MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie zdawał sobie sprawy, że polityka jest taka brudna

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 6 października 2011, 16:25
Aktualizacja: Sobota, 8 października 2011, 9:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Zbigniew Ładziński nie wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych jako kandydat do Senatu. Komitet Wyborczy „Aktywni Społecznie” został rozwiązany, bo jeden z jego 15 –osobowego składu wycofał się. Zainteresowany twierdzi, że był to brutalny atak sił politycznych. Chce zawiadomić prokuraturę, „winnych” zamierza ujawnić jednak po wyborach. W ramach protestu nikomu nie udzieli poparcia.

Zgodnie z prawem komitet wyborczy do zarejestrowania potrzebuje 15-osobowego składu. I dokładnie tylu członków miał Komitet Wyborczy „Aktywni Społecznie”, z którego startował Zbigniew Ładziński. Czwartego października br. swoją rezygnację złożył jednak około 80-letni Tadeusz Sośnicki. Zdaniem byłego kandydata, starszy człowiek nie był świadomy tego, co robi. Został brutalnie zmanipulowany przez „ ludzi z otoczenia politycznego”.

– W ostatnich dniach został przeprowadzony wobec mojego komitetu wyborczego bezpardonowy i brutalny atak sił politycznych, które nie cofając się przed matactwem doprowadziły do podjęcia przez PKW w Warszawie niekorzystnego dla mnie rozstrzygnięcia. Kilka dni temu dostałem telefon od swoich konkurentów politycznych z informacją , że mój komitet zostanie rozwiązany, bo jeden z jego członków wystąpi z komitetu. Zbagatelizowaliśmy tę informację, bo na bieżąco rozwiałem z osobami ze składu i nie było żadnych podstaw sądzić, by ktoś się wycofał – powiedział dziś Zbigniew Ładziński.

– Decyzja PKW godzi w moją osobę i dziesiątki tysięcy moich wyborców. To jednak nie koniec skandalu. Okazuje się bowiem, że polityczne komitety wyborze mogą się odwoływać lub uzupełniać skład osobowy, a komitety obywatelskie takiej możliwości nie mają. A co byłoby w przypadku sytuacji losowej, np. śmierci jednego z kandydatów? To wszystko nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością i demokracją. Tak nie powinno być – dodał.

Lidia Łotocka, przewodnicząca KW Aktywni Społecznie, podkreślała, że obecne prawo wyborcze jest prawem kulejącym. Daje bowiem możliwość rozwiązania komitetów wyborczych w przeddzień wyborów, mimo, że wcześniej zostały one legalnie zarejestrowane. Przewodnicząca byłego komitetu relacjonowała też, jak doszło do rezygnacji jednego z członków komitetu wyborczego.

– Otrzymałam informację, że do PKW został złożony wniosek o wystąpienie z komitetu jednego z naszych członków, Tadeusza Sośnickiego. Jako przewodnicząca chciałam to wyjaśnić. Pojechałam do pana Sośnickiego i otrzymałam informację, że on z niczego nie występował i nie zamierza występować z komitetu, bo nie ma ku temu żadnych powodów. Pan Sośnicki napisał takie oświadczenie i 5 października br. zostało złożone w Państwowej Komisji Wyborczej, jednak było już za późno. Decyzja o unieważnieniu rejestracji kandydata do Senatu oraz rozwiązaniu komitetu wyborczego zapadła o godzinie ósmej z minutami. Nie mieliśmy też prawa uzupełnić składu osobowego, ani prawa do odwołania. Pan Tadeusz Sośnicki powiedział, że popiera Zbigniewa Ładzińskiego i jest jego fanem oraz, że bardzo żałuje tego co się stało – mówi Lidia Łotocka.

Zbigniew Ładziński zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek sprawa trafi do prokuratury. Nie chciał jednak podawać nazwisk, przeciwko którym zostanie skierowane doniesienie. Zapowiedział jednak, że po konsultacji z prawnikami, wystąpi dodatkowo o odszkodowanie za straty moralne i materialne poniesione podczas kampanii wyborczej.

– Domyślam się kto za tym stoi. Są to ludzie związani z partiami politycznymi i z moimi konkurentami, którzy bali się bezpartyjnych senatorów. Przez cały czas podkreślałem, że Senat musi być bezpartyjny, bo inaczej nie ma on sensu. Jak widać miałem rację, bo polityczni kandydaci boją się głosu i działania ludzi takich jak ja, ludzi niezależnych. Winnych ujawnimy po wyborach. Tymczasem apeluję do moich wyborców by w ramach protestu przeciwko temu co się stało, oraz wadliwemu prawu wyborczemu, które stwarza wręcz korupcjogenne sytuacje, oddali głos na mnie. Mimo, że mój komitet został rozwiązany i ja nie mogę startować w wyborach będę na listach wyborczych. Nikogo nie poprę, chcę by ludzie, w ten sposób zaprotestowali – mówił Zbigniew Ładziński.

Były kandydat podkreślał też, że nie ma żalu do Tadeusza Sośnickiego, którego nazwał porządnym człowiekiem, bo został zmanipulowany.
- Nie wiedziałem, że polityka jest taka brudna. W ostatnim czasie zleciliśmy przeprowadzenie sondażu przedwyborczego. Wykonała go zupełnie niezależna i bardzo profesjonalna firma. W poniedziałek otrzymaliśmy wyniki, i okazało się, że mam 26 procent więcej poparcia od Tadeusza Lewandowskiego. Józef Pinior był na trzecim miejscu – mówił Zbigniew Ładziński.

