MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

(Nie)wygodniej po Pocztowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
W miejscu wyszczerbionej kostki będzie nowa nawierzchnia na chodnikach. Problemem zła organizacja ruchu i tłok samochodów.

Znika cementowa kostka z chodników przy ulicy Pocztowej. Choć nie jest jeszcze bardzo stara – była położona na początku lat 90-tych – nadaje się tylko do usunięcia. Okazała się nietrwała, a pieniądze, jakie wówczas wydano na położenie takiej samej nawierzchni na większości chodników w śródmieściu – wyrzucono w błoto. Pełne dziur tzw. puzzle, ostały się właśnie na Pocztowej.
Co trafi w jej miejsce? Podobna, ale bardziej trwała nawierzchnia.

Zmodernizowane będą na razie tylko chodniki. Pozostanie asfaltowe pasmo na samej ulicy, która – choć ma staromiejski charakter – nie jest wyłączona z ruchu samochodów. Jedynie pasmo granitowej nawierzchni, słupki oraz ławki oddzielają Pocztową od ul. 1 Maja, śródmiejskiego traktu dla pieszych.

Na razie jest kłopot z dojściem do poczty głównej. Ograniczono też ruch samochodów. Z tego akurat pobliscy mieszkańcy się cieszą, bo Pocztowa w godzinach szczytu często bywa przeładowana samochodami. Kierowcy wyjeżdżający mają kłopot z manewrowaniem, ponieważ w tym samym czasie wielu nadjeżdża, chcąc zaparkować przy i tak już zatłoczonych chodnikach. Stłuczki i kłótnie nie są tu rzadkością, tym bardziej, że nie brakuje samochodów dostawczych, które tarasują całą szerokość ulicy.

Nic jednak nie wskazuje na to, że na Pocztowej zostanie zmieniona organizacja ruchu lub wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów mechanicznych, choćby do wysokości ulicy Bohaterów Getta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przewodnicy sudeccy w Muzeum Miejskim

Radni przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok  

Policyjny pościg na Zabobrzu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~dżin 1-05-2007 16:41
Szkoda że nie położą kostki granitowej jak na 1-maja. Jednakowa kostka na całym terenie starego miasta wyglądałaby bardziej efektownie i "klimatycznie". Taka nawierzchnia aż do kina lot choć trochę by przypominała "stare czasy" Jeleniej Góry bo obecnie ten teren dużo traci na swoim uroku.
~Paweł. 1-05-2007 17:28
Dlaczego nie można wprowadzić zakaz wjazdu na ten odcinek ul. Pocztowej? Od kogo to zalezy? Odwagi Panie Prezydencie.
~Łowca byków 1-05-2007 17:38
Za 17 lat wymienią znowu może i na granitową. A tak na marginesie tych remontów dróg to chyba jakiś głąb wymyślił remonty dróg w Cieplicach i to tak, że nie ma nawet bezkolizyjnego objazdu, bo wszystkie ulice są naprawiane jednocześnie: Lubańska, Sobieszowska, Cieplicka, Dworcowa, itd
~tonic 1-05-2007 18:14
popieram w całej rozciągłości
~zrozpaczony po raz drugi 1-05-2007 21:50
masakra, co się w jelonce wyprawia!!
~PRL 2-05-2007 6:56
Moi drodzy!!A co byście powiedzieli żeby tak wrócił chociaz jeden tramwaj??(turystyczny)Stary taki jak stoi przy MZK Lub na placu Ratuszowym??Czy wyobrażacie sobie jakie Pan Prezydent kokosy by na tym robił??!!A i dla starszych ludzi byłoby by to wspaniałym prezentem bo powspominali by piękne czasy młodości...
~Emeryt 2-05-2007 11:08
Dlaczego kładą znów betonowe - granit położyć i będzie do następnej wojny przynajmniej! Oj ktoś tu z ekonomią na bakier...
~Popieram PRL 2-05-2007 14:41
Popieram pomysł PRL. Coś musi zastąpić śmierdzące spalinami samochody. Wydaje się, że radni powinni wziąć pod uwagę zdrowie mieszkańców. Można rozpatrzyć dwa wyjścia; 1.Wykorzystać praktycznie nieczynną linie kolejową do Szklarskiej Poręby i w obrębie miasta uruchomić dwuwagonowy pociąg o dużej częstotliwości ruchu 2. Uruchomić linię trolejbusową wzdłuż dawnej linii tramwajowej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rekord wolontariuszy z Fundacji Leroy Merlin  

Zielona woda...  

Zamknięte szlaki w Strużnicy

Przed nami finał WOŚP

Ponad 28 milionów deficytu

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
86
Tak
20%
Nie
74%
Nie wiem
6%