MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

(Nie)wesołe miasteczko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 6 kwietnia 2008, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 7:54
Autor: AGA
Fot. AGA
Dla jednych świetna atrakcja, dla innych powód do skarg i narzekań. Lunapark stojący na placu przy ul. Sygietyńskiego nie zawsze wzbudza radość wśród mieszkańców Zabobrza.

- To przecież stoi pięćdziesiąt metrów od mojego bloku. W dzień i wieczorami hałas jest ogromny. Drżą od niego szyby, nie da się spokojnie rozmawiać przez telefon – poskarżył się naszej redakcji mieszkaniec ul. Sygietyńskiego. – Dlaczego ktoś wciska mi przymus rozrywki, na którą wcale nie mam ochoty? Co z tego, że po godz. 22.00 muzyka jest ściszana. A jeśli chcę odpocząć wcześniej? – pyta oburzony. Jego zdaniem wystarczyłoby skierować głośniki w stronę ul. Noskowskiego, a sam lunapark przesunąć w głąb placu. Czytelnik narzeka też na trawnik rozjeżdżony przez parkujące samochody i podpitą młodzież, która wracając z wesołego miasteczka załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w okolicznych klatkach. – Czy miasto nie może znaleźć jakiejś lepszej lokalizacji?

Ze skargą na lunapark zadzwoniła do redakcji inna mieszkanka ul. Sygietyńskiego. – Cały czas muszę mieć zamknięte okna, bo nie da się żyć, kiedy to funkcjonuje – mówi p. Alicja. Przeszkadza jej nie tylko hałas, ale też widok łąki rozjeżdżonej przez ciężki sprzęt. – Przez tyle lat miasto nie zrobiło nic, aby na Zabobrzu powstało jakieś kino czy sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia. Uciążliwą lokalizacją wesołego miasteczka też nikt specjalnie się nie przejmuje. Rozumiem, że są ludzie, dla których jest to atrakcja, ale należy zadać sobie pytanie, jak to w ogóle funkcjonuje – oburza się pani Alicja. Dziwi się, że jeszcze nikt nie zwrócił uwagi na to, gdzie myją się pracownicy lunaparku, gdzie gotują i korzystają z toalety. – Zaobserwowałam jakieś rury odpływowe skierowane w ziemię. Z obawy przed zanieczyszczeniem środowiska zgłosiłam sprawę do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa – mówi zabobrzanka.

Wydział z kolei przekazał zgłoszenie straży miejskiej, która przeprowadziła wizję lokalną. – Stwierdziliśmy, że lunapark ma swoje zaplecze sanitarne, specjalne pojemniki na wodę i wóz, w którym znajdują się kabiny toaletowe. Wszystko spełnia wymogi sanitarne i nie ma mowy o żadnym zagrożeniu ekologicznym – mówi Rafał Koko, kierownik rejonu Zabobrze. – Właściciel ma również podpisaną z MPGK umowę na wywóz nieczystości – dodaje. Straż miejska stwierdziła też, że wszystkie karuzele są dodatkowo zabezpieczone specjalnymi podkładami kolejowymi, aby miękka ziemia nie spowodowała obsunięcia sprzętu.

Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta miasta zapewnia, że władze zastanawiają się nad inną lokalizacją dla cyrków i wesołych miasteczek przyjeżdżających do Jeleniej Góry. – Taka oferta jest bardzo potrzebna. Najbardziej odpowiednią okolicą wydają się tereny niedaleko zakola Bobru i estakady prowadzącej na Zabobrze. Miejsce na pewno nie byłoby uciążliwe dla okolicznych mieszkańców – mówi Zbigniew Szereniuk. Władze miasta chciałyby, aby miejsce było nie tylko placem, na którym od czasu do czasu rozstawi się cyrk, ale stało się również atrakcyjnym bulwarem spacerowym.