Zbigniew Ładziński przyznał też, że komitet wyborczy miał minimalny, 15 osobowy skład, ale tłumaczył, że to nie on ten komitet tworzył, ale został zaproszony do startowania z niego. – Ja tego komitetu nie tworzyłem. Nikt nie przewidział też, że konkurenci wybiorą najsłabsze jego ogniwo, starszego człowieka, którego zmanipulują i wykorzystają dla własnych interesów. Ja zawsze chodziłem prostymi drogami i wierzyłem w ludzi. Dzisiaj widzę, że jest to moja największa wada. Byłem po prostu za uczciwy – mówił były kandydat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wsparcie Straży Miejskiej

Boże Ciało 2019

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Komentarze (93) Dodaj komentarz

~proszący 6-10-2011 16:31
A dlaczego tylko minimum miał członków ? ? ! Sam sobie winien !
~redshift 6-10-2011 16:35
proponuje aby zwolennicy p.ladzinskiego poparli akcje pod haslem: nie jestem umyslowo chory. nie chodze na wybory. Jej zwolennikami jest wielu swiatlych ludzi np. Prof. Bugaj.
~ 6-10-2011 16:36
"Ja zawsze chodziłem prostymi drogami i wierzyłem w ludzi. Dzisiaj widzę, że jest to moja największa wada. Byłem po prostu za uczciwy – mówił były kandydat. " - no normalnie anioł nie człowiek. P. Ładziński, daj pan sobie już spokój z tym pitoleniem o własnym kryształowym sercu, człowieka poznaje się po czynach, nie po układach - to nie spółdzielnia SUDETY.
~:) 6-10-2011 16:38
I bardzo dobrze sie stalo ! w koncu troche sprawiedliwosci
~ 6-10-2011 17:25
A Stec już się szykował na dofinansowanie! Hahaha!
~(-) 6-10-2011 17:25
Polityka jest tak samo brudna jak prowadzenie przedsiębiorstwa tylko strony są inne. Nie należy się smucić życie jest piękne gdy jest kasa.
~ 6-10-2011 17:26
i dobrze mu tak. jeszcze jego brakowało by w sejmie
~Znajomy 6-10-2011 17:28
Ładzińskiemu żal koryta, które mu odebrano i tyle! 20 lat się obijał w Urzędzie Miasta i dalej chciał się bujać za publiczną kase. W sumie to dobrze, że koledzy z którymi pił wóde jego wyrolowali! Jak widać są cwańsi od niego.
~xaxaeerr 6-10-2011 17:37
Stec to w ogóle jest cwaniak :)
~JK 6-10-2011 17:57
Zbysiu, kto jak kto, ale ty wiedziałeś najlepiej, że polityka jest brudna...
~wyborca 6-10-2011 18:04
Szkoda, że odpadł jeszcze przed wyborami, bo czekałem, że przegra (a przegrałby na pewno) w zwykłym głosowaniu. Ten Pan to chodząca megalomania bez odrobiny samokrytycyzmu. Nie dziwię się, że ostatecznie nikt go nie poparł (prezydencki wielkich miast Wrocławia, Krakowa i Poznania zbierają wszystkich bezpartyjnych do senatu z Polski bez względu na ich poziom, żeby zrobić skok na budżet i wyrwać jak najwięcej dla swoich metropolii, co jest powodem pojawienia się takiego ruchu politycznego - małe miasta jak Jelenia Góra na ich działalności tylko stracą). Pan Ładziński ciągnie dalej swoją propagandę, ale to jego specjalność (przebieranki, odznaki, medale i rozmaite godności "gdzie-się-tylko-da", byleby go pokazały media lokalne). Ciekawe też gdzie są te rzekome sondaże, mógłby je pokazać.
~Barbarzyńca 6-10-2011 18:08
Komentatorzy :16:36, 16:38, 17:25, 17:25, 17:26, 17:28, 17:37---są typowym przykładem homo homini lupus est= człowiek człowiekowi wilkiem.
~marysia 6-10-2011 18:09
Najlepszy kandydat do Senatu,największe poparcie, a jak łatwo okazało się konkurencji poprzez wadliwe prawo zniszczyć kontrkandydata. A ja i tak zagłosuję na Pana Zbigniewa Ładzińskiego.
~Barbarzyńca 6-10-2011 18:13
Zbysiu uważaj,bo nawet teraz "rozdziobią Cię kruki i wrony".Nie daj się zjeść okolicznościom, w a l c z.
~ 6-10-2011 18:14
osiemdziesiatletni popierajacy Ładzinskiego- toz ten wiek wskazuje na demencje starcza i rownie dobrze mogl byc zmanipulowany przez Ladzinskiego, widac teraz jasno kto popieral faktycznie tego pana, smieszne ale i zalosne ze tak starzy ludzie sa wciagani do polityki, widac ze nie bardzo rozumia o co idzie ale za to dobrze wie p. Ladzinski , ktory bez skrupulow wciaga tak slabego trzesacego sie czlowieka, powinna byc granica wieku zachowana
~zwykły 6-10-2011 18:14
sory ale kandydaci są tacy sami tlko mniej cwani albo więcej cwani ty odpadleś , BAY AMERYKO.
