MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niech się mury pną do góry

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 lipca 2008, 9:02
Aktualizacja: 9:02
Autor: TEJO
Trwa budowa obiektu przy ulicy Poznańskiej.
Fot. TEJO
Zmienia się krajobraz jeleniogórskich ulic. W miejsce wyburzonych ruin lub na pustych parcelach mają wyrosnąć nowe kamienice. Inwestorzy sprzedają już mieszkania, choć jeszcze ich nie ma.

Ulice Poznańska, Grabowskiego, Słowackiego, Druciana – te trakty za jakiś czas zmienią nieco oblicze za sprawą nowych domów. Mają być to niewielkie kamienice usługowo-mieszkalne. Mieszkanie w nich można kupić już teraz.

Jak się dowiedzieliśmy, zainteresowanie jest spore. Kiedy podobny budynek powstawał przy ulicy Muzealnej blisko gmachu prokuratury, jeszcze przed jego wzniesieniem cały metraż sprzedano na pniu.

Teraz nowym elementem miejskiego pejzażu będzie budynek mieszkalny przy ulicy Poznańskiej. Szybciej niż budowa stanął już billboard anonsujący powstanie obiektu i zachęcający do kupna mieszkań. A jeszcze pod koniec ubiegłego roku była tam zupełnie zrujnowana poniemiecka kamienica. Właścicielowi gruntu bardziej opłacało się ją zburzyć i zainwestować w nowy dom.

Nie wszystkim takie zagęszczanie miejskiej substancji się podoba. – Niedługo będą budować na podwórkach. To nie do pomyślenia. Będziemy mieli sąsiadów kilkanaście metrów od okien – mówią mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Słowackiego. W ich pobliżu trwa budowa kolejnego domu na tym trakcie. Są już fundamenty, a mieszkania – póki co wirtualne – można kupić od zaraz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Problemy przy Wyczółkowskiego 61  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 1-07-2008 10:20
..~"Kiedy rece chetne sa/Budujemy nowy dom"...aby te mieszkanka tanio sie sprzedawaly i Jelonkowiczow serduszka radowaly !.
~ 1-07-2008 12:27
mozeby tak wybudowali wzdloz wolnosci?! czy juz do konca swiata bedzie tam taka dziura?!
~xxx 1-07-2008 17:55
trzeba mieć problemy psychiczne aby kupować coś czego jeszcze nie ma a poza tym trrzeba być niepełnosprawnym umysłowo żeby płacić w takiej dziurze po 4 tysiące za metr jak np.przy Grabowskiego gdzie we wrocławiu można juz znależc okazję po 5,5 tys. za metr co prawda nie w centrum ale za to w cywilizacji a nie w zdychającej prowincjonalnej mieścinie
playmen-piotr 1-07-2008 19:58
A fe panie Tejo, nie mógł pan wymyślić lepszego tytułu do artykułu? Przecież ten tchnie zamierzchłymi już, czasami realnego socjalizmu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Równowaga między kulturą a naturą

Była gala z nagrodami

Wypadek przy sądzie

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%