MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Niebezpieczne studzienki w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 listopada 2013, 7:11
Aktualizacja: Czwartek, 7 listopada 2013, 7:01
Autor: Mea
Fot. Adrian Janda
– Uszkodzone studzienki telefoniczne, znajdujące się na samym środku chodnika przy ul. Zjednoczenia Narodowego, zagrażają przechodniom – alarmuje Adrian Janda, społecznik z Cieplic. – Zlecimy, jak najszybsze ich zabezpieczenie i naprawienie – mówi Marina Każmierkiewicz, kierownik jednostki realizującej projekt budowy kanalizacji w Cieplicach z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "Wodnik" w Jeleniej Górze.

- Na ulicy Zjednoczenia Narodowego, jak też w innych częściach Cieplic, prowadzona jest budowa kanalizacji przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Wodnik" w Jeleniej Górze. W związku z tym zostały uszkodzone dwie studzienki telefoniczne będące na samym środku chodnika. Wykonawca z Bogatyni zabezpieczał te studzienki wielokrotnie i na tym koniec. Nikt nie jest zainteresowany ich naprawą mimo że zostały uszkodzone przez jeżdżący ciężki sprzęt, po prostu nie wytrzymały naporu pod jego ciężarem – napisał do nas Adrian Janda.

- Pierwsza studzienka znajduje się przy ul. Zjednoczenia Narodowego na wysokości budynku nr 10 i brakuje w niej włazu. Druga jest przy skrzyżowaniu z ul. Sprzymierzonych.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wie o uszkodzonych studzienkach. – Nasz inspektor zwrócił uwagę wykonawcy, który miał zabezpieczyć i naprawić powstałe uszkodzenia – poinformował Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Koncert na gongach

