MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Niebieski szlak turystyczny czasowo zamknięty

Wiadomości: Region
Sobota, 18 stycznia 2014, 8:10
Aktualizacja: 12:53
Autor: UM Szklarska Poręba
Nadleśnictwo Szklarska Poręba informuje, że do 10. marca ze względu na prowadzenie prac związanych z pozyskaniem i zrywką drewna zamknięty jest dla ruchu turystycznego, na odcinku około 2,80 km, fragment niebieskiego szlaku od „Drogi pod Reglami" w kierunku „Schroniska pod Łabskim Szczytem".

Nadleśnictwo wyznaczyło obejście zamkniętego odcinka. Ma ono długość ok. 1,80 km i prowadzi do żółtego szlaku turystycznego, który biegnie do „Schroniska pod Łabskim Szczytem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiany na Ogińskiego

Złote Gody w Janowicach

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~................. 18-01-2014 13:36
O nie! Ja się nie zgadzam!!! Po tych zrywkach widok jest koszmarny (ogołocone lasy), a przy okazji szlaki są zniszczone jakby "stado" kładów przejechało. A taki piękny szlak... był
~@ 18-01-2014 21:10
...wolnoć Tomku w swoim domku... :-)
~turysta 19-01-2014 0:31
Te zrywki drewna w Karkonoszach w ogóle są nielegalne. Przynajmniej tam gdzie zaczyna się Karkonoski Park Narodowy. Na ironię,Karkonoski Park Rabunkowy (pardon, Narodowy) sam sobie dorabia w ten sposób, co ilustruje chociażby to zdjęcie: http://lh5.googleusercontent.com/-3hBLEqriCA4/SszLbOo4Q3I/AAAAAAAAET4/mIpvxyctmLA/s720/img_2864.jpg. Czy ktoś się w końcu weźmie za patologie dziejące się w KPN-ie ?
~ 19-01-2014 12:12
do turysty 00:31 - przecież ta zrywka nie jest na terenie KPN. Czytać, czytać - ze zrozumieniem.
~ 19-01-2014 13:22
http://kpnmab.pl/ - z tego linka wynika, że Ścieżka Pod Reglami jest w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego. To tam można wycinać drzewa? ? ?
~ 19-01-2014 13:26
A na stronie kpnmab.pl jest komunikat o treści: "Szanowni turyści, informujemy, że od dnia 17.01.2014r. do odwołania Nadleśnictwo Szklarska Poręba z powodu planowanych prac gospodarczych, zamyka odcinek szlaku niebieskiego łączącego eksklawę KPN "Wodospad Szklarki" i Halę pod Łabskim Szczytem.Przepraszamy za utrudnienia." To wycinka drzew jest "pracami gospodarczymi"?
~ekolog 19-01-2014 14:21
Zgadza się, szlak prowadzi przez terytorium KPN. Czyli jest to złamanie prawa przez KPN (które to już?), bo w parkach narodowych (podobnie jak w rezerwatach - ten sam poziom ochrony) nie można wycinać drzew ani w ogóle żadnej roślinności, a jedynie dbać o ochronę roślinności. Zresztą już na zalinkowanym wyżej zdjęciu widać bez cienia wątpliwości, że w Karkonoskim Parku Narodowym prowadzi się wycinkę drzew. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. KPN wszędzie szuka pieniędzy - były już walki z dzierżawcami schronisk o większe opłaty za wywóz śmieci, z pasjonatami publikującymi zdjęcia z gór o wyższe stawki za publikację, była "propozycja nie do odrzucenia" drogich szkoleń dla przewodników sudeckich organizowanych przez KPN, których brak uniemożliwiałby później oprowadzanie...
~ekolog 19-01-2014 14:26
Cd. ...których brak uniemożliwiałby później oprowadzanie turystów po Karkonoszach, była walka z dzierżawcą krótkiego orczyka na Hali Szrenickiej, bo KPN-owi zamarzyła się 4-osobowa kanapa w tym miejscu wybudowana przez dużą spółkę (można się zastanawiać, ile ta spółka dała w łapę i komu, że sam KPN zaangażował się w ten spór - ciekawe, że nie po stronie ochrony przyrody, ale optując za jej zniszczeniem). Te nowo "wyremontowane" szlaki to też jest gwałt na przyrodzie - szerokie chodniki wydzielone metalowymi barierkami i co najmniej takiej samej szerokości pasy wzdłuż nich, po obu stronach, ze zrytą do szczętu roślinnością. Każdemu człowiekowi z odrobiną wrażliwości na przyrodę aż się niedobrze robi, jak patrzy na efekty gospodarowania KPN w naszych górach.
~ 20-01-2014 1:43
Ekolog, trudno nie zgodzić się z Twoimi słowami. Niestety, w wielu miejscach można przeczytać narzekania na to, co się dzieje w KPN-ie. Tego dyrektora powinno się szybko odwołać ze stanowiska, bo jego pomysły są po prostu chore.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Doczekają się ronda

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Burza po interwencji w autobusie miejskim

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
668
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%