Pomimo licznych skarg, wesołe miasteczka mają jednak swoich zwolenników i obrońców. – Zawsze znajdą się tacy, którym coś nie będzie pasować. Takie już jest nasze społeczeństwo. A najczęściej i najgłośniej protestują ci, którzy nie mają małych dzieci lub po prostu nie lubią wesołych miasteczek – mówi p. Marcin z Zabobrza. – W innych miastach tętni życie, a u nas zamiera. A jak już się coś pojawia, to zaraz komuś przeszkadza, że za głośno, za blisko, niebezpiecznie. Sami pewnie nigdy nie wsiedli na żadną karuzelę – dodaje. Podobnego zdania jest Marta Pietruniak. – Też mieszkam na Sygietyńskiego i jakoś nie widzę problemu w tym, że niedaleko stoi lunapark. Jako komuś jest za głośno, zawsze może zamknąć okno – stwierdza.

Wesołe miasteczko postoi do 14 kwietnia. Funkcjonariusze straży miejskiej zapewniają, że spełnione są wszelkie normy dotyczące bezpieczeństwa, a karuzele posiadają odpowiednie atesty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Mozaika pod ochroną

Komentarze (67) Dodaj komentarz

~Ktos 6-04-2008 8:42
To niech sie wyprowadza....Czy oni nigdy nie chodzili na wesole miasteczko ???????
~EM 6-04-2008 9:00
Niestety takie są uroki każdego większego miasta. Jak ktoś chce ciszy i spokoju niech się wyprowadzi na wieś tak jak ja. Też mieszkałam na Zabobrzu 15 lat.
~Mroku 6-04-2008 9:06
Wiesz w innych miastach stawiają lunaparki w normalnych miejscach. A w jg niedość że to kupa złomu na błocie to jeczcze pod domami. ogólna żenada.
~Jam Nowaciu 6-04-2008 9:28
Tak właśnie niedojżże w tej dziurze sie nic nie dzieje to jeszcze narzekają. A rozjeżdżony teren? Należy do miasta, a trawa odrośnie. Najlepiej od razu niech pełnoletni a raczej bardziej pełnoletni mieszkańcy zaczną podpisywać pertycję aby w mieście zostały osoby, które ukończyły 25 lat a reszta Won. bo za głośno... a i ruch uliczny także trzeba ograniczyć...
piipi 6-04-2008 9:36
....Tam jest strasznie glosno !!.~Moja tesciowa na karuzeli ...szaleje !!.
~Ja 6-04-2008 9:50
A rzeczywiście jest co narzekać.. długo i tak ono nie stoi a wreszcie jakaś fajna rozrywka dla ludzi jest.. Zamiast narzekac mogliby chociaż siedzieć cicho moim zdaniem.
~exxon 6-04-2008 10:01
już niedługo nie będzie tam wesołych miasteczek i cyrków,bedzie tam budynek mieszkalny i ja osobiście sie bardzo cieszę
~ja 6-04-2008 10:07
ogolna zenada to takie gadanie jak Twoje, wszystko wam przeszkadza, a to, ze slonce swieci, a to, ze deszcz pada, a to, ze namiot cyrku jest zielony, a to, ze lunapark stoi nie tu gdzie trzeba, a to, ze jest globalne ocieplenie, a to, ze...
~Normaly 6-04-2008 10:19
Słynne ZABOBRZE to betonowa wioska w której niema naet ładnego parku ze ścieżkami i ławeczkami aby muc sie zrelaksowac są tylko puste pola w których po czasie wyrastają markety jednym słowem żenada
~Do piipi 6-04-2008 10:22
Coraz bardziej lubię twoją Teściową.
~... 6-04-2008 10:29
jak się nie odwrócisz i tak d z tyłu... pomyśl stary mieszkańcu Zabobrza, ze Ty swoje lata młodości masz już za sobą...Młodzież chce sie bawić a nie siedzieć i patrzeć w telewizor jak Ty...wielka mi skarga...tak jak koncerty na Placu Ratuszowym...jest ich mniej bo stare babcie Mocherowe są zmęczone i nie im to przeszkadza bo za głośno...a jak coś babcią nie pasuje to do domu starców am jest ich miejsce...są starymi zgredami...dobrze,że moja rodzina jest inna i nawet babcia która ma 70 lat lubi przyjśc na plac i jej to nic nei przeszkadza...LUDZIE JESTEśCIE BEZNADZIEJNI.i przechodzicie obok życia...