~zwykly 6-10-2011 18:19
pipka jelonkowa co ty mowę ci odebrało ,daj głos w necie ja zwykle na ,nie pzykać mnie .
~bubu 6-10-2011 18:31
pff
~ 6-10-2011 18:34
tyle lat w polityce i .... odkrył, że jest brudna
~psycholog 6-10-2011 18:39
Zbyszku, a teraz uważaj na "przyjaciół". To potknięcie może być początkiem lawiny, w której poznasz, jak sie odsuwają, jak mataczą i znajdują innego idola...
~(@@@) 6-10-2011 18:46
Smutne ale wszystkie negatywy są prawdziwe.
~ 6-10-2011 19:00
Ręce opadają.Jad,jad.. płynie strumieniami.Nie dziwię się,że wyniki wyborów są jakie są, jeśli taka powierzchowność panuje wśród potencjalnych wyborców.Przecież ta sprawa ma podwójne dno.Tu nie chodzi już o samego kandydata,którego nabito w butelkę ale o sposób pewnych działań, ponoć w demokratycznym kraju.Nie znam człowieka nie był moim kandydatem ale to, co się wydarzyło jest po prostu świństwem.Zastanawiam się ilu katolików cieszy się w tym momencie z tej porażki.Dawajmy nadal przyzwolenie na matactwo i szujostwo a na pewno będzie lepiej.To mogło spotkać każdego innego kandydata ale jak zwykle nie sprzeciwiamy się metodom ale walimy w człowieka bo tak łatwiej?Wygodniej?A może w ten sposób poprawiamy sobie samopoczucie?Widzę,że nie tylko politykom brakuje zwykłej ludzkiej przyzwoitości.
~ 6-10-2011 19:01
Dziesiątki tysięcy wyborców ? Troche skromności Panie były Kandydacie. Ja też sobie zrobiłem sondaz i gdybym startował miał bym 26,98% wieksze poparcie niż Pinokio.
~zwykly 6-10-2011 19:04
a stacja POLSAT to stacja PO co wy na to ,tylko szczerze !!!!!
oskarl 6-10-2011 19:08
Zbysiu, nie zawiadamiaj prokuratury, bo sprawiedliwość w Polsce jest też brudna. Nie bardzo wiem czemu bogaty społecznik boleje nad stratami materialnymi poniesionymi podczas kampanii wyborczej. Przecież, jakby przegrał, to też by stracił. Czyżby wniesione kwoty przerosły jego oczekiwania? Możesz działać nadal na rzecz biednych i potrzebujących poprzez Rotary Club. W senacie jako jednostka nic poza wyjęciem kasy i szwedzkiego stołu byś nie osiągnął. Co do protestu, to tak się nie godzi katolikowi i prominentnemu działaczowi Cechu Rzemiosł Różnych. Powinieneś poprzeć Józka Kusiaka lub Wojciecha Chadży. Przecież to kumple z organizacji i życiodajnego komitetu SLD. Ładnie to tak skakać z kwiatka na kwiatek? Niezależność Zośki Czernow jest skuteczniejsza;-)
~DIABLO JG 6-10-2011 19:08
Czy mnie oczy nie mylą?...80 letni dziadek pcha się na wybory?.... Polską mają rządzić geriavity? Szok.... Nie zagłosuję ani na SLD, ani na PIS ani na PO ani na PSL!!!!!!!!!!!!
~waldek_a 6-10-2011 19:08
Panie Zbyszku, pan wie kto tworzył ten komitet. Wydaje się, że ludzie związani z PSL-em, ci sami, którzy w wyborach na Prezydenta J.G wystawili panią, która zdobyła najmniej głosów (chyba nazywała się Matiasz). Jeden z pańskich organizatorów kandyduje do Sejmu. Odwagi, trzeba mówić do końca niech wyborcy wiedza kto naprawdę za tym spiskiem stoi.
~kumpel 6-10-2011 19:11
Zbyszku, jako człowiek uczciwy, od 20 lat działąjący w oparach obłudy, nie powinieneś w ogóle być zdumiony takim obrotem sprawy..
~Bubu 6-10-2011 19:31
Uważam,że jesteście bardzo niesprawiedliwi w stosunku do Z.Ł. Zrobił wiele dobrego dla wielu wielu ludzi bezinteresowanie,skąd w was tyle jadu? Z.Ł. to porządny człowiek o bardzo dobrym sercu. Skuteczny,bliskie dla niego są problemy społeczeństwa. Żal mi was,gdy czytam takie oszczercze komentarze.
~ 6-10-2011 19:38
Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Poniósł pan porażkę dzięki metodom, które sam pan stosuje. Szczytem hipokryzji jest głoszenie hasła o wyższości bezpartyjnych kandydatów do Senatu w sytuacji, gdy był pan kandydatem PO. Dopiero wystawienie Piniora zmieniło nagle pańskie poglądy. Brak, w zaistniałej sytuacji, poparcia innego kandydata o najbliższych panu poglądach, dowodzi faktu, iż nie ma pan na sercu dobra kraju lecz hasło- po mnie choćby potop.Żenada.
~xx 6-10-2011 19:54
Panie Ładziński, był i jest Pan najlepszym Kandydatem! Proszę nie przejmować się zazdrośnikami i ludźmi bez serca, a Ci, którzy Panu wyrządzili taką krzywdę NIECH SMAŻĄ SIĘ W PIEKLE ...
