MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Niebo pod Śnieżką” Joanny Sykat

Wiadomości: Region
Środa, 12 kwietnia 2017, 7:57
Aktualizacja: Wtorek, 23 maja 2017, 14:00
Autor: M–K
Fot. Użyczone
To współczesna powieść obyczajowa skierowana przede wszystkim do kobiet. Jest próbą pokazania, że życie w niezgodzie ze sobą prędzej czy później prowadzi do katastrofy. Powieść kończy się optymistycznie, w myśl zasady, że zło jest zawsze zaczątkiem dobra.

Kinga ma na koncie prawie czterdzieści lat i przeszłość małżeńską w kolorze buraczka. Gdy w babcinej szafie znajduje nić, po której trafia do Kowar – karkonoskiego miasteczka słynącego niegdyś z fabryki dywanów – zaczyna tkać swój własny kolorowy kobierzec. Jest w nim miejsce na soczystą zieleń lip, szarość chmur i błękit nieba. Na żółć zazdrości o uczucia. Jest wreszcie barwa fiołka, który pachnie tak samo po polsku i po niemiecku.

W co ułoży się wzór na tkaninie Kingi? Czy kobieta zdoła spleść zgrabnie wszystkie wątki ze swojego dzieciństwa? A może znajdzie wśród nich również współczesny, na którym da się oprzeć marzenia o przyszłości?

„Każda rodzina ma swoje tajemnice. Czasem pozostają ukryte pod codziennymi sprawami i nigdy nie wychodzą na światło dzienne. Co dzieje się, kiedy córka trafia na ślad największego sekretu swojej matki, z którą zawsze łączyły ją co najwyżej poprawne relacje? Joanna Sykat przygotowała prawdopodobny i realistyczny scenariusz tych wydarzeń. Plastyczne opisy i dojrzały warsztat pisarski autorki sprawiają, że tę powieść pochłania się na raz.” Magdalena Majcher, autorka i recenzentka

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Jubileusze małżeńskie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Stoi kolej na Kopę

Patriotycznie przy ognisku

Śledztwo ws. KPR–u umorzone

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
906
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%