MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Nie siedź w niedzielę w domu. Wybierz się na narciarską wycieczkę z przewodnikiem

Wiadomości: Region
Czwartek, 6 grudnia 2012, 10:35
Aktualizacja: 10:44
Autor: Org
PTTK Oddział „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę na nartach śladowych z przewodnikiem. Planowana jest ona 9 grudnia (niedziela). Spotkanie uczestników o godz. 9.00 na przystanku PKP w Jakuszycach. Można tam dojechać własnym środkiem lokomocji lub autobusem PKS z dworca kolejowego w Jeleniej Górze o godz. 7.35. Autobus dojeżdża do dworca PKP Szklarska Poręba Górna na godz.8.32. Tam przesiadka na szynobus czeski, który odjeżdża o godz. 8.40 i jedzie do Jakuszyc, gdzie będzie oczekiwał przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).

Planowa trasa wędrówki: Jakuszyce – Polana Jakuszycka – Droga Orla – schronisko Orle. Tam przerwa, a po niej powrót do Jakuszyc. Powrót do Jeleniej Góry autobusem PKS z Polany Jakuszyckiej o godz. 15.05.
Jest to pierwsza wycieczka narciarska, następne będą ogłaszane w czwartki na stronach: www.pttk-jg.pl i www.przewodnik-sudecki.pl .

Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczki są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.

Organizator narciarskich wypraw - PTTK „Sudety Zachodnie” - zaplanował cykl wycieczek, polegających na wędrowaniu nie zawsze po przygotowanych śladach narciarskich, ale także po terenie nieprzygotowanym w Sudetach Zachodnich. Będą wyprawy w Góry Izerskie, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Karkonosze, a także na czeską stronę.

Pierwsze wycieczki będą łatwe i krótkie. - Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe, z łuską pod stopą lub z mini foką. Są one zazwyczaj trochę szersze niż klasyczne narty biegowe, które dla naszych wędrówek nie są polecane. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka termosem z gorącym napojem oraz z prowiantem. Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze – radzą organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Samowola budowlana w KPN–ie wciąż straszy  