~ffffffffffff 6-10-2011 20:00
Pan Zbyszek nie jest taki zły. To dobry chłop.
~88888 6-10-2011 20:12
Najlepiej jest się zająć tym do czego zostaliśmy stworzeni, to nie będziemy rozczarowani.
~w13 6-10-2011 20:30
mozna nie popierac zbyszka ale nie mozna sie godzic/kazdy kto ceni uczciwosc i honor/ na to by tak eliminowac groznego kandydata ,tak jak wczesniej zrobiono z partia korwin mikkego...duze partie majace i pieniadze i telewizje powinny wygrywac bez cienia podejrzen... ps. zbyszek byl nas z jeleniej i bez naszej miejskiej zawisci bylby lepszy od tych chudych czy tez w okularach ale z dalekich obcych miast
~zbycho 6-10-2011 20:53
Pan Lis kolejny raz wchodzi na polityczne salony tylko z inna stacją TV.Lis przegrał.
~marian 58 6-10-2011 20:54
Ta sytuacja wyrazie wskazuje ,że wybory to fikcja jesli komuś z kandydatem nie po drodze. Zobaczycie internauci za klilka dni kto za tym siedzi. i wtedy porównacie swój głos oddany w niedzielę i w ubiegłych wyborach samorządowych. Będzie kompromitacja w Jeleniej Górze. Bardzo bolesna.
~sokół 6-10-2011 20:54
oszukali mnie...banda decydentów hehehe taki doswiadczony i nie wie jakie sa prawa polityki hehehe coz zostaje tylko dmuchac w puzon i pogratulowac wydatkow zwiazanych z kampania no ale zarobili przynajmniej lokalni przedsiebiorcy na plakatach,ekranach i innych mediach
~ 6-10-2011 20:56
Nie wiadomo, czy by wygrał czy przegrał. Sondaże są zawsze na czyjeś zamówienie. Głupio, że tak wyszło... Trzeba jednak przyznać, że na końcu okazało się, że kandydat nie ma klasy. Jak można namawiać kogoś do oddawania nieważnych głosów? Tylko dla własnej satysfakcji? Tutaj nie o satysfakcję tego gościa chodzi, ale o Polskę. Widać po tym, że jemu chodziło jednak nie o kraj, ale o siebie. Że jak jemu nie wyszło, to inni też niech nie mają lekko. Małostkowa postawa, niegodna męża stanu, jednak wychodzi na to, że ten panek nie zasługuje na to miano, ani tym bardziej na to, aby reprezentować nasz naród.
~sąsiad 6-10-2011 21:13
Trafiła kosa na kamień. Kuty proponuje ładzińskiemu. Skakał zbysiu ze stowarzyszenia Razem do sld, z sld do po, z po do fundacji. Dlaczego tak żałujecie człowieka który nie jednego rzemieślnika puścił z torbami, tylko dlatego, że był lepszy od niego w każdej dziedzinie. Zbysiu największym chamstwem i brakiem kultury jest ze swojej strony kazać ludziom głosować dalej na Ciebie, wiedząc o tym, że głosy idą do kosza. Wszyscy wiemy jako pracownicy, żę jeżeli jesteśtaki dobrym pracodawcą to czemu tak często zmieniasz pracowników? Wreszcie chyba dotknęła Cię ręka sprawiedliwości i nie będziesz więcej wypinał klaty po nie swoje zasługi
~kazek 6-10-2011 21:25
Z niektórych postów wynika że to zasługa Kutego..
~alice 6-10-2011 21:34
A dla mnie jest Pan człowiekiem honoru!Dziękuję!
~ja 6-10-2011 21:38
Decyzja PKW godzi w moją osobę i dziesiątki tysięcy moich wyborców............????????? on naprawdę wierzy w to co mówi?
~asiorrr 6-10-2011 21:43
Facet nadaje się na senatora, bo ma kasę swoją i daje pracę innym, Nie będzie myślał tylko o dietce.
~MM 6-10-2011 21:46
To co wyrabia Państwowa Komisja Wyborcza ,to po prostu skandal w biały dzień w majestacie ułomnego prawa,stanowionego przez posłów bandy czworga: PO,PIS,SLD,PSL. I teraz wiem dlaczego tak wielu młodych ludzi chce zmian i odda swój głos na Ruch Palikota i na PJN. Czas pogonić z Sejmu to leniwe i napuszone towarzystwo wzajemnej adoracji. Składam wyrazy solidarności Panu Ładzińskiemu. Panie Zbyszku! głowa do góry ,bo na tych wyborach świat się nie kończy.
~nelli 6-10-2011 21:51
Zaszczuli człowieka. Nie trudno zgadnąć czyja to robota. Wszystko aby zostać przy władzy, a przecież Ładziński to porządny człowiek. Nie głosuję do senatu. Bozia nieruchliwa ale sprawiedliwa. Chcemy znać nazwiska osób, które do tego doprowadziły. Panie Ładziński niech Pan nie odpuszcza. Dość układów !!!!!!!!!!!!!!
~stop 6-10-2011 21:58
Przecież to oczywiste, że za tym stoją PO + PiS + SLD i PSL... czyli stare wygi z bandy czworga!
~nelli 6-10-2011 21:59
