MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niebezpiecznie na obwodnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 13 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 marca 2006, 8:58
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów doszło w piątek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z Bacewicz. Interweniowała policja i straż pożarna.

– Na szczęście w wyniku kolizji nikomu nic się nie stało, choć pojazdy, które w niej uczestniczyły, zostały poważnie uszkodzone – poinformowała policja drogowa.

Przyczyną zderzania była nieuwaga jednego z kierowców, który wymusił pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając z ulicy Bacewicz oraz – najprawdopodobniej – zbyt duża prędkość auta jadącego ulicą Jana Pawła.
Przód tego pojazdu został kompletnie rozbity.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zdjęcie nogi z gazu na obwodnicy. – Zwłaszcza wieczorem, kiedy nie działa już sygnalizacja świetlna, kierowcy urządzają tam sobie rajdowe popisy – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców.
Ale amatorów szybkiej jazdy nie brakuje także w ciągu dnia.

Uważać muszą także piesi, którzy również często przechodzą na drugą stronę czteropasmowej jezdni na czerwonym świetle. Najniebezpieczniejsze było przejście przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, gdzie świateł nie ma do dziś.

Jednak po zainstalowaniu odpowiednich oznakowań w jezdni i na słupach, liczba wypadków w tym miejscu znacznie się zmniejszyła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~piwko 13-03-2006 17:22
Miskowa szkoła jazdy!!!!!!!!!!!!!!
~Aśka 13-03-2006 19:20
Tu wypadki były zawsze- mało się o nich mówi. Ilu ludzi zginęło też nie wiemy ale kierowcy w całej Polsce tak jeżdżą i moim zdaniem tego nie zmienimy.
~Kamila z zabobrza 13-03-2006 22:20
jezdza jak na autostradzie a to teren zabudowany.. czesto stoje na swiatlach i mam wrazenie ze kierowccy maja na liczniku ponad setke...
~czarek 22-03-2006 22:49
fred ty debilu :-) przepraszam.....
~przemo 26-03-2006 12:49
przez takiego jednego"rajdowca"mogla byc ranna niewinna osoba.
~lupound@poczta.onet.pl 28-03-2006 18:54
A moze warto pomyslec o tym by sygnalizacja swietlna działała 24h w koncu to dośc uczęszczana arteria drogowa nic by sie nie stało. produ jelenia nie straci tym bardziej ze o 9 rano potrafia swiecic sie latarnie mimo to jest wystarczajaco jasno. ale widocznie komunikacja swietlna to co innego niedaje tyle swiatła co latarnie o godzinie 9 rano. lol bezsens.
~dreist 29-03-2006 18:48
najbardziej to się boje jak włodarze miasta znajdą forsę,albo wpadną na pomysł zamontowania automatycznych fotoradarów. bankowo będą mieli pół rocznego budżetu z wpłat mandatów. A takie rozwiązanie wczesniej czy póżniej zawita do wielu miejsc. Takie szybkie jeżdżenie wcale nie wynika(zawsze) z nieodpowiedzialnośći kierujących. Winna jest tu też technika,przecież te nowoczesna auta idą jak przeciąg.Drzewiej jak pocisnąłęś gaz to najpierw zaczęło to ryczeć do tego stopnia że szkodziło na słuch.Dzisiaj starczy musnąć pedał gazu i poszedł.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Teraz lepiej widać

Groźnie na szlakach

Wieczór wspomnień

O rozpadających się górach

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
118
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%