Porównaj ceny z Jelonką.com

Święto Pieroga odwołane

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ 6-12-2012 12:16
Takie propozycje nalezy w formie plakatow wieszac w ratuszu i urzedach panstwowych gdzie ludzie sa dobrze sytuowani. Reszta w wolne dni pracuje! lub oszczedza na zblizajace sie swieta. Mysle ze szczucie takimi atrakcjami stwarza przykrosc co niektorym, ze mimo pracy nie stac ich na normalne zycie i uciechy.
~ 6-12-2012 13:17
12:16 - idź precz marudo!
~fico 6-12-2012 14:18
Profesjonalnie przygotowana wycieczka z informacją o czasie i miejscu spotkania, trasie, ubezpieczeniu, ubiorze itd. Pierwsza trasa jest łatwa, pewnie dla ogarnięcia tematu. TIK- taki zapraszali np. do "Kanionu Łaby", a tam jak turysta nie zajedzie się podjazdem, to zabije na wąskiej ścieżce lub innych zepchnie w dół. TIK-taki uczcie się od innych. A teraz pewnie będzie krytyka piesków spuszczonych ze smyczy, które mają ujadać na krytykantów poczynań TIK.
~turysta 6-12-2012 15:58
Fajnie, że w końcu Jelonka.com zaczyna promować profesjonalnie zorganizowane wyprawy, z przewodnikiem - UWAGA PANOWIE PIK I LESZEK! - z przewodnikiem!!! Aż przyjemnie się czyta taką zapowiedź! Brawo! Widać interwencje czytelników odniosły skutek. Panom Leszkowi i Pikowi proponuję podziękować za współpracę. Teraz pewnie odezwie się na forum któryś z nich (albo obaj), oczywiście nie pod swoim nickiem i zacznie swoim zwyczajem spamować dyskusję, bo TIK-taki nie lubią konkurencji.
~turysta 6-12-2012 16:00
Fajnie, że w końcu Jelonka.com zaczyna promować profesjonalnie zorganizowane wyprawy, z przewodnikiem - UWAGA PANOWIE PIK I LESZEK! - bez łamania prawa!!! Aż przyjemnie się czyta taką zapowiedź! Brawo! Widać interwencje czytelników odniosły skutek. Panom Leszkowi i Pikowi proponuję podziękować za współpracę. Teraz pewnie odezwie się na forum któryś z nich (albo obaj), oczywiście nie pod swoim nickiem i zacznie swoim zwyczajem spamować dyskusję, bo TIK-taki nie lubią konkurencji.
~... 6-12-2012 17:42
Super sprawa...
~ 6-12-2012 19:32
Z uwagi na to, że od zawsze niecierpliwy byłem, to i teraz nie może być inaczej... Pogoda dziś wspaniała.., wspaniała, bo pozwala na to aby już jutro oddać się dzikiej przyjemności biegówek :-))) Samolot i Cicha Równia na otwarcie sezonu :-) Radość z biegówek.., bezcenna:-) Pozdrawiam.
~fico 6-12-2012 21:28
Taka wycieczka, to świetny pomysł, ale nie ma co się podniecać. Zaraz pewnie TIK - taki z Angelą wpiszą kontrimprezę np. Wjazd rowerkami z Jakuszyc na Bukovec po trasie biegowej. A co ... Trzeba się mieć na baczności !
~Stuk Puk 6-12-2012 21:49
Stuk, puk, stuk, puk... Ja jestem pan Pik-Puk, a prawo to mój wróg. Stuk, puk, puk, to pan Pik-Puk, a prawo jego wróg. Stuk, puk, stuk, puk, Pik-puk!
~zdziwiony 7-12-2012 0:05
Dziękuję Portalowi Jelonka.com za publikację tej informacji :) Oddziałowi PTTK "Sudety Zachodnie" specjalnie przy tej okazji dziękować wręcz nie wypada bo organizuje takie imprezy i wiele innych, od kilkudziesięciu lat. Nie mam też w zwyczaju kogokolwiek zaocznie "flekować" i myślę, że nie było to także intencją organizatorów tej wycieczki. Były i pewno jak pisze fico będą, lepsze okazje do krytyki osób czy organizacji źle przysługujących się turystyce. Nie należy jednak popadać w paranoję.
~ 7-12-2012 1:11
Cha, cha, cha! Zdziwiony nie chce popadać w paranoję... Cha, cha, cha!!!
~zdziwiony 7-12-2012 10:52
tpnet83.6. o różnych nickach, jak już za mną łazisz na wycieczki po forach, możesz mi, co najwyżej, buty sznurować - starym turystycznym obyczajem - nie gębę.
~do zdziwionego 7-12-2012 13:26
Zdziwiony, pochwal się lepiej, ile ty masz nicków. Przypomnę niezorientowanym, że "Biegaj" to też zdziwiony, tyle że zalogowany. Większego spamera i trolla niż ty nie ma w wątkach poświęconych turystyce. Już nawet bracia TIK-i mniej spamują od ciebie.
Biegaj 7-12-2012 15:44
Do *.adsl.tpnet.pl (83.26.*.*) - Nie wiem "MISZCZU" kto Ty jesteś. Nie zajmuję się nickami i śledzeniem IP. Wypowiadam się tam gdzie chcę i jak chcę - czy Ci się to podoba, czy nie. Uparcie "uświadamiasz" kumpli o czymś - o czym nie masz pojęcia. Wypraszam sobie osobiste wycieczki w połączeniu z innymi nickami. Zajmij się tematem jeśli masz coś do powiedzenia a nie rozmówcami. Każdy sądzi ponoć wg siebie - może idź się lecz - albo co... Pozdrawiam - rozumnych ludzi - nie powalonych pieniaczy z obsesjami w stylu "sherlocka".. Miłego weekendu.
~ 7-12-2012 18:55
O, zdziwiony przypomniał sobie hasło do konta. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, ze po kilku dniach od opublikowania artykułu trafił na dyskusję nowy czytelnik, dziwnym trafem zawsze wspierający naszego wiecznie zdziwionego kolegę w dyskusjach. DO NORY, TROLLU! A raczej do psychiatry. Zrozum chłopcze, że naprawdę forum to bardzo krótkotrwała metoda kompensacji urazów psychicznych. A przy tym dość inwazyjna - w stosunku do innych czytelników. Tak, wiem, że tego nie zrozumiesz, więc podaj tylko swój adres, a my się już postaramy, żeby odwiedzili cię na sygnale mili panowie z kaftanem bezpieczeństwa :-))
~ 8-12-2012 0:02
W Jakuszycach było dzis przepięknie! Błękitne niebo, czysty, delikatny śnieg i szmer biegowek:-) Żyć, nie umierać :-) Sezon ruszył z kopyta;-) Pozdrawiam.
~fico 8-12-2012 21:17
W Orlických horách też było wspaniale. Pomiędzy parkingiem na przełęczy, a schroniskiem Masarykova chata jest pięknie odśnieżona droga, służąca pieszym i uprzywilejowanym pojazdom. Gdy śnieg leży, narciarze na biegówkach zjeżdżają w linii prostej przez łąkę na parking. Jednak MY Polacy również zaiwaniamy po trasie narciarskiej, bo o kilkadziesiąt metrów jest bliżej. Może nie wiemy, czy droga również prowadzi do schroniska... Kilkanaście osób które na moich oczach przekopały trasę, to byli tylko nasi RODACY. Całe szczęście, że w Jakuszycach jest inaczej.
~Januszz 9-12-2012 13:34
Za to w Alpach było super!!! Świetnie przygotowane trasy, czynne kolejki linowe, ludzi jeszcze nie ma tak dużo, więc można się najeździć do woli. I mnóstwo promocji przed właściwym sezonem narciarskim. Śniegu cała masa, nie kilkanaście centymetrów tak jak u nas. Nic tylko jechać i cieszyć się "białym szaleństwem". Pogoda też wymarzona. No i nie ma takiego buractwa jak u nas na stokach. Szczerze wszystkim polecam!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Odkryj Dolny Śląsk

Góry bez barier

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
769
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%