieci szalały na specjalnym placu zabaw.

Lwówkowi pozazdrościła Jelenia Góra. – Szkoda, że podobnej imprezy nie ma u nas. Jest tu po prostu świetnie – mówili Kamila i Artur, którzy przyjechali ze stolicy Karkonoszy.

Uroku imprezie dodał niekwestionowanym talentem oratorskim burmistrz Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniźnik, który w żywiole komentowania imprezy zapomniał o swoich samorządowych troskach.

Końcowym akcentem X Lwóweckiego Lata Agatowego będzie wieczorny koncert grupy Bad Boys Blue (21. 30) oraz pokaz sztucznych ogni o północy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Cieplickie place

Trwa nabór do Straży Granicznej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~xxx 15-07-2007 9:15
a o koncercie Katy Ryan, który chyba był największą atrakcją to nikt nic nie pisze.....
~stefek 15-07-2007 10:04
Byłem, widziałem. Świetna promocja miasta i okolic. Tylko ten fetor unoszący się z ka...lizacji w centrum nie przydaje miastu splendoru.A co wieczornego oficjalnego otwarcia LLA, to, niestety, koncert mojego ulubionego PERFECTU był był najgorzej brzmiącym koncertem tej grupy, jaki miałem okazję wielokrotnie słyszeć.
~Radek 15-07-2007 10:48
A ja wczorajszy wieczór spędziłęm na "koncercie w centrum" razem ze mną było tam 68 osób!!!–policzyłem. Koncert był świetny.. Na konec wykonawca powiedział: "Big Jelenia Góra is in a hause"... Na dniach Gminy Stara Kamiennica–lekką rączką jest 30 razy więcej osób!!!! Jakie wnioski??????? Przecież nie mieszkam na wsi–a może???
~Kielan 15-07-2007 11:06
widze ze "swietna" piosenkarka Kejt Rajan rozbija sie po metropoliach – w czerwcu Nysa, teraz Lwówek...
~szpiegu86 15-07-2007 11:42
A Kate Ryan spóźniła się 45min i jej wejściu na scenę towarzyszyły gwizdy, niestety organizatorzy nie zapewnili żadnych atrakcji w czasie oczekiwania, podziwialiśmy reklamy sponsorów na telebimie
~ciepliczanin 2 15-07-2007 15:03
"Spokojny Lwówek..............centrum wydarzeń w Jeleniogórskiem" ?????????????????? Ciekawe co na to lokalni, lwóweccy patrioci?
~exxon 15-07-2007 17:22
impreza o wiele lepsza niż festiwal filmów w lubomierzu
~... 15-07-2007 19:55
jakiej atrakcji sluzyla ta pani, zapieta głową i rękoma?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patrole w Kamiennej Górze

W KSON–ie dzieje się

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

W sobotę zbiórka krwi

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
492
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%