Gdynia: Nie sprostali rezerwom Mistrza Polski

Czwartek, 17 grudnia 2009, 11:47
Aktualizacja: Piątek, 18 grudnia 2009, 10:19
Autor: ahawer
Niestety kolejną ligową porażkę odnieśli na wyjeździe koszykarze KS Sudety Jelenia Góra, którzy przegrali z Asseco Prokom 2 Gdynia 91:70.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu rzucił Alan Urbaniak (23pkt.), w zespole gospodarzy zaś Paweł Storożyński (20pkt). Dla Sudetów niemal połowę punktów rzucił duet Urbaniak-Niesobski, którzy łącznie zdobyli 45 z 70 punktów drużyny.

Mecz w pierwszej kwarcie był wyrównany widowiskiem. Jeleniogórzanie ambitnie walczyli i jeszcze w drugiej kwarcie prowadzili 27:22, ale indywidualne akcje Sławomira Sikory i Krzysztofa Krajniewskiego pozwoliły odrobić straty i wyprowadzić na prowadzenie gospodarzy. Końcówkę drugiej kwarty lepiej już rozegrali gracze z Gdyni 23:21 i do przerwy Asseco Prokom 2 prowadził 41:34. Po przerwie gospodarze coraz bardziej się „rozkręcali”, trzecią kwartę wygrali pięcioma punktami, czwartą już zaś dziewięcioma by w rezultacie zakończyć ten mecz z korzystnym dla siebie wynikiem 91:70.

Asseco Prokom II Gdynia – Sudety Jelenia Góra 91:70 (20:21, 21:13, 30:25, 20:11)

Sudety: Urbaniak 23, Niesobski 22, Minciel 10, Samiec 9, Czekański 4, Owczarek 2, Cierzniewski.

Wyniki zaległy spotkań pierwszej ligi:
Asseco Prokom 2 Gdynia - KS Sudety Jelenia Góra 91:70(20:21, 21:13, 30:25, 20:11)

PTG Sokół Łańcut - Żubry Białystok 91:80(27:20, 17:21, 24:22, 23:17)

Big Star Tychy - KS AZS AWF Katowice 91:78(23:20, 26:21, 21:23, 21:14)