MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Nie wszyscy zadowoleni z kolarzy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 9 września 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
150 tysięcy złotych płaci Jelenia Góra za organizację w mieście mety piątkowego etapu i startu do niedzielnego etapu Tour De Pologne. Władze miasta uważają, że to dobra reklama – wraca do wyścigu kolarskiego Polskie Radio Wrocław.

- Jelenia Góra będzie w telewizji a panorama z lotu ptaka jest przepiękna - cieszy się Józef Kusiak prezydent miasta, który uważa, że taka transmisja to wystarczający powód, aby płacić za współorganizację wyścigu. Mimo że ani jedna ekipa nie nocuje w stolicy Karkonoszy.

Piątkowy etap w poprzednich latach kończył się w Szklarskiej Porębie, za co miasto płaciło około 50 tysięcy - To się nam nie opłacało - mówi Grzegorz Sokoliński ze Stowarzyszenia Cyklistów. - Miasto było przez cały dzień zamknięte. Nie mogli do nas przyjechać turyści. Ekipy kolarskie zaraz po przyjeździe na metę jechały do Karpacza, gdzie przebywały przez kolejne trzy dni.

Karpacz z wyścigu jest bardzo zadowolony. Miasto wyda około 150 tysięcy złotych. Dwa razy tyle w pensjonatach i hotelach zostawią tam ekipy kolarskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działa rada seniorów