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~18 sqandal 6-11-2013 8:30
.... no Miejski Zarząd Dróg i MOstów wie o tym , więc w czym problem ?
~devilek 6-11-2013 9:34
... nie przesadzajcie, przecież nie jest tak źle ... w sumie studzienki ze zdjęć stanowią "standard" w naszym mieście ... kwestia po prostu przyzwyczajenia ...
~!!! 6-11-2013 10:10
Studzienka telekomunikacji obok mostku co nie dawno wypadło dziecko,trzeba dbać o palaczy z "norwida" trasa Gimnazjalna -ryneczek.
~swa 6-11-2013 11:08
ale asfalcik nowka,wiec po co tyle chalasu
~Kinga 6-11-2013 11:32
A jak Zarząd Dróg.. nie ma pieniędzy na te naprawy to niech się weźmie za nielegalne reklamy w obrębie pasa drogowego jakie stoją przy drogach JG. Nikt tego już nie sprawdza albo Zarząd Dróg nie wie gdzie się kończy pas drogowy przy ulicach. Niektóre reklamy zagrażają ludziom bo są wykonanie byle jak.
~rattlehead 6-11-2013 16:06
zabetonowac studzienki
~Ti 6-11-2013 17:12
To ten sam społecznik którym kiedyś ochroniarz z Kaufland'u potrząsnął. Gość się nudzi - zamiast iść do roboty to będzie łaził i szukał studzienek.
~Ciepliczanin 6-11-2013 17:17
A jakimi działaniami społecznikowskimi może pochwalić się pan Adrian J., poza robieniem dymów w mediach w błahych sprawach, takich jak za szerokie drzewa, za wysokie studzienki, za wąskie chodniki, za niskie ławki etc.? Ja bym go nazwał raczej pasożytem społecznym, bo przez niego tracą czas urzędnicy, dziennikarze i my - czytając te bzdety.
~ 6-11-2013 18:49
Studzienki. Zmora naszych ulic. drog i chodnikow. Wykonawcy biadola ze winien jest ciezki transport, ale to tlumaczenie dziecka ktore rozlalo mleko. Wina lezy po stronie partactwa i nieudolnosci w oszczedzaniu materialow,kosztow i zapewnienia frontu prac remontowych dla patrakow typu KOLKO ROLNICZE SIEDLECIN. Studzienki zapadaja sie nawet tam gdzie jest zakaz wjazdu ciezarowkom i autobusom, czyzby rowery i osobowki byly zbyt ciezkie ? Niemieccy drogowcy jak naprawia cos takiego, sluzy latami i wytrzymuje tysiace ciezarowek. Polak partak u siebie paprze prace, ale na zachodzie czy pustyni drogi sa jak stol, mimo polzenia na piasku. Uczyc sie solidnosci to beda piekne i mocne studzienki i nawierzchnie ulic i drog.
~ 6-11-2013 19:26
przez skórę czuję, że Ciepliczanin 17:17 to urzędnik i to wysoko postawiony, którego czytelnik Adrian J. szczypie za uszy
~ 6-11-2013 19:27
Bzdety to pisze Ciepliczanin.
~pedałowiec 6-11-2013 19:57
Studzienki na tory! Tory na rowery! Gdzie jest SKM?
~Adi 6-11-2013 20:30
Do ciepliczanina z 17:17: Zadzwoń do mnie to umówimy się gdzieś na mieście. Wezmę ze sobą dokumenty dotyczące przeróżnych interwencji dotyczących różnych spraw. Są to sprawy z życia publicznego w pełni jawne dostępne do wglądu u mnie. Przekazać Ci tych dokumentów nie mogę ale mogę Ci je pokazać. I nie dotyczą one tylko studzienek. Są w śród nich też poważniejsze sprawy. Czekam na Twój kontakt 605 591 584. Pozdrawiam Adrian Janda
~do Adi 6-11-2013 21:46
Fakt, że spamujesz forum pod różnymi nickami (komentarze z godz. 19:26, 19:27 i 20:30), ale tego samego IP: *.adsl.tpnet.pl (83.5.*.*), broniąc siebie samego, racze potwierdza, że we wpisie Ciepliczanina coś musi być na rzeczy. Charakterystyczne, że tam, gdzie nie podpisałeś się, pozwoliłeś sobie na dużo mniej kultury, a wręcz wyzwiska i pomówienia pod adresem forumowicza. Skoro nie stać cię na uczciwość na forum, to skąd pewność, że dokumentów również nie spreparowałeś? Jakoś też nic nie słyszałem o twoich społecznikowskich działaniach, ale rozumiem, że dzisiaj każdy, kto nie ma czym się pochwalić, pisze o sobie "społecznik", bo to najtrudniej zweryfikować.
~ 6-11-2013 21:59
Normalka, tak samo jak brak pokryw na wolności
~Adi 6-11-2013 22:04
No cóż. Twoje zdanie do którego masz prawo. Zapewniam Cię, że nie ma tutaj ani jednego wpisu poza 20:30. I nie mam w zwyczaju nikogo tu obrażać. Zauważ, że numery IP nie są w całości widoczne. Niektóre ich elementy są ukryte pod symbolem gwiazdki. Tak jak na przykład numery telefonów. Dużo jest początków takich samych a końcówki są inne. I tak samo IP. Początki są takie same a końcówki są inne które są ukryte. Uważasz, że bym coś preparował? Grubo się mylisz. Jestem uczciwym człowiekiem. Szkoda, że wypisujesz takie rzeczy nie znając mnie. Bo gdybyś mnie znał to byś wiedział, że jest inaczej. Przyjdź i zobacz. Numer masz do mnie powyżej. A jeśli nie jesteś tym zainteresowany to znaczy, że masz na celu tylko wypisywać nieprawdę dla własnej satysfakcji będąc anonimowym. Dobranoc Adrian Janda
~Adi 6-11-2013 22:13
A jeśli naprawdę uważasz, że wpisy anonimowe i obrażające innych są mojego autorstwa to zgłoś to do organów ścigania. A przekonasz się, że prawda jest inna. I jeszcze raz podkreślam, że IP nigdy nie jest w całości widoczny. Pozornie jest taki sam (część widoczna). Ale ukryte pod gwiazdką jego fragmenty mogą być inne. Adrian Janda - autor wpisów z godziny 20:30, 22:04 i tego który teraz czytasz
~ 6-11-2013 22:40
Buhahaha ! Naprawdę myślisz, że inni są na tyle naiwni, że ci uwierzą ? Dziwnym trafem wpisów broniących ciebie jest tu tylko pięć. Wszystkie z tego samego IP. I pisane prawie w tym samym czasie.Jesteś po prostu hipokrytą, a nie uczciwym człowiekiem. Adi - społecznik. Buhahaha !
~emeryt 7-11-2013 10:30
Popieram 22,40 ten człowieczek powinien zając się pracą i nie przeszkadzać ludziom w życiu /Społecznik pokaz co ty zrobiłeś w tym życiu,a nie tylko szkalowanie ludzi.Pewnie nawet mieszkania nie posiadasz,albo mieszkasz w komórce ,a czepiasz się wszystkiego.Do roboty leniu.
~ 7-11-2013 17:30
Ma gościu parcie na szkło, a nie żaden społecznik. Jakby był społecznikiem, to by poszedł i sam naprawił, a nie tylko pisze do gazet, a bo gałęzie gdzieś za bardzo wyrosły, rozkład autobusów jest nieczytelny, gdzieś jest błoto, śmieci itd. Samo gadanie nic jeszcze nigdzie nie pomogło.
~Tuiteraz 8-11-2013 8:28
No nareszcie Adrian zrozumiesz ,że trzeba coś robić a nie tylko czepiać się chyba tylko po to aby zaistnieć.
~Adi 8-11-2013 13:15
Racja. Skoro lepiej sobie nogi łamać na nie równej drodze to nie będę nikomu w tym przeszkadzał. Przepraszam za wszystkie artykuły w prasie i pisma jakie pisałem w różnych sprawach do zarządu dróg, Rady Miasta, Rady Cieplic, MZK poświęcając swój prywatny czas i pieniądze na dojazdy, papier do drukarki itp. Bo w tym mieście czasem nie wystarczy tylko pismo do urzędy. Trzeba często aż dziennikarza aby urzędnik zrobił to za co ma płacone pieniądze z naszych podatków. Takie było moje zdanie. Po lekturze Państwa wpisów uświadomiłem sobie, że jednak źle robiłem. Lepiej przechodzić obojętnie. Taka prawda. Dziękuję za słowa krytyki która jest dla mnie bardzo cenna. Adrian Janda
~Januszz 8-11-2013 13:41
Nie widzę na zdjęciach, żeby o coś można było połamać sobie tam nogi. Na drugim zdjęciu, owszem, pokrywa jest nieco przekrzywiona, ale droga cały czas jest remontowana i pan Adrian jako mieszkaniec Cieplic powinien to wiedzieć. Na pozostałych zdjęciach nic nie widać. Może czasem warto trochę pomyśleć, zanim się kliknie i wyśle list do gazety. Społecznikowstwo polega na tym, że się robi coś konstruktywnego dla społeczeństwa a nie tylko bezproduktywnie pieniaczy w mediach. Zresztą odpowiedź dyrektora MZDiM chyba wszystko wyjaśnia, ile warte są działania pana Jandy. Widzę że żyje on mitami na swój temat i swojej "działalności", radziłbym jednak spróbować spojrzeć na siebie zewnętrznym okiem. Wówczas może okazać się, że to co wydawało się wzniosłe i patetyczne, jest tylko... śmieszne i głupie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pomnik odnawiany

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
641
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%