MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Niebezpiecznie w kurorcie

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 9 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:28
Autor: TEJO
Do dwóch poważnych przestępstw doszło w niedzielę w mieście pod Szrenicą. Napadniętej kobiecie udało się wezwać pomoc. Pobity siekierą mężczyzna zmarł.

Na gościnne występy przyjechali do Szklarskiej Poręby 22-letni mieszkaniec Koszalina (Zachodniopomorskie) oraz czternastolatka z gminy Będzin.
W niedzielę przy ulicy Dworcowej przestępcy usiłowali obrabować 52-letnią kobietę. Przyłożyli jej nóż do nóż do gardła i zażądali pieniędzy.

Napadnięta zachowała zimną krew i zaczęła głośno wzywać pomocy. Spłoszyła bandytów. Po pościgu złapał ich patrol policji. Okazało się, że nastolatka była poszukiwana przez koszalińską policję, ponieważ uciekła z domu.

Z kolei w jednym z mieszkań przy ulicy Waryńskiego rozgrała się tragedia. Podczas libacji dwóch pijanych mężczyzn pokłóciło się. Jeden z nich wziął siekierę i jej obuchem pobił kompana. W wyniku odniesionych obrażeń 47-latek zmarł.

Starszy o dziesięć lat sprawca miał prawie dwa i pół promila alkoholu w organizmie.
Teraz przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Czeka go sprawa karna. Za popełniony czyn może spędzić w więzieniu nawet 25 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~qba 9-01-2006 13:32
pierwsza czesc atykulu jest kompletnie nielogiczna, co ma czternastolatka do napadnietej kobiety??? Poza tym fragment z powtorzonym zwrotem " Przyłożyli jej nóż do nóż do gardła"... Wypadalo by chociaz raz przeczytac tekst przed jego opublikowaniem.
~TEJO 9-01-2006 15:07
>pierwsza czesc atykulu jest kompletnie >nielogiczna, co ma czternastolatka do napadnietej >kobiety??? Poza tym fragment z powtorzonym zwrotem >" Przyłożyli jej nóż do nóż do >gardła"... >Wypadalo by chociaz raz przeczytac tekst przed >jego opublikowaniem. Qba, może sam dokładnie przeczytasz tekst, zanim go skomentujesz... Ale wyjaśniam: 14 latka napadła razem z 22 latkiem na mieszkankę Szklarskiej Poręby. A co do powtórzonego zwrotu, to go nie zauważyłem
~qba 9-01-2006 18:53
"Na gościnne występy przyjechali do Szklarskiej Poręby 22-letni mieszkaniec Koszalina (Zachodniopomorskie) oraz czternastolatka z gminy Będzin." Slowo "przestepcy" uzyte w nastepnym zdaniu nie bardzo mozna skojarzyc z tym, bo skoro celem ich przybycia byly goscinne wystepy to niby czemu mieli by kogos obrabowac? Czepiam sie, ale te zdania sie po prostu zle ulozone ;)
~TEJO 9-01-2006 20:33
>"Na gościnne występy przyjechali do >Szklarskiej Poręby 22-letni mieszkaniec Koszalina >(Zachodniopomorskie) oraz czternastolatka z gminy >Będzin." >Slowo "przestepcy" uzyte w nastepnym >zdaniu nie bardzo mozna skojarzyc z tym, bo skoro >celem ich przybycia byly goscinne wystepy; to niby >czemu mieli by kogos obrabowac? Czepiam sie, ale >te zdania sie po prostu zle ulozone ;) Qba, gościnne występy, tak się w przenośni określa nie tylko odwiedziny gwiazd na koncercie w innym mieście, ale i przyjazd przestępców w miejsce, w którym nie mieszkają, po to, aby dokonać złych uczynków (np. obrabować mieszkankę Szklarskiej Poręby), a skoro nie ma mowy o artystach w następnym zdaniu, to... chyba wiadomo, o kogo chodzi Ale i tak dziękuję za uwagę ;)
~qba 10-01-2006 11:34
No to wszystko jasne ;-) pozdr.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Oddawali krew pamięci Kresowian

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
752
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%