MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Nie spóźnijcie się na arkę!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 26 maja 2010, 8:53
Aktualizacja: 16:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czy Bóg istnieje? A jeśli tak, to dlaczego go nie widać? – to tylko jedna z kwestii poruszonych w zabawno–poważnej sztuce o pingwinach „O ósmej na arce”, w reżyserii Bogdana Nauki, premierze Zdrojowego Teatru Animacji zapowiadanej na 6 czerwca o godz. 16 w Pałacu w Wojanowie.

To barwne widowisko z muzyką będącą mieszanką standardów jazzowych oraz inwencji Pavla Helebranda, graną przez mini big band. Dużo śpiewu, zabawnych dialogów, które skutkują refleksją o sprawach ważnych, choć poruszonych w sposób prosty i przekonujący – tak w pigułce zarysować można kształt sztuki „O ósmej na arce”. Próby do przedstawienia trwają w akademiku „Pod jeleniami” na terenie campusu Kolegium Karkonoskiego.

Z zamiarem wystawienia dzieła Ulricha Huba adresowanego zarówno do dzieci, jak i do widzów dorosłych, ZTA nosił się już od kilku miesięcy. Z początku anonsowano premierę w markecie Tesco, ale ostatecznie stanęło na tym, że sztuka zostanie wystawiona w plenerach Pałacu w Wojanowie.

Intrygująca historia opowiada o przygodach pingwinów oraz o ich wystawionej na poważną próbę przyjaźni. Przede wszystkim jednak porusza w przystępny dla najmłodszych sposób istotne problemy filozoficzne. Bohaterowie spierają się, czy istnieje Pan Bóg. Czy jest sprawiedliwy, co jest dobre, a co złe, czy można zrobić komuś krzywdę i nie ponieść za to kary?

– Zaskakujące sytuacje, dobre tempo i mądry dowcip to niezaprzeczalne walory sztuki niemieckiego dramaturga, a błyskotliwe dialogi, przetłumaczone przez Lilę Mrowińską-Lissewską docenią nie tylko mali ale i starsi widzowie. Warto obejrzeć spektakl choćby po to, by przekonać się, że z dzieckiem można i trzeba rozmawiać na poważne, dorosłe tematy – zapraszają organizatorzy.

Za tekst „O ósmej na Arce" Ulrich Hub, współczesny pisarz niemiecki, otrzymał wiele nagród. Sztuka przetłumaczona niedawno na język polski stała się przebojem repertuarowym na naszych scenach. Grają:
Dorota Fluder, Sławomir Mozolewski, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Mariusz Czechowicz (gościnnie)

Ogłoszenia

Czytaj również

Działka nad zabytek?

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Spotkania z Beatą Kempą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Schengen 26-05-2010 13:19
W Wojanowie ale kiedy ??????
~ 26-05-2010 15:20
..potraficie kochac Boga ? ..jaką miłośćią ? .." ..bo miłość zaczyna się dopiero tam,gdzie nie ma oczekiwania na DAR .." ..i nie dotknięciem Boga ! ..bo " bóg,który daje się dotknąc,nie jest bogiem"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zaczytaj się z Jelonką.com

Trwa rozbudowa SOSW

Kino Lot zaprasza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1217
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%