Panie Ładziński za 3 lata wybory do rad. Jak da Pan hasło tysiące pójdą za Panem. Czas wysadzić kilku lokalnych i wrocławskich cwaniaków ze stołków. Praca dla znajomych i pilnowanie własnych interesów to główne zajęcie i wynik układów PO z SLD.
~DKR 6-10-2011 22:01
Ciekawe, który to znawca prawa wyborczego podsunął ten pomysł z rezygnacją członka komitetu wborczego.
~jaga 6-10-2011 22:10
PANIE ZBYSZKU, UCZCIWIE BYŁOBY JUŻ DZISIAJ POWIEDZIEĆ WYBORCOM, KTO STAŁ ZA TYM WSTRĘTNYM MANIPULANCTWEM, A NIE DOPIERO PO WYBORACH. PONIEWAŻ MOŻE SIĘ OKAZAĆ, ŻE MANIPULANT OSIĄGNĄŁ CEL I WYGRAŁ WYBORY, A TAKIEGO CZŁOWIEKA NIE CHCIELIBYŚMY WIDZIEĆ W PARLAMENCIE, WIĘC PROSZĘ NAS PRZESTRZEC, KOMU MAMY PODZIĘKOWAĆ!!! CHYBA, ŻE PANU TO NA RĘKĘ.
~ollll 6-10-2011 22:19
na pewno nie jest Panu Ładzińskiemu na rękę .. znam osobiście i bardzo to przeżywa ... nigdy nie widziałam człowieka w takim stanie .. oby wszysto było ok, a ten kto doprowadził do takiego smutnego zakończenia i włożenia pracy przez wielu ludzi w całą kampanię, życzę mu, aby przegrał oraz poczuł jak to jest gdy ktoś rani drugiego człowieka ..
~anonim394 6-10-2011 22:21
To jest Złodziejska Dolina. Powiem Wam o co chodzi.Przez Jelenią Górę przetacza się 80% lewego oleju napędowego w Polsce.Żyją z tego wszyscy prominenci u władzy.Wie o tym prokuratura,policja i czerwoni politycy z tej doliny. Są tutaj 2 duże bazy przerzutowe paliwa pochodzącego z Litwy i Łotwy. JG to najdalej od w/w krajów położone miasto w Polsce.Przygotowując druki CRM, potrzebne jest takie miasto,bo dzięki niemu można praktycznie legalnie wozić po Polsce paliwo bez akcyzy. Patent jest śmiesznie prosty,kierowcy cystern w JG znają temat od podszewki. Proszę mnie nie szukać,nie odpowiem na żadne więcej pytania.Jelenia Góra to miasto strategiczne dla czerwonej ekipy (nie mylić z SLD bo tutaj chodzi o LUDZI Z UKŁADU, a nie tylko SLD) Nic więcej nie powiem, lubię swoją głowę i chcę ją mieć.
~ojojoj 6-10-2011 22:21
czyżby kowal zawinił, cygana powiesili???
goscniedzielny 6-10-2011 22:25
Dla mnie to lipa, zamiast warować pod drzwiami PKW, w końcu pociąg TLK z Jeleniej Góry jest o godzinie 5:11 w naszej Stolicy... :D to ma się pretensje o to, że PKW wydała decyzję o 8 z minutami... nie wspomnę już o tajnym spisku. Jeśli taki wyga jakim się mieni Pan Ładziński, dał się tak dziecinnie wymanewrować, oznacza to tylko, że nie nadaje się do polityki... znaczy doopa z niego a nie polityk... więc może i lepiej, że nie dostał szansy startu na Wiejską...
~do anonimu 6-10-2011 22:26
człowieku, co Ty masz z tą głową?
~maku 6-10-2011 22:37
Droga Redakcjo. Reklamy z Panem Ładzińskim są już nieaktualne od chwili podania tej informacji. Po więc one nadal są?
~odadozet 6-10-2011 22:46
Niezależnie od sympatii kandydat został po prostu brutalnie sfaulowany i to na polu karnym przeciwnikaNatomiast sedzia zamiast podytkować rzut karny i usunąć brutala wykluczył sfaulowanego.Ot i sprawiedliwość.Radzę jeżeli było przestępstwo wyborcze /a chyba było/,złożyć po wyborach skargę do Sądu Najwyższego.Tak jak Korwim-Mikke.Są duże szanse unieważnienia wyborów w tym okręgu.
~s. 6-10-2011 22:48
Nie znam chłopa osobiście, ale słyszałem, że jako jedyny nie brał diety radnego. Nie spodobał się pewnie takim zachowaniem zawodowym POlitykom i czerwonym. Za dużo by im głosów zabrał, więc gościa utrącili.
~niuś 6-10-2011 22:53
Sprawca musiał być \"kuty\" na cztery łapy...
~jerzy rola 6-10-2011 23:05
racją jest powinnosc Pana Zbigniewa do wskazania winowajców tego haniebnego czynu poltycznego , po to żeby ręka boska nas bronila przed oddaniem głosu na ktoregos z wyżej wymienianych kandytatów do senatu .ODDAJCIE GŁOS NA ZBIGNIEWA ŁADZINSKIEGO , aczkolwiek niewazny ale eliminujący dla lokalnej satysfakcji z gry nieuczciwych graczy politycznych !!!!.
~Taipan 6-10-2011 23:54
Znam pana ładzińskiego,od 40 lat,i byłbym ostatnim który by na niego zagłosował.Pamiętam,go jeszcze, jak był instruktorem nauki zawodu przy Fabryce Maszyn Papierniczych" Fampa".Bardzo lubiał poniżać, i pogardzać swoich podopiecznych,tego się nie zapomina panie ładziński ,to pozostaje w sercu na całe życie.Jestem przekonany,że swojego charakteru nie zmienił do dnia dzisiejszego,pomimo tak wielu zaszczytów,i splendorów które osiągnął, jak się co nie którym wydaje.