Wandale kontra naukowcy

Wyróżnienie dla samorządowców

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Radny 9-09-2006 8:54
A ja jestem zadowolony. Szczerze mówiąc taką cenę warto zapłacić za promocję Jeleniej Góry. Pięknie pokazywano panoramę stolicy Karkonoszy i okolice (poza tą furmanką w okolicach Ścięgien). Tylko puchar mogła wręczać jakaś wdzięczna panienka, a nie nasz puszysty "kastrat", bo zepsuł całe widowisko. Szkoda również, że za tym wszystkim faktycznie nie idą żadne pieniądze do nas, inwestycje i rozwój turystyczny, ale warto rozsławiać Jelenią Górę w świecie.
~toja 9-09-2006 8:57
mam mieszane uczucia. z jednej strony reklama miasta, piękny (dla niektórych) sport, z drugiej strony paraliż komunikacyjny, wydana kasa. A najbardziej widoczny jest brak obwodnicy.
~kazimierzp 9-09-2006 9:27
Wyliczenia dla Karpacza to delikatnie mówiąc mogą być jedynie na cel propagandowy. To, ze ekipy zostawią "dwa razy tyle" nie oznacza bilans dodatni. Po odliczeniu kosztów tego za co ekipy zapłacą będzie to na minusie. Ciekawe ilu turystów Karpacz straci przez to że przez trzy dni miasto będzie całkowicie zakorkowane!? Co do Jeleniej Góry. Obwodnicy południowej jeszcze nie ma bo Zarząd Województwa uwalił środki na ten cel (jak uzasadniał wtedy pan Łoś - radny sejmiku: przez Jelenią Górę dobrze się jedzie)- nie piszcie od razu że wniosek był zły bo akurat był jednym z lepiej przygotowanych. Uwalono jedynie z powodów politycznych! Nie uważam wieloetapowych wyścigów kolarskich za sport który należałoby popierać z pieniędzy podatników. Jest to komercyjny cyrk, a zdumiewa mnie arogancja organizatorów (ekipa pana Langa) którzy poprowadzili trasę tak, że miasto przez ponad trzy godziny było całkowicie zakorkowane i to w godzinach szczytu kiedy ludzie wracali z pracy do domów! Wystarczyło postać na przystankach i posłuchać komentarzy tych co nie mogli doczekać się autobusów - nie brzmiały ich wypowiedzi pozytywnie dla tegoż sportu i władz miasta!
~M_ek 9-09-2006 9:40
Jelenia Góra z lotu ptaka rzeczywiecie wyglada przepieknie, szkoda że kolarze nie pojechali innymi ulicami JG, może kamera telewizyjna pokazałaby "niechcący" inne walory niż panorama Kotliny Jeleniogórskiej.
~radek 9-09-2006 10:32
A ja myślałem,że to oni zapłacili za to,że się spóźniłem z pracy do domu. Niedość,że nie było autobusów,na przystanku "plus" brak informacji,to jeszcze na dodatek taką kasę za to zapłaciliśmy. W obliczu powodzi straszne. Wolałbym ,żeby za tą kaskę wybudować np. szalet miejski-darmowy i czyściutki-niema takiego -moim zdaniem skandal. Może zamiast robić drogę do Szklarskiej zaprosimy np. Robiego Williamsa coby Wrzesień jeleniogórski zakończył. ;-]
~zły 9-09-2006 10:43
Jasne najlepiej sparaliżować całe miasto . Wytyczyć trase kompletnie bezmyślnie nie licząc się z mieszkańcami . A czy ktoś policzy straty firm , sklepów itp. ponieważ klienci i kontrahenci nie mogli do nich dojechć . Nie mam nic przeciwko sportowi ale wszystko trzeba logicznie zorganizować . Szklarska Poręba i Piechowice już podziękowały panu Langowi , chyba ktoś umiał policzyć iż komplikacje , problemy i koszty przewyższają kożyści . A pan Kusiak powinien się raczej zająć pozyskiwaniem środków zamiast wydawaniem ich na wątpliwe przedsięwzięcia
~Yanec_BW 9-09-2006 11:01
Wiadomo, że jak Szklarka Poręba wyda tylko 50 000 zł na organizację mety 63.Tour De Pologne to nie będą tam chcieli zrobić mety. Jednak Jelenia Góra zrobi wszystko, żeby zareklamować nasze miasto.
~doro 9-09-2006 15:41
Reklama miasta przyda sie. pogoda byla piekna i nawet jezeli nie przyjechal autobus moza bylo podreptac na pieszo, w koncu odleglosc miedzy Zabobrzem a Centrum to tylko krotki spacer. A Kuśka fatalnie wypada przed kamerami, szczegolnie z profilu.
~wa_ja 9-09-2006 16:38
Pogratulować Panu Prezydentowi dobrego samopoczucia. Lepiej by było przeznaczyć te pieniądze na remonty dziurawych dróg, którymi wczoraj próbowaliśmy wrócić z pracy do domu. Waja
