MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Niebawem ruszy sprzedaż biletów na Puchar Świata

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 21 listopada 2011, 14:13
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2011, 10:35
Autor: red.
Fot. archiwum
Narciarze biegowi z niepokojem obserwują ostatnie poczynania aury. W ubiegłych sezonach o tej porze roku na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie można było już korzystać z krótkich tras narciarskich. W tym roku aura narciarzom płata figla. Choć można też zaryzykować stwierdzenie , że natura wspiera organizatorów, którzy mogą przez ten czas przeprowadzić inwestycje niezbędne do przeprowadzenia zawodów Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Biegowym, jakie 17 i 18 lutego odbędą się w Szklarskiej Porębie.

- Chciałbym, aby te dni były narciarskim świętem w Polsce – mówi burmistrz Grzegorz Sokoliński - Justyna Kowalczyk w wywiadach medialnych nie ukrywa, że to będzie dla niej najważniejszy start w tym sezonie. Ale mamy też nadzieję, że doskonale wypadną też pozostali nasi reprezentanci i reprezentantki.

Dziś już wiadomo, że na Polanie Jakuszyckiej zmieści się nie więcej niż 5000 tysięcy kibiców. To mało, biorąc pod uwagę, że pod skocznią w Zakopanem mieści się ich ponad cztery razy więcej. Dlatego organizatorzy, choć wciąż jeszcze nie uruchomili sprzedaży biletów na zawody z udziałem Justyny Kowalczyk, już od wielu dni odbierają zniecierpliwione telefony od kibiców, którzy już chcieliby zarezerwować miejsca.

Prosimy o jeszcze kilka dni cierpliwości – wyznaje Jacek Jaśkowiak, przewodniczący komitetu organizacyjnego. - Wiemy, że kibice za wszelką cenę chcieliby być na Polanie Jakuszyckiej razem z Justyną Kowalczyk. Niestety, nie uda się to wszystkim. Bilety będą rozprowadzane prawdopodobnie od początku grudnia i będzie można je kupić wyłącznie przez internet. Kto pierwszy ten lepszy.

Polana Jakuszycka, położona na przełęczy Gór Izerskich i Karkonoszy 9 km od centrum Szklarskiej Poręby, w dniu zawodów będzie obszarem zamkniętym dla osób, które nie posiadają wejściówek. Wzdłuż drogi krajowej nr 3 nie będzie można się zatrzymywać i parkować. Kibiców z biletami na zimowy stadion będą dowoziły bezpłatnie autobusy i szynobusy ze Szklarskiej Poręby i okolic. To oznacza, że ci, którzy nie kupią biletów, będą musieli oglądać zawody na ekranach telewizorów.

(Biuro Prasowe Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie)

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna jest nadal zarośnięta

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~aannzz 21-11-2011 14:21
A jakiś adres strony, na której można będzie kupić bilety???
~Fan 21-11-2011 15:41
Akurat jeden szynobus to ich tam nawiezie wszystkich na czas.
~tubi 21-11-2011 15:56
pojade dotlenic sie choc lepiej i wiecej i lepiej widac w TV :) znajac nasza polska oprganizacje szykuje sie burdel komunikacyjny... wspólczucia dla naszej Policji drogowej ...
~Rex 21-11-2011 20:22
A jak sie wybiore na pieszo obok torow kolejowych i stane na trasie w lesie to co pogonia mnie z tamtad bez biletu- ___ a co do organizacji to bedzie jeden wielki pasztet.....
~pytanie 21-11-2011 20:24
Będzie w tym dniu bezpośredni pociąg Warszawa - Jakuszyce/p.Wrocław (...) ?????
~faks 21-11-2011 21:06
http://pucharswiata2012.pl/ wystarczy poczukac
~do Rex 21-11-2011 22:52
oj będzie Pasztet oj będzie. chociaż organizatorom życzę powodzenia nie daje im najmniejszych szans na to że będzie to impreza na klasę światową.
~ 22-11-2011 7:58
Oczywiście. Będzie pasztet. jesteście tacy przewidujący. Ale tego, że w Polsce będzie taka impreza, to nie przewidzieliście. Żałośni jesteście. P.S. Ciekawe na ilu zawodach Pucharu Świata w Biegach byliście, że tak opowiadacie, że to światowe wydarzenie. Gwarantuję wam, że na wszystkich to zupełnie inaczej wygląda w TV,a inaczej od kuchni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Mina na Zabobrzu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
17
Tak
59%
Nie
35%
Nie wiem
6%