MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie zlikwidują żadnej ze szkół w powiecie

Wiadomości: powiat
Sobota, 7 lipca 2012, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Agrafka
– Niż demograficzny nie wpłynie na stan szkolnictwa w powiecie jeleniogórskim w przyszłym roku szkolnym – twierdzi starosta Jacek Włodyga. – Tworzymy nowe profile, które przyciągną uczniów tj. policyjny czy ratownictwa medycznego. Przyszłością mogą okazać się także takie specjalności, jak obróbka plastiku i mechatronika – dodaje starosta.

- Podczas spotkania z dyrektorami szkół w powiecie jeleniogórskim ocenialiśmy warunki egzystencji jednostek, dla których jesteśmy organem nadzorującym. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że nie ma powodu, by w nowym roku szkolnym likwidować którąś ze szkół z powodu zbyt małej liczby uczniów. Zwróciliśmy jednak uwagę, że dyrektorzy powinni tworzyć klasy profilowane, które zainteresowałyby młodzież – mówi Jacek Włodyga.

Ważny jest rozwój placówek szkolnych w kierunku zapotrzebowania na stanowiska pracy. Istnieje więc profil policyjny w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, od nowego roku ruszy tam również klasa ratownictwa medycznego. Duże zapotrzebowanie jest na klasy, gdzie by uczono skomplikowanej obróbki plastyku, bo na takich fachowców jest w regionie zapotrzebowanie., podobnie jak na mechatroników, więc taki profil też warto tworzyć.

- Absolwentów kierunków z elementami mechatroniki potrzebuje Zakład Dr. Schneider . Chodzi o 300 miejsc pracy, a w perspektywie nawet do 900. Trzeba obecnie ściągać ludzi spoza powiatu do tej firmy. Lepiej od razu uświadamiać młodzież, że warto wybierać profile już na poziomie szkół średnich, których potrzebuje rynek pracy i gospodarka – dodaje Jacek Włodyga.

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Wichura narobiła szkód

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~taka prawda 7-07-2012 9:26
A ile Ci w tym Schneiderze dadzą ? Na początek ok, ale jak ktoś będzie bardziej ogarnięty to i tak wyjedzie stąd.
~ 7-07-2012 14:50
czy u nas to tylko kabelki albo trujące plastiki mogą być i nic innego ???
~ddd 7-07-2012 15:59
dobra kula ... rolnika przenosza do gastronoma ale nie bedzie zadnej likwidacji. piekna bajka
~son 7-07-2012 20:34
zapomnieliscie o obozie zorka gdzie robi sie za prawie za darmo
~~jg 7-07-2012 22:17
Niech lepiej zlikwidują Starostwo, bo tyle administracji ten powiat ni9e potrzebuje!
~Mechatronik 8-07-2012 0:38
Hmm ciekawie tu Pan Starosta się wypowie, jak twierdzi że jest w regionie zapotrzebowanie na mechatroników to jak mi wytłumaczy fakt iż szukałem pół roku pracy jako mechatronik, gdzie jestem świeżo po ukończonym kierunku ?? Racja potrzeba jest ale z doświadczeniem minimum 5 lat, a nie od razu po szkole..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Kiermasz świąteczny – możesz pomóc!

Podatkowa „nowość”  

Barbórkowa feta

Chcą powtórki wyborów!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
706
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%