MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niebezpiecznie z gazem na Wojska Polskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 21 lipca 2008, 8:05
Aktualizacja: 8:50
Autor: TEJO
Gazownicy przy pracy w al. Wojska Polskiego.
Fot. TEJO
Po poważnej awarii gazociągu mieszkańcom kilku kamienic gaz dostarczany jest prowizorycznie zamontowanymi rurami, których nic nie ochrania. Stowarzyszenie Miłośników i Sympatyków al. Wojska Polskiego jest zbulwersowane.

Do uszkodzenia doszło w minionym tygodniu. Awaria zbiegła się w czasie z robotami przy pękniętym wodociągu. Ten naprawiono w miarę szybko. Z gazem tak łatwo nie pójdzie.

Lokatorzy kilku kamienic na wysokości sądu zaopatrywani są w to medium dzięki prowizorce. Rury położono na zewnątrz robiąc tzw. obejście pękniętej części gazociągu, który wymaga dłuższej naprawy. – To pokusa dla łobuzów. Kto wie, co takim chodzi po głowach, jak wypiją – martwi się jeden z mieszkańców.

Prowizorycznie położone rury nie są zabezpieczone. Nie ma też ostrzeżenia o grożącym niebezpieczeństwie. – A przecież są tu też dzieci, które nieraz nieświadomie nabroją. Może się to skończyć tragicznie, bo z gazem nie ma żartów – usłyszeliśmy na Wojska Polskiego.

Na razie jeleniogórzanie z Wojska Polskiego muszą mieć nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy „zabawa” z prowizorycznym rurociągiem. Na naprawę tego podziemnego trzeba będzie jeszcze długo poczekać.
- Gdyby normalny obywatel takie coś zrobił, napewno byłaby zadyma - grzmią działacze Stowarzyszenia Miłośników i Sympatyków al. Wojska Polskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rudebwoy 21-07-2008 10:37
Miłośnicy i Sympatycy alei Wojska Polskiego??? HAHAHAHAHA to takie stowarzyszenie funkcjonuje? No nieee... Obudziłem się ledwo i jak to przeczytałem to niezła BEKA... hahaha xD
~do Rudebwoy 21-07-2008 11:38
Bo prywatnemu, szaremu człowieczkowi ciężko by było coś załatwić a jako Stowarzyszenie to pójdzie łatwiej. A kamienice widzisz w jakim są stanie... (mieszkanka Wojska Polskiego)
~ 21-07-2008 11:54
miała być rewitalizacja Al. Wojska Polskiego i jak widać chcą ją zacząc z pompą!!!:)wpierw wodą teraz gazem:)
~cieplik 21-07-2008 20:32
swego czasu rajcy miasta zachwalali remont ulicy ,wymianą rur,kabli itd,że będzie spoko na długi czas,minęło zaledwie trzy roczki i znów wykopki,a może by komuś dokopać,bo jak tak będą działać to nigdy nie wyjdą z ziemi,a tynki odpadają i co rajcy na to?,a odpowiedzi i tak nie otrzymamy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Wyniki JBO 2020

Stop marginalizacji średnich miast

Nabór wniosków na wymianę pieców

Poświst na "góralu"

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
715
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%