~ludzie odczepcie sie 6-04-2008 10:36
ja tam kocham moje Zabobrze i wszelkie wesołe miasteczka, które dodają trochę koloru i radości dla dzieci i nie tylko dla dzieci, a jak się komuś niepodoba to niech stąd wyprowadzi :P
~wacek 6-04-2008 10:41
<i> szerokiej drogi </i>
~nienormalny 6-04-2008 10:58
ale za to głombie mamy blisko las, a spacery po lesie tez sa sympatyczne
zbiku27 6-04-2008 10:58
hahahahahahahah nawet dobrze bawic sie nieda zeby komus nie przeszkadzalo
marl 6-04-2008 11:00
ORMO wiecznie żywe! Emerytom wiecznie coś nie pasuje - z nudów i aby zrobić na złość. Radyjo powie że to przez wrogą Unię Europejską, a prawdziwi Polacy nie mogą w niedzielę chodzić do wesolego miasteczka.
cieplice 6-04-2008 11:33
Jakos nikt nie marudzi, ze na placu ratuszowym sa koncerty i inne imperzy , nie zawsze do 22, a to dopiero tam się kumulują dzieki. po prostu przyjęto to za normę i juz. Normą w Jeleniej Gózre jest tamten plac jako teren dla cyrków i wesołych miasteczek. Do Cieplic, niestey rzadko co zaglada (jeden prawie cyrk), tereny są np pod wałami. 14, 23 człek by podjechał i parking tez by się znalazł.
~Antek 6-04-2008 11:53
A ja się pytam tylko czy ktoś w 21 wieku chodzi na te badziewne czeskie czy ruskie małpie gaje? Przeciez to lipa jest. Nie wiem czy i ile sie za to płaci ale wydaje mi sie ze lepiej uzbierac troche kasy jak sie lubi takie atrakcje i wyjechac raz do roku do np holiday parku czy czegos podobnego...
~ss.. 6-04-2008 11:55
Zapomniał wół jak cielęciem był. Zaczynam czytać artykuł a już jestem cały mokry z nerwów, ile ten facet od skarg mial lat ? 60-70? a moze jeszcze lepiej. W naszym narodzie problem jest ten sam i dość spory starzy ludzie jakos z założenia muszą być upierdliwi ! I chodzi taki ixiński jeden z drugim na sudeckiej już sobie miejsce zarezerwował to co ma teraz robić ? szuka wrażeń. Zreszta ten problem akurat nie tyczy się tylko tego co jest teraz opisane, horror to jest dopiero np. w przychodniach. Raz się wybrałem bo pomyslałem sobie no płace wkoncu podatki to chyba raz na rok moge skorzystać :) i tu odrazu przestrzegam wiekszość mieszkańców SZANS NIE MA zadnych :) pierwsze co rzuciło mi się na oczy to korytasz niczym upackany róznymi farbkami ale to byly poprostu berety różnego koloru a że właściciele siedzieli az tak nisko to zlewało sie w jedną całość i oto efekt :) ludzie mówie wam tragedia, mało tego pytam się tych zombiaków czy moge na chwile wejść do doktora bo nie rejestrowałem się (bo jakoś tak wyszło, że człowiek czasu nawet na telefon nie ma) chiciałem tylko zapytac czy mnie przyjmie jak bede sobie czekał na koncu kolejki :P heh i zaraz po moim pytaniu ...... "a co Pan sobie mysli" itp..itd.. heh już nawet do końca tego przedstawienia czekać nie chciałem malo tego nawet mi choroba przeszła. A co do tematu wyżej radziłbym uwagi dziadka schowac w kieszeń, lunapark nie stoi tam bóg wie ile jak się stara szucha jedna z drugą nie wyspia ze dwa tygodnie nic się nie stanie. A rozwiązanie na problem z przychodni? PRYWATYZACJA PRYWATYZACJA i jeszcze raz PRYWATYZACJA!!!
~Mocherowa 6-04-2008 12:08
Zawsze znajdą się jakieś niezadowolone mochery którym wszystko przeszkadza. Siedzą w domu nudzą sie i szukają gdzie tu komuś zaszkodzić.
