MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Nie tylko muchomor i wściekły lis...

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 czerwca 2015, 7:32
Aktualizacja: 16:07
Autor: Jel
Fot. Organizator
Czy niewinna konwalia może być zagrożeniem? Co warto wiedzieć o przyrodzie, aby być bezpiecznym? 18 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej (ul. Bankowa 27) spotkanie dla dzieci, młodzieży i ich rodziców, poświęcone bezpiecznej przyrodzie. Udział jest bezpłatny.

Jeleniogórskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju SODALIS w rozmowach z rodzicami wyłoniło ważny dla nich temat na spotkanie. Temat bezpieczeństwa i przyrody. Czy dom i ogród są bezpieczne? Czego się wystrzegać na wycieczkach i piknikach?

- Z tym tematem zgłosiliśmy się do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze. Szkoła kształci w zawodach technik weterynarii, technik leśnik, technik architektury krajobrazu – to zawody, które skrywają ogromną praktyczną wiedzę w tym zakresie. Dyrektor szkoły Helena Kasperczyk i wicedyrektor Małgorzata Kozińska, która z zawodu jest biologiem, zgodziły się pomóc zrealizować akcję. Dalej temat zastał przekazany specjalistom ze szkoły /lekarzom weterynarii, technikom architektury, leśnikom/
i uczniom. I tu powstała ogromna mapa ważnych informacji do przekazania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że temat jest bardzo istotny. Szczególnie w okresie wiosny lata i wakacji warto jest mówić o bezpieczeństwie i zagrożeniach. Wiedza oznacza bezpieczeństwo – opowiadają organizatorzy.

- Realizatorami akcji będą specjaliści ze szkoły i uczniowie. Nie będzie wykładów. Będzie dyskusja, pokaz. Będzie ciekawie - zapewniają.

- Szczególnie zapraszamy gimnazjalistów, którzy w okresie rekrutacji podejmują ważne decyzje, chcą się więcej dowiedzieć o naszych zawodach. Będzie możliwość przyjrzenia się jaką wiedzę, umiejętności mają uczniowie naszych kierunków. Będzie można dopytać ich o praktyczne aspekty kształcenia podkreślają organizatorzy.

Zapisy pod numerem telefonu 502 320 766. Liczba miejsc ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odkrycia w kościele

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~eko 11-06-2015 9:18
Brawo, pani Dyrektor.Prawdziwa edukacja bez ekoterroryzmu jest potrzebna.
~wiesiu 11-06-2015 10:05
Chołota z Zabobrza jak wpadnie na łąkę to żre co popadnie. Do głowy im nie przyjdzie, że niektóre rośliny mogą być trujące.
~ 11-06-2015 14:08
ciekawa akcja:) już się zapisałam z dziećmi
~ 11-06-2015 22:45
fajny pomysł... ciekawie - gratulacjie
~ 11-06-2015 23:56
zapowiada się ciekawie, o by więcej takich akcji w Jeleniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Dla najzdolniejszych

W cieniu pandemii

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
215
Tak
40%
Nie
49%
Nie wiem
10%