~Mathew 9-09-2006 18:55
W zeszłym roku przynajmiej były afisze informujace o trasie przebiegu...a wczoraj musiałem się zdenerwować przed dyżurem bo nikt wcześniej nie raczył poinformować o trasieprzebiegu Turu - No oprócz spikera w radio Jelenia Góra informujacego,że "wystąpią utrudnienia" tylko niewiadomo było na jakiej trasie jakby to była tajemnica. No cóż nie wszyscy jeleniogórzanie pracują w naszym mieście więc i Nam należy się szacunek i dokładne poinformowanie o planowanych utrudnieniach...To tak na przyszły rok gdyby miał przebiegać któryś z etapów turu przez Nasze miasto.
~Karol 9-09-2006 22:45
Najlepsza była nieporadna policja na skrzyżowaniach. Jeden wielki śmiech - patrząc jak kierowali i płacz jak się stało w korku.
~Krzysiek góral 10-09-2006 6:23
150 tysięcy Tour De Polone 100 tysięcy Maryla Rodowicz 150 tysięcy inauguracja Września Jeleniogórskiego ============== w sumie około pół miliona złotych wydane lekką ręką z budżetu miasta ,po co nie wiem ???? Po głośnych imprezach powrócimy do szarej rzeczywistości .Moim zdaniem lepiej te pieniądze wpłacić było do banku i z procentów organizować miejsze imprezy z udziałem mieszkańców i turystów przebywających w kotlinie jeleniogórskiej..Najlepszą promocją regionu jest jego atrakcyjność i intrastruktura turystyczna tymczasem u nas tego nie ma .Jeżeli chcesz wiedzieć więcej wstąp na mój blog www.krzysztof-bike-jgora.blog.onet.pl.
~Mieszkaniec 10-09-2006 11:18
Do Górala Te imprezy są potrzebne,nie wszyscy muszą mieć tak krytyczny stosunek jak Ty.W twoim blogu nic ciekawego nie ma,poza pochwałą Wspólnego Miasta i Prystroma,jako jedynego i słusznego kandydata na prezydenta.
~Anka 10-09-2006 12:28
Ja straciłam 1,5 godziny żeby dojechać od fontann do okolic hotelu Mercure. Kto mi zapłaci za stracony czas i paliwo? Czyim kosztem ta promocja? Mam wrażenie że także moim.
~Ktoś 10-09-2006 18:12
Dziękuję serdecznie władzom miasta za promowanie JG poprzez Tour de Pologne. To świetna impreza !!! Od wielu lat jest już w Jeleniej Górze i mam nadzieje, że będzie tu przyjeżdżać jeszcze nie raz. 150 tys. to niewiele jak na taką imprezę jakby nie patrzeć światową !!! Ludzie TOUR jest tylko raz do roku. Poza tym już nic się dziać tu nie będzie więc pomyślcie nad tym co piszecie. Świat się nie kończy na waszym nosie a te parę minut spędzone w korkach wyjdzie wam na dobre !!!
~kierowca 10-09-2006 19:09
Panie "Karol"gdyby nie policja na skrzyżowaniach to stał by pan długo i namiętnie w korku. Nigdy pan chyba nie widział prawdziwego korka na drodze najlepiej pojedź do Wrocławia to zobaczysz.
~fic 10-09-2006 19:43
Pokazano światu Nasze Miasto. Warto zapłacić! Jeśli nawet pieniądze nie zwrócą się natychmiast... Jest to ewidentna promocja Kotliny Jeleniogórskiej, bez dyskusji... Nie mogę zrozumieć wrogiego nastawienia. Chwilowe niedogodności wyzwoliły w ludziach ogromną agresję. Trzeba było widzieć szanownych kierowców bluzgających inwektywami na policję i władze miasta (nawiasem mówiąc nie jestem przedstawicielem władz miejskich, o nie). W imię czego takie zachowania? Mam wrażenie, że w dużej części media sprowokowały wiele negatywnych zachowań, gwałtownych reakcji, wpisów na jeleniogórskie fora. Nikt już nie ma interesu w lansowaniu jakiegokolwiek sportu. Liczy się sensacja. Zajrzyjcie do gazet: Piłka, nożna, piłka nożna, piłka, nożna... Małe politykierstwo i przedwyborcze mocowania dopełniają swego. Trudno, przecież to tylko jeden dzień w roku, nie mówiąc już o niewymiernych korzyściach płynących z oglądania jednej z najlepszych imprez na świecie, imprezy, która propaguje sport rowerowy, jak by na to nie patrzeć. Ogląda ją młodzież i dzieci. A jednak wbrew malkontentom i zawistnym, zawodowym narzekaczom 3000 rowerzystów pojechało po koszulki Tour de Pologne do Karpacza. Jest to najlepszy przykład, że polityka swoje a życie swoje, że Wyścig dookoła Polski, stał się już magią, że ludzie na niego czekają i wzorują się na kolarskim sposobie bycia. Z szacunkiem dla przedpiśców negatywnie dla rowerów brzmiących...
