MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niebawem KPN rozpocznie budowę centrum edukacyjno – konferencyjnego

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 marca 2013, 7:25
Aktualizacja: 7:46
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Karkonoski Park Narodowy i prezydent Jeleniej Góry, w minionym tygodniu podpisali porozumienie, dzięki któremu w drodze zamiany ze skarbem państwa, KPN otrzyma obiekty po Zespole Szkół Przyrodniczo – Żywieniowych w Sobieszowie. Powstanie tam centrum edukacyjno – konferencyjne z nową siedzibą KPN. I etap budowy centrum będzie kosztowało około 20 mln zł. Jego zakończenie planuje się na rok 2016.

- To porozumienie było warunkiem zmiany nieruchomości między skarbem państwa samorządem Jeleniej Góry – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to ważny krok formalny, który umożliwi wojewodzie wydanie decyzji administracyjnej o zamianie. Myślę, że to się stanie w najbliższych dniach i prezydent miasta będzie upoważniony do tego by przekazać nieruchomość na rzecz skarbu państwa, czyli nam - Karkonoskiemu Parkowi Narodowego – dodaje Andrzej Raj.

Obecnie KPN już przygotowuje analizy i studia architektoniczno – koncepcyjne do remontów obiektów, które miałyby się rozpocząć tuż po podpisaniu aktu notarialnego.

-Jesteśmy przygotowani zarówno organizacyjnie, jak i w części finansowo , by jak najszybciej rozpocząć prace i złożyć stosowne wnioski na dofinansowanie z narodowego czy wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska oraz do innych unijnych źródeł – mówi Andrzej Raj.

Centrum edukacyjno – konferencyjne ma służyć przede wszystkim mieszkańcom. Będą tam sale konferencyjne, muzeum poświęcone historii lasów w Karkonoszach, jak i ośrodek edukacji ekologicznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Będzie to kompleksowy obiekt wypełniający ustawowe funkcje KPN, ale i wielka atrakcja dla całego Sobieszowa, który nie posiada takiego centrum kulturalno – edukacyjnego – mówi Andrzej Raj.
W sprawę zamiany nieruchomości od początku zaangażowane było ministerstwo środowiska. 12 lipca minionego roku z udziałem wiceministra podpisany został list intencyjny w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa nabór wniosków!  

Nowy stadion dla lekkoatletów

Lista Lewicy do Sejmu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Ciekawski 5-03-2013 9:47
Skoro doszło do zamiany, to ciekaw jestem, co otrzymała w zamian Jelenia Góra.
~ 5-03-2013 14:00
kto projektuje koncepcje? z wolnej reki? czy był przetarg?
~Biuro 5-03-2013 17:17
Jedna osoba będzie miała prace. Konserwator KPN
Nοstradamus 5-03-2013 21:43
Obecnie KPN już przygotowuje analizy i studia architektoniczno – koncepcyjne do remontów obiektów - Panie R., ładnie to tak pod stołem oferty puszczać?
~ 6-03-2013 9:11
Zamieńcie jeszcze z KPN cały Sobieszów , Jagniątków i Szklarską Porębę i już KPN-owi w rozwoju nie będą przeszkadzać te miejscowości i ludzie tam żyjący bo ludzi przy okazji też można zamienić i wysłać w kosmos. Stach
~koleś 30-03-2013 20:48
Spotkali się dwaj kumple od kieliszka. Uścisnęli ręce i podarowali nawzajem prezenty za 20 mln zł. Tylko kto za nie zapłacił?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mirsk pięknieje  

Współpraca z Huangshan

Jest szansa na miliony

Pożar auta przy rondzie  

Szlakiem Bernatta

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
378
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%