~ss.. 6-04-2008 12:18
Zapomniał wół jak cielęciem był. Zaczynam czytać artykuł a już jestem cały mokry z nerwów, ile ten facet od skarg mial lat ? 60-70? a moze jeszcze lepiej. W naszym narodzie problem jest ten sam i dość spory starzy ludzie jakos z założenia muszą być upierdliwi ! I chodzi taki ixiński jeden z drugim na sudeckiej już sobie miejsce zarezerwował to co ma teraz robić ? szuka wrażeń. Zreszta ten problem akurat nie tyczy się tylko tego co jest teraz opisane, horror to jest dopiero np. w przychodniach. Raz się wybrałem bo pomyslałem sobie no płace wkoncu podatki to chyba raz na rok moge skorzystać :) i tu odrazu przestrzegam wiekszość mieszkańców SZANS NIE MA zadnych :) pierwsze co rzuciło mi się na oczy to korytasz niczym upackany róznymi farbkami ale to byly poprostu berety różnego koloru a że właściciele siedzieli az tak nisko to zlewało sie w jedną całość i oto efekt :) ludzie mówie wam tragedia, mało tego pytam się tych zombiaków czy moge na chwile wejść do doktora bo nie rejestrowałem się (bo jakoś tak wyszło, że człowiek czasu nawet na telefon nie ma) chiciałem tylko zapytac czy mnie przyjmie jak bede sobie czekał na koncu kolejki :P heh i zaraz po moim pytaniu ...... "a co Pan sobie mysli" itp..itd.. heh już nawet do końca tego przedstawienia czekać nie chciałem malo tego nawet mi choroba przeszła. A co do tematu wyżej radziłbym uwagi dziadka schowac w kieszeń, lunapark nie stoi tam bóg wie ile jak się stara szucha jedna z drugą nie wyspia ze dwa tygodnie nic się nie stanie. A rozwiązanie na problem z przychodni? PRYWATYZACJA PRYWATYZACJA i jeszcze raz PRYWATYZACJA!!!
~m 6-04-2008 12:50
ja tez mieszkam na ul.Sygietynskiego 1 i nie przeszkadza mi lunapark.Ciesze sie, ze nareszcie jest wesolo.
~Tadek 6-04-2008 13:20
mogli by w tej "betonowej dzungli" zrobic "green point" ale obawiam sie ,ze za atrakcyjny jest to teren na park i pewnie po jakims czasie zobaczymy tam kolejny tani supermarket ...
~jg 6-04-2008 13:30
Ale uprzedzam tam jest niebezpiecznie i pasy i te rurki zabezpieczające nie zawsze działają. Mojemu bratu jak wisiał do góry sie otworzyło to!!!
~UZet 6-04-2008 13:37
Przecież wesołe miasteczko jest parę razy w roku tylko. Więc jak załóżmy z tydzień głośna muzyka będzie do 22 to chyba nic się nie stanie. A zakładam, że mieszkańcy ulicy Sygietyńskiego 1 też czasami chodzą na wesołe miasteczko albo słuchają głośno muzyki. Czyżby komuś przeszkadzał rozwój miasta?
~niunia - słoneczko kochane 6-04-2008 14:04
siara mieszkac na ZABOBRZU to takie skupisko slamsow na koncu swiata wiec neich sie naciesza chociaz te 2 tygodnie jakims czeskim badziewnym "wesołym miasteczkiem" stare baby juz na prawde nie wiedza czego sie czepic wiecznie macie jakies problemy jak nei z sasiadami to z psem ktory zalatwia sie na trawniku jak sie nei zalatwia to znowu szczeka. Nie uprzykszajcie ludziom zycia bo my sie z was tylko smiejemy
~tytan 6-04-2008 14:26
