MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie przechodź obojętnie! Przejdź do historii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 listopada 2010, 8:45
Aktualizacja: 14:28
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Polski fotograf, od lat pracujący w Nowym Jorku, Dolnoślązak z Wrocławia Andrzej Jerzy Lech, będzie fotografował mieszkańców Kopańca. Zbiorowe zdjęcie powstanie w najbliższy czwartek!

Pierwsze, historyczne grupowe fotografie mieszkanców izerskiej wsi wykonane będą ponad stuletnią kamerą "bankietową" w formacie 17.78 x 43.18 cm. Fotografie z Kopańca wejdą do Panoramicznego Dziennika Podróżnego, najnowszej wystawy, nad jaką w USA i Europie, pracuje artysta.

W Kopańcu Lech fotografował juz wcześniej. Fotografie z 2001 r. znalazły się w poprzedniej edycji Dziennika Podróżnego. Przez dwa lata, wystawę można było oglądać w Galerii Domowej Domu Spotkań – mówi jej gospodarz Jacek Jaśko.

Do Kopańca Andrzej Lech przyjeżdża z Wrześni, gdzie realizuje duży projekt, panoramicznych portretów zbiorowych. Podobny chciałby wykonać w Kopańcu.– Jesteśmy już umówieni z dyrektorką szkoły panią Julią Maczek, Przed nami rozmowy z księdzem i sołtysem. Obu chcemy poprosić o pomoc i uczestnictwo w historycznym portrecie zbiorowym, mieszkańców Kopańca - powiedział nam Jacek Jaśko.

W zaproszeniu do wspólnej fotografii Andrzej Lech i Jacek Jaśko namawiają na przyjście ze znajomymi, w przebraniu, lub przynajmniej z różnymi nakryciami głowy. Marzy im się fotografia z udziałem strażaków, policjantów, księdza, sołtysa, setki dzieci ze szkoły, razem z nauczycielami i mieszkańców z ulubionymi zwierzętami...

Jak się dowiadujemy, niewykluczone, że wśród uczestników grupowego portretu, losowane będą nagrody niespodzianki. Na wszystkich, którzy zechcą "przejść do historii", kamera i fotograf oczekują w czwartek, 11 listopada, o godzinie 9.00 na placyku przy dębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sylwestrowo z tenorami

Używki w kulturze

Napisz wiersz i wygraj nagrodę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ja 6-11-2010 9:35
Fajna inicjatywa. Podziwiam ludzi którzy potrafią tak działać.
~qosc 6-11-2010 10:58
a gdzie jest to miejsce dokladnie?
~Jariath R. 7-11-2010 2:44
No shit , it may be last chance to have free photo in Poland . Hey folks , let's do that . however ,cost you nothing . I have got few free photoes in Poland years ago . Those pictures were made inside police station -just kidding . I am not in conflict with Polish law .I do not know where is Poland any more .
~jac. 7-11-2010 13:42
takie zdjęcia przechodzą do historii. Będę.
~czechna 7-11-2010 16:05
na tym zdjęciu nie może zabraknąc Jacka Gmerka. Ten człowiek zakochał się w Kopańcu i tam robi świetną robotę. Ja też sie tam wybieram i myślę ,że warto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolędy z Marcinem Wyrostkiem

Prezent od Szyszaka

Wandalizm czy profanacja?

Nowy dyrektor WORD

Przed nami finał WOŚP

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
217
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%