~Mieszkaniec 10-09-2006 19:59
Do Anki. Były komunikaty,że ulice będą zamknięte.Nikt w tym czasie nie kazał ci jecha,trzeba było siedzieć w domu i robić na drutach..A za paliwo zapłać sama,proste.Brawo dla prezydenta za tak udaną imprezę
~mieszkaniec JG 11-09-2006 8:00
Wydano kase niby na promocje a ta promocja to zostawiony brud odpadki itd po moznych tego wyscigu ktorzy robili w miescie co chcieli bo przeciez Oni byli najwazniejsi.Ich jazda samochodami po miescie i okolicach przy nie zamknietym ruchu samochodow jezyla wlos na glowie.Wyprzedzanie na trzeciego,predkosc,trabienie na jadacych prawidlowo by ustapili im miejsca to tylko czesc ich wyczynow I rodzi sie pytanie czy w Jeleniej Gorze strajkowala Policja? Bo nie bylo ich widac w tym balaganie na drogach.Pokazali sie w chwili przejazdu tych scigantow ale to juz bylo zbyteczne.Utrudnienia z tym wyscigiem tez byly ogromne i znowu brak tych ktorzy zagwarantowaliby Nam plynny przejazd dal sie we znaki.Bo az sie prosilo o regulowanie tym bardzo duzym ruchem poj na drogach JG.No ale to tylko Nasz problem bo odpowiedzialni za taki stan rzeczy uwazaja inaczej.Wazne ze sie wladza cieszy za Nasza kase.
~Marylka 11-09-2006 8:57
według mnie współpraca przy organizacji Tour De Pologne ma jednak więcej plusów niż minusów. dziwię się że w tym roku trasa nie przebiegała przez Szklarską Porębę. przecież to doskonała forma promocji tego miasta nie tylko w Polsce ale i zagranicą. pomijam fakt że dzięki temu raz do roku sprawdzana była nawierzchnia dróg i co niektóre dziury były łatane..... co ma jednak spore znaczenie nawet dla mieszkańców którzy nie "żyją" wyścigiem ;)
~satu 11-09-2006 9:27
Świetna promocja miasta. Brawo władze miasta. Trzeba było widzieć w niedzielę Karpacz zapchany turystami i rowerami. Nie wiem czy byłaby VI już Parada Rowerów bez Touru. Do tych wszystkich malkontentów co to mieli "Wielkie" problemy z dotarciem do domu lub pracy dźwignijcie tyłki z foteli samochodowych i dwa dni w roku przemieście je za pomocą władsnych nóg.
~Magda 11-09-2006 11:08
Wszystko w porządku. Promocja miasta, to ważna rzecz. Tylko dlaczego nie myśli się o mieszkańcach Jeleniej Góry? Można było przecież postawić tablice informujące o tym, jak się można poruszać po mieście. Mogłabym pojechać objazdem, tylko nikt nie raczył pokazać, którędy można. W rezultacie powrót z pracy zajął mi prawie 2 godziny (z Wincentego Pola na Zabobrze). Mogłaby to być fajna impreza, został niesmak i żal do władz miasta.
~Anka 12-09-2006 9:34
Do mieszkańca Jak bym robiła na drutach to by mi dyndało którędy i czy wogóle coś jedzie. Ale tak się składa, że wszystkie trzy dojazdowe do mnie ulice były zamknięte. Tobie byłoby do śmiechu jak miałbyś dom odcięty od reszty świata?
~Aszta 13-09-2006 20:05
Do Doro. Ludzie dojeżdżają także z Cieplic, Sobieszowa, Piechowic, Podgórzyna, Sosnówki itp. itd. Centrum i zaborze to nie koniec Jelonki i jej satelickich miejscowości. Jakoś nie uśmiecha mi się spacerek 17 kilometrów nawet przy najpiękniejszej pogodzie PO 8 GODZINACH PRACY!!!! Jak będę chciała pochodzić to zrobię sobię wycieczkę w góry - tam jest przynajmiej na co popatrzeć!
~malibu30@tlen.pl 10-10-2006 23:44
witam wszystkich.prosze o pomoc!!zastanawiam sie ,dlaczego karpacz przesunal swoja granice niedawno.dzieki temu czesc domow tuz przed zielona tablica karpacz,nalezy teraz do dminy podgorzyn,a nie jak wczesniej karpacz.chodzi o to ,ze chce kupic tam dom,reklamowany jako karpacz,a okazalo sie,ze to milkow.prosze o odpowiedz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Trwa "Davos" w Karpaczu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Rowerowy jubileusz

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
576
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%