~bumcyk 7-10-2011 0:26
Nieważne kto jak głosuje i tak musi wygrać Pinio, w końcu sam Grzechu go namaścił.
~Ale pech 7-10-2011 8:16
Ale pecha ma Dutkiewicz. To już drugi kandydat, który mu nie wypalił w Jelonce. Obaj się przechwalali... i co? Ludzie, o co wam chodzi z tym ubolewaniem. Jak sie startuje do wyborow, to sie najpierw czyta jakie sa regulaminy. NIGDY sie nie robi komitetu z dokladnie takiej samej liczby czlonkow, bo zawsze moze sie cos stac, np. jakis czlonek moze wpasc pod autobus i wyladowac w szpitalu. Jak sam kandydat tego nie rozumie, to od tego jest Dutkiewicz, zeby mu powiedzial. A 80latek w komitecie? Kto go wymanipulowal najpierw? Dwoch kandydatow Dutkiewicza po kolei odpada. Uwazam, ze to znak, ze Jelonka nie jest dla Dutkiewicza.
~G2 7-10-2011 8:25
Właśnie widać polską mentalność, "jak ktoś się potknie to go dobij",chciałam głosować na p.Ładzińskiego, bo dowiedziałam się że jest dobrym człowiekiem, pomaga ludzim, a takich ludzi w Sejmie czy w Senacie jest niewielu. Ci, któży tak negatywnie wypowiadają się p.Ładzińskim niech popatrzą na siebie, nie piją z kolesiami? nie robią przekrętów, popatrzmy najpierw na siebie, a potem oceniajmy innych.
~do niuś 7-10-2011 8:29
Może rzeczywiście ktoś tu gra nieczysto? W relacji z ostatniego spotkania Piniora z wyborcami było, że na godzinę przed spotkaniem pojawił się jakiś elegancki pan ok. 50tki który zaczął to spotkanie odwoływać, że niby reprezentuje Piniora i on nie przyjdzie. Sporo ludzi sobie poszło, tylko część została, żeby sprawdzić. Jeśli więc ktoś nieczysto gra w tych wyborach, to kto? Może by się udało tego kogoś złapać?
~etam 7-10-2011 8:47
Co wy z tymi spiskami? W zeszłym roku zakładaliśmy sobie stowarzyszenie turystyczne. Wymagane jest 15 osób. Na wszelki wypadek zgromadziliśmy 23 podpisy. Pan Ładziński po prostu nawalił organizacyjnie, i tyle. A poza tym po co wciągał starszego pana w politykę?
~/// 7-10-2011 9:37
popieram wpis z godz.22:19
~ 7-10-2011 9:42
Zbysiu, nie bardzo rozumiem twój płacz za niemożnością uzyskania próby wejścia do senatu. Twój i twoich pochlebców. Płaczecie i żałujecie, że nie możesz mieć łatwiejszej drogi do wolontariatu i filantropii? Że nie możesz realniej zmieniać na lepsze kraju? Pomagać potrzebującym? Ja bym tam nie płakał i nie pomstował na innych. Chyba, że ci inni też tak chcą gorąco pomagać. Sobie i swojej rodzinie. Bo to, aż w oczy kuje jak się słucha, czyta i ogląda kampanie wyborcze polityków. Po każdych wyborach manna powinna z nieba w Polsce lecieć. A mamy niestety podwyżki dla VIP-ów, sponsorowanie krzyży, obniżki podatków od nieruchomości dla rodzin polityków, sądowe i finansowe prześladowania przez filantropów prawdziwych społeczników itd. Oj boję się, że ucieka ci furtka do kombinacji...
~ 7-10-2011 11:04
Jednego krętacza mniej.
~ 7-10-2011 11:17
DOLNOŚLĄZAK. "Wartościowy" człowiek nie wejdzie do Senatu. Rada Miasta J.G. nie poniesie straty i pozostanie w niezmienionym składzie. Pan Zbigniew, jako radny, nadal będzie radził w sprawach związanych z rozwojem Jel.Góry. Elektorat SLD /gdyż z listy tej partii radny startował do Rady Miasta/ jest chyba uradowany, że jego reprezentant/???/ będzie w radzie nadal lansował myśl lewicową.
~reks komisar 7-10-2011 11:33
Koniecznie dawać nazwiska tych co kombinowali przy tym. Chyba Dutkiewicz trochę zaszkodził Ładzińskiemu. PO nie cierpi XXI.
~kacper 1 7-10-2011 14:20
Należało mu się !!! Znam starszego Pana któremu duzo obiecał a którego bardzo nieładnie olał.Tak.. tak Panie Ładziński jak się coś obiecuje to trzeba tego dotrzymywać a nie tylko przed wyborami duuuużo obiecywać
~ast 7-10-2011 15:27
oj jo joj jaka szkoda panie lucyfer
~No pięknie 7-10-2011 16:07
No Pięknie, czego ja się dowiaduję. P. Ładziński do Rady poszedł z SLD, do Senatu chciał z PO ale oni go nie chcieli. To poszedł do Dutkiewicza. Panie ~Ładziński, wszystko przed Panem. Masz Pan jeszcze do wyboru PSL, PiS i Palikota. Drugi Czarnecki, rotuj się jak możesz, byle wyżej. I taka chorągiewka na dachu opowiada o brudnej polityce i swojej "niezależmności" ;) Oczywiście głosuję na Piniora. Przynajmniej wiem, że jak startuje z danego ugrupowania, to nie będzie mu wsadzać noża w plecy.