Takie sa uroki miasta musi być kolorowo a dla niektórych troche rozrywki , jak się nielicznym nie podoba to są inne sposoby na wspólzycie i zrozumiene , można np. uszczelnić sobie okna albo sie wyprowadzić albo wyjechac na ten czas do sanatorium. Dzwony kościelne tez wala w niektorych misatach i budza ludzi nawet w dni swiateczne. Dlaczego nikt nie zajmie sie brudnymi ulicami , przy Kiepury w zatoczce wia bank Sląski grubośc ziemi i blota sięga krawężnikowi ,ulica nie sprzatana od zawsze i stoi też stercząca od zawsze przyczepa kamingowa blokujaca na stale spoleczny parking, jakby ja nie mozna postawić kilka metrow dalej za chodnik a pod nia pozamiatać ! nie przeszkadzaja jakos ludziom srajace psy i tysiące leżacych kup nosnikow rozmaitych chorób , przez co nie ma miejsca na lezaki , grila i wypoczynek na zielonej trawie jak to wykorzystuja na zachodzie mieszkańcy blokowisk , na calym Zabobrzu tereny zielone jak mozna stwierdzić nalezalą tylko do psiej sralni .Tymi sprawami nalezalo by sie zająć jako istotnymi a nie okolicznościowym kolorowym cyrkiem czy innymi uciechami dla dzieci i mlodzieży.Może by tak pomalować te drapacze chmur przy Kiepury czy Sygietyńskiego na kolorowo , bo barzdzo kontrastuja z kolorowym wesolym miasteczkiem - wygladaja jak bunkry w Iraku zwlaszcza z tymi kwietnikami żygownikami w kolosze brudu i kurzu jak cale te blokowiszcza..
~Iza 6-04-2008 14:26
Ludzie, czy wy naprawdę nie odróżniacie koncertu, który a) trwa max. 5-6 h, b) ma dobrej klasy nagłośnienie, od stojącej tydzień pod oknami kupy złomu, z chrypiącym głosnikiem emitującym łubu-dubu chyba jeszcze z kasety magnetofonowej? Jedno popołudnie można okien nie otwierać, ale tydzień? Jak jest koncert (pomijam, czy typ muzyki akurat komuś pasuje), to ludzie na koncercie zasadniczo słuchają, a nie piszczą jak idioci non-stop albo rzucają wiąchami w ramach dodatkowej atrakcji. Chwała Bogu pozbylismy się tego szczęścia z Noskowskiego sporo lat temu.
~g 6-04-2008 14:36
niunia - naucz się pisać po polsku
piipi 6-04-2008 14:42
...Moja tesciowa ma moherowy beret...a na karuzeli jeszcze szaleje ! ~Moze tak ..inni Mocherowi,tej zabawy "skosztuja" !!.
kazimierzp 6-04-2008 15:03
Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie pomiędzy ul. Sygietyńskiego, a al. Jana Pawła II nie będzie zabudowy mieszkaniowej tylko handel i usług, ale zabudowa musi być kilkukondygnacyjna!
~do niunia - słoneczko kochane 6-04-2008 15:39
Siara to byla kiedy przyszlas na swiat :P a co do zabobrza to jest ono ok tylko niektorzy mieszkancy zapomnieli ze nie mieszkaja sami i musza sie dostosowac do wiekszosci a jak nie pasuje to won albo sznur na szyje i heja
~TaGx 6-04-2008 16:10
A czy przypadkiem ten teren nie zostal niedawno sprzedany i to jak donosila jelonka za ladne pieniądze ? Wiadomo kto to kupil i co będzie stawiał ? Czy to jakas dzialka obok ?
~absurd 6-04-2008 16:48
Tylko durniom to przeszkadza do Kowar tam jest cisza tylko porywaja dzieci to uwazaj
~do mocherowej 6-04-2008 17:00
ale ty jests tepa sztuka mocherowa ale itak cie lubie te twoje fajne komentarze, buziaczki
~alicze 6-04-2008 17:04
Tak, niech się zabierają, niech najlepiej żadnj cyrk ani lunapark nie przyjeżdża, niech będzie tu zadupie totalne.
~Tr 6-04-2008 17:42
Nienawidze tych mocherów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Izabel 6-04-2008 17:50
Ludzie tylko narzekać potrafią nic więcej.Zawsze im będzie coś przeszkadzało.Nic nie może się dziać w Jeleniej Górze bo tu już zostali przwie sami staruszkowie.
~masg61 6-04-2008 18:26
Jak śmiecie z taka pogardą pisac o starych ludziach!? Ja już nie mieszkam na Placu Ratuszowym, ale nadal mieszka moja matka, ma 90 lat i niestety wszystkie pomieszczeniaw mieszkaniu od strony rynku. Nienawidzi wszelkich imprez na Placu, tak jak ja nienawidziłam, gdy tam mieszkałam z małym dzieckiem. Wszyscy ludzie maja prawo spędzać czas tak jak chcą. Wasze prawo do rozrywki nie jest ważniejsze od prawa do ciszy innych. Wy sobie posiedzicie w tym hałasie tyle ile chce, a inni tyle ile ktoś im narzuci. Jak śmiecie kazać im iść do domu starców, aby wam nie zakłócano wolności zabawy!? A gdzie wolność dla ludzi pragnących ciszy!? A jeśli dla was lunapark jest powiewem wielkiego świata, to współczuję. I życzę wam wszystkim, wam, którzy z taką nienawiścia piszecie o tych, którzy nie mają możliwości uciec od hałasu, abyście doświadczyli tego, czego wy najbardziej nienawidzicie!
~a 6-04-2008 18:27
a
~Lewap_13 6-04-2008 18:30
Ludzie ale wy jesteście p******i , co macie do Wesołego Miasteczka , w sumie i tak za klika dni nie będzie :( , a jeżeli chcecie ciszy to na wioske se pujdzcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~gusia 6-04-2008 18:58
nie ma nic....?? zle jest.... jeszcze gorzej!!!! tak zle i tak niedobrze ludziom nie dogodzi :D
~cdi 6-04-2008 19:56
bla bla bla! Zalosni mieszkancy! A mi sie ie podoba, ze bija dzwony kosciele rano! Niech ktos z tym zrobi porzadek!
~ktosiowy 6-04-2008 20:23
matko kochana co za nygusy w tej jeleniej.. emeryty sie rpzyczepia bo na tydzien przyjechalo wesole... nie oni musza psuc radoche.. ;/ niech pozamykaja okna ;/ a jak im zle niech sie wyprowadza na wies.. no sory miszkajac w miescie trzeba sie liczyc z tym ze zawsze jakis halas bedzie .. ;/;/;/ ehh .. masakra.. :) cieszeeeeeee i mysle ze CIESZYMYYYY SIE ZE PRZYJECHALO WESOLE!! ZEBY JESZCZE TYLKO POGODA NAM DOPISALA :) pozdrawiam :)
~van 6-04-2008 20:37
jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził... :+)
~Pawel 6-04-2008 21:03
jak to w strone noskowskiego?
~_rymcycymcy___ 6-04-2008 21:05
A ja nie mieszkam na Zabobrzu, nie mieszkam w centrum ...i co ciekawe ...nie mam nic przeciwko wesołym miasteczkom na Sygietyńskiego !!! ;)
~tolerancia 6-04-2008 21:07
jak nic niema w miescie to placza tez kiedys byliscie mlodzi wesole miasteczko jest tylko tydzien a ze staróchom sie nic nie podoba bo zaglusza im radyjko to do lasu drogi tez zamknąc bo jezdzą auta i chalasuja pod domami jestescie zalośni
~Sratatata 6-04-2008 21:08
co za bałwan narzeka na muzyke przed 22 ?? do wagonu dziadzie jeden, to nie jest cisza nocna i mozna z tego korzystac bałwan! ja mu nie pasuje to sie niech wyprowadzi!
~Locke 6-04-2008 21:14
Cieplice są do mieszkania najlepsze. Niestety też najdroższe. A te karuzele to naprawdę syf. Dziwne że jeszcze nikt tam nie zginął. Obsługa często nietrzeźwa.
~Jam Nowaciu 6-04-2008 21:27
Byłem tam dziś i wcale muzyka nie jest głośna ja nie wiem przecież na starość traci się słuch ale jak ktoś może to słyszeć muzyka jest dosyć cicho... to już u mnie w domu nie raz jest głośniej :)) P.s. Widziałem jak jakas babcia około 50 wsiadała na atrakcję ;D
~J*** 6-04-2008 23:01
żal mi takich ludzi co co im wiecznie coś przeszkadza, pewnie nigdy nie byli na karuzeli i niewiedzą jak tam jest fajnie, a muzyka nie jest wcale tak głośno!!
piipi 6-04-2008 23:38
...w Pilichowicach jest wesolo...tam tylko brakuje ~MIASTECZKA !.
~ktosiowy 7-04-2008 5:45