~I fajnie 7-10-2011 16:18
Panie Jerzy Rola, niech pan Ładziński wskaże sam na siebie. Po co mu w komitecie człowiek 80-letni? Komitety są DO ROBOTY. Z całym szacunkiem dla starszego pana, ale do rozwieszania plakatów to on się nie nadaje. Szkoda mi trochę pozostałych, bo pewnie się na darmo narobili. Ale niech pretensje zgłaszają do Ładzińskiego. Po pierwsze, komitety ZAWSZE robi się większe niż to wymaga PKW. Po drugie, uważam, że jeśli ktoś w ogóle manipulował, to pan Ładziński tym starszym panem, bo potrzebował podpisu. Panu się odwidziało, to pan Ładziński zaczął mu wtłukiwać w głowę, żeby się odwidziało w drugą stronę. No i zmaltretował starszego pana, a pozostałych członków komitetu zwyczajnie oszukał.
~ 7-10-2011 18:40
Okazało się, że kandydat nie ma klasy. Jak można dla usatysfakcjonowania siebie namawiać kogoś do oddawania nieważnych głosów tylko dlatego, że jemu nie wyszło? Widać po tym, że chodziło mu nie o kraj, ale o siebie, a cała "mądrość i lepszość" od innych to bujda. Małostkowa postawa, niegodna męża stanu; ten pan nie zasługuje na to, aby nas reprezentować.
~Do I fajnie 7-10-2011 19:21
I Fajnie. Oj nie jest fajnie ze zrozumieniem tekstu w/w art.Pan Z.Ladziński mówi, że nie tworzył komitetu.Został zaproszony do istniejącego komitetu do startowania w wyborach. Jaką wartość w tej sytuacji mają Pana/Pani/ słowa o maltretowaniu starszego pana oraz oszukaniu pozostałych członków komitetu.
~wybornik 7-10-2011 20:29
"Bylem po prostu za uczciwy ' tak okreslił siebie kandydat - to własne samochwalstwo , a że kandydatowi brakuje wiedzy , wyobraźni oraz zapobiegliwości to jest ogromna wada jak na predentowanego przyszlego polityka ,gdyz nalezało wcześniej powołać komitet wyborczy z jakąś liczbową rezerwą członkow i to świadomych czynów a po drugie to należałoby wcześniej nauczyć sie tych kliku zdań ,co moze komitet polityczny a obywatelski i czym sie rożnią w skutkach. Chyba los rostrzygnął , ze takich poliytkow pochopnych dyletantów bez wiedzy i wyobrażni to własnie los wyeliminował, bowiem historia mówi , że w przeszlości było to nieszczęście dla kraju gdyz natworzyli bubli prawnych i cierpieli przez to prości ludzie. Lewandowski lewus tez powinien być zatopiony ,bo niczego nie
~smrud 7-10-2011 20:45
ludzie to swinie, a polityka to jak brudne gacie z "drachą"!
~wyborca jg 7-10-2011 21:05
Panie Ładziński, dlaczego Pan nie powie prawdy jak to było, kto za tym stoi - czyżby się Pan czegoś obawiał. Miałem zamiar na pana głosować i byłem zadowolony, że prawdziwy jeleniogórzanin startuje w tych wyborach - teraz to ja nie wiem co mam sądzić. Ale podobno ptaszki ćwierkają, że za całym zamieszaniem stoi nie jaki kandydat do sejmu pan cudowny R. K. - czy to prawda.
~xmi 7-10-2011 21:34
Panie ładzinski skoro chciał pan tylko pomagać innym i wyszło że jednak się nie da, to skąd to zdruzgotanie? nie pomagaj i żyj sobie dalej. Widać jak na tacy że nie chodzi o te frazesy które każdy obiecują w kampani tylko o łatwą kasę. Wygląda na to, że jesteś pan leszcz i ne nadajesz się do polityki skoro tak łatwo pana schrupali nawet nie szczupaki tylko cierniki,.
~Kulak frezer 7-10-2011 21:56
Ładziński to kulawy pies ogrodnika , 'ja albo nikt " widać że ,nie ma bliskich kolegow wsród kandydujacych którym by udzielił poparcia ,woli utopic głosy wyborcow bezmyslnie w swojej zacietości , niz wesprzeć swoimi głosami i przychylnych jemu wyborcow wyborcow postepowego kandydata w tych wyborach .A tak spali wybory ,przegra a wygraja PIS- owcy utopiści ,wówczas wejdzie w życie oszołomstwo, nieudacznictwo, konflikty, wybieranie pieniedzy z budzetu dla swoich, zdominuje biznes kościelny , skłócą naród, zdepczą przedsiebiorczych - po prostu katastrofa dla narodu. A Zbysio bedzie czuł sie dobrze ,bo sie ustawi odpowiednio.
~reee 8-10-2011 10:57
p.Zbyszku zaufał pan b.komornikowi,który ma ambicje polityczne
~look 8-10-2011 11:46
a ten komornik jest kuty na cztery kopyta
~przysłowia 8-10-2011 22:45
"Do p(K)uty dzban wodę nosi do p(K)uty mu się ucho nie urwie ", i drugie "Nosił wilk razy kilka po(PO)nieśli i wilka" i inne "Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie" ,a także "Myślał kogut o niedzieli (9 października), a w sobotę łeb mu ścieli"oraz "Polak (Zbyszek) przed szkodą głupi i po szkodzie głupi"(może przejrzy na oczy).
~szczery 9-10-2011 0:32
Panie Zbigniewie mam nadzieje, że odetnie się Pan od współtwórców komitetu wyborczego - wstyd że wciągnęli Pana w minimalny skład - konsekwencję muszą ponieść - profesjonaliści. Wierze w Pana klase i konsekwentność . Pozdrawiam - znajomy.
~ciepliczankaz2 9-10-2011 20:29
Panie Zbyszku głowa do góry,nic się nie stało.Pan wie że zdrowie jest najważniejsze a reszta jest nie ważna.Zadne stołki nie zastąpią zdrowia które możesz stracić na walkę o stołki i pieniądze/diety senatorskie./Dalej rób Pan swoje jak do tej pory i przestań Pan liczyć na poparcie a to PO,a to SLD, a to PSL, bo już trudno pojąć kim Pan jest ,czy lewicowcem ,czy prawicowcem czy liberałem.W naszym mieście jest tyle do zrobienia i może Pan tu się wykazać, bo w Warszawie i tak by Pan nic nie mógł bo tam są układy a tu jako radny może Pan więcej.Może lepiej się stało ,że tak wyszło.Widocznie tak miało być.Głowa do góry i do przodu.
~archimedes 10-10-2011 12:24
lllazic po ziemi tyle lat i chrzanic takie bzdury polityka to nie czysciec drogi panie ,L.ZAMIAST PHCAC SIE W TEN GRAJDOL BYLO ZAINWESTOWAC TE KASE NA CEL BARDZIEJ POZYTECZNY PANIE BIZMESMEN!!!!!
~x 10-10-2011 17:16
a co na to prezydent Wroclawia? ponoc to kolega pana Ladzinskiego. tak nawiasem biuro na zdjeciu nie wyglada skromnie,ma posmak burzuazyjny. wiec co jest w domu? dlaczego ten pan tak slabo placi ludziom,skoro sam oplywa w luksus? szkoda na skladki ZUS i podatki? jedna mac ci na gorze.
~ 10-10-2011 22:56
:) Trza było sie zapisac do Ruchu Palikota tym razem Pan Panie a nie losowac w ciemno w szufladzie z legitymacjami partyjnymi: )Kto wie,moze by było 10 koła na miesiac+diety za grzanie fotela i nicnierobienie.
~wielbiciel w 11-10-2011 23:35
Zbynio- regionalny zbawco- Twoje nieuctwo ,brak podstawowej wiedzy w tematach do ktorych sie przyklejasz zaprocentowało porażka , ale to są skutki z niewykształceniem rozumowania ,przewidywania , brakiem podstawowej wiedzy ,tak było chyba zawsze z Twoją edukacja w przeszłości , też było nieciekawie , z trudnościami -uczeń był (mierny ale bierny)- obecnie przy tej pazernej konkurencji samemu , cos trzeba na jakims poziomie prezentować i potrafić - aby sprostać tym wyższym wezwaniom , nie mozna liczyć tylko na popularnościach medialnych i ukladach. Dzisiaj to już nie procentuje jak udowodniły fakty. Szkoda chłopa ,ze jego wycieli z własnej winy, bo właściwie to nie przystoii jak na kraj katolicki. Ale pieniądz władzy i posad jest najważniejszy i teraz płacą za to niektórzy
~x 14-10-2011 15:37
nie wyszlo z senatorstwem,trudno,jest inna forma zablysniecia. upadajacy zaklad kartonazy czeka na fachowe szefostwo, pan ladzinski pewnie dal by rade przejac firme i uratowac 50 osob przed bezrobociem. napewno ruchy marketingowe i reorganizacja w rekach takiego pana dala by pozytywy jego dzialan. widac to nie kariera takie kartony, co tam 50 par rak na bruku jesli nie zostalo sie hrabia na stolku
~ja 17-10-2011 16:29
Szkoda. Pan Ładziński to jeden z niewielu uczciwych ludzi, którzy kandydowali. Niestety... Bez dobrych chodów i korupcji się nie uda, bo w polityce nic innego tylko przekupstwo.
Rolof 22-10-2011 19:47
może to i dobry facet, ale zwykły ministrant, łasy na splendory kleru i ten jego szpan bo jp-2. jeden mniej z klerykałów to dobrze się więc stało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja ratownicza na Przełęczy Karkonoskiej

Z miłości – finał Festiwalu Obrzędów

Spalał śmieci – dostał mandat

Wyruszli na Olbrzymy

Co z placem zabaw?

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1257
Tak
78%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%