A JA ZGLOSZE DO JELONKI ZE PRZESZKADZAJA MI DZWONI W KOSCIELE JA SPIE GRZECZNIE RANO I MUSZE SIE BUDZIC BO ONE BIJA RANO!! I TO NIE PRZEZ TYDZIEN ALE NA OKRAGLO!!
~Diana131 9-04-2008 14:36
po co tak narzekac przecie jak wesoe miastecyko pryzjedyie raz na rok to nikt nie umrze a troche yabawz nikomu nie zaszkodzi
~spam 10-04-2008 8:21
To jest tak jak nie ma żadnych atrakcji festynow itp to maja wielkie pretesjie do miasta a jak juz sie dzieje to jakie to wielkie zlo najpierw niech przemysla a potem moga gadac takie pierdoły zawsze sa dwie strony medalu nie ma nic za darmo wiec powinni sami isc sie pokręcic :) pozdro
~Niewazne 13-04-2008 12:46
Moge sie zalozyc ze protesty skladaja te stare babcie i dziadki ktorym zazwyczaj wszystko przeszkadza. Kto by nie pierdnal lub na trawnik depnal to zawsze oni pierwsi maja najwiecej do gadania. Ludzie zamurujcie sobie okna i wogole nie patrzcie na swiat,mowie odrazu lepiej sie poczujecie:)
~roksa 13-04-2008 14:49
lol.. pewnie jakięś mochery się skarża
~no baa 13-04-2008 18:47
jelenia to same staruchy
~tentaris 14-04-2008 12:19
faktem jest to,że jeśli ukaże się jakaś atrakcja(raz na ruski rok) dla młodzieży to musi znaleźć się ktoś komu to nie pasuje....ale błagam korzystajmy z młodosci i zabawy dopóki możemy. nie zwracajmy uwagi na komentarze zgrzybiałych i poukładanych ludzi tylko BAWMY SIĘ!!! jesteśmy młodzi i to jest nasz czas... xD
~skandal 14-04-2008 16:21
Pracownicy lunaparku mają do dyspozycji toalety. Ale nie załatwiają się do nich, ponieważ często trzeba byłoby wywozić szambo. A za wywóz trzeba płacić. Toalety dla mężczyzn nie są zbytnio skomplikowane. PISUAR- jako pisuary służą błotniki ciężarówek ze sprzętem (stają przy błotniku, odlewają się na niego. MUSZLA klozetowa-wchodzi się pod przyczepę ze sprzętem z wysokim podwoziem i się sadzi ''papierzaka''.
~BOLEK I LOLEK 30-04-2008 7:52
~Cl. 5-05-2008 15:50
w tym mieście ludzie nie mają co robić więc czepiają się wszystkiego jedyne "atrakcje" to supermarkety :/ niedlugo nas wszystkich wysiedla aby zbudowac kolejna biedronke albo lidla phee ale to tak na marginesie;->
~czesio 5-05-2008 15:54
Za to ci którzy wiecznie cos krytykuja najmniej robia ale za to maja najwiecej do powiedzenia>Może za milion zeta na remont budynku dla Straży Miejskiej ,zbudujemy cos gdzie bedzie mozna miło i beż strachu spedzic czas na tym super zabobrzu??
~Opinia o wesolym miasteczku w Chorzowie 7-06-2008 21:30
ludzie jestescie tacy głupi ja jezdze do wesolego miasteczka bardzo czesto a jestem z tarnowskich gór i cisne kawal drogi autobusem choc mam horobe lokomocyjna ale wiem ze jade tam nie na darmo tam mi sie bardzo podoba nieobchodzi mnie jak inni zgineli na karuzelach ja zyje i chce sie cieszyc zyciem a wy gnijcie caly czas w dziurze albo chodzcie cale zycie do parku a ja sie bede bawic na karuzelach i dodam ze takiego miasteczka co jest w chorzowie niewidzialam jest tam az za tanio!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Marika~~674725948 2-10-2009 17:00
Ja tam to lubie jest wesoło!! A moje dzieci to uwielbiają!
~hiehiehie 21-04-2011 19:34
hiehiehie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla obrońcy ojczyzny

Było nastrojowo

To grozi tragedią  

W piątek "odpalą" choinkę

Nietypowa akcja

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
583
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%