MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie porzucaj, adoptuj!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 maja 2018, 6:13
Aktualizacja: Czwartek, 31 maja 2018, 12:08
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Zbliżają się wakacje a wraz z nimi czas kiedy rośnie liczba porzuconych psów. Niestety nadal dla wielu osób jest to najlepsze rozwiązanie problemu, co zrobić z pupilem przed urlopem.

Wakacji jeszcze nie ma a już w jeleniogórskim schronisku zauważają znaczny wzrost liczby porzuconych psów w naszym regionie. Powodów jest wiele. Czasem są to urlopowe plany, czasem nietrafiony prezent komunijny. Jednak najgorsze są przypadki kiedy właściciele przywiązują swoje zwierzaki do drzew minimalizując w ten sposób ich szansę na przeżycie.

- Znowu się zaczęło przywiązywanie do drzewa! - ubolewa Anna Nikołajuk, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze – Ostatnio mieliśmy suczkę, labradorkę, w Mysłakowicach przywiązaną do drzewa, bo państwo wyjechali. Dla mnie jest to najgorsze co może być - podkreśla.

Wakacje to doskonały okres na adopcję nowego członka rodziny. Wdzięcznego, kochającego ponad wszystko. W ostatnim czasie około 200 psów z jeleniogórskiego schroniska znalazło właściciela. W jaki sposób można zaadoptować psa ze schroniska? To proste.

- Warto wejść na nasz profil na Facebook-u lub stronę internetową. Tam na bieżąco aktualizujemy informacje odnośnie naszych podopiecznych. Proszę zobaczyć, poczytać, dobrze się przygotować i jak decyzja zostanie podjęta, przyjść do nas. My wtedy pokażemy pieska, będzie można go wyprowadzić po wybiegu. Jak będzie odpowiadał, wówczas dopełnimy formalności – tłumaczy A. Nikołajuk.

Pracownicy Schroniska dla Małych Zwierząt zawsze przeprowadzają krótki wywiad. W ten sposób sprawdzają, czy dana osoba dobrze przemyślała swoją decyzję i czy jest w stanie zapewnić psu godne warunki życia. Na tym kontakt z nimi się nie kończy. Bo gdy już zabierze się psiaka do domu, trzeba liczyć się z kontrolą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przetarg rozstrzygnięty

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Nowa sygnalizacja świetlna  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 30-05-2018 8:17
Po co biorą te psy skoro potem wyrzucają ? Dawanie zwierząt w prezencie powinno być bardzo surowo karane, a co do wakacjibto czy w okolicy jest w ogóle hotel dla zwierząt ?
~Ja1988 30-05-2018 9:54
do: ~ (8:17)
Czasami jest tak, że jedno z dorosłych weźmie, drugie nie akceptuje i tak to się kończy. Znam taką jedną parę, którzy mieli już kilka psów i oddawali- na szczęście do kogoś innego, a nie przywiązywali do drzewa. Do mieszkań w bloku brali duże psy, a później problem, bo dziecko nie wyjdzie, bo go nie utrzyma, dorośli w pracy , później zakupy itd. i pies 'wychowuje się' sam :/ Decyzję o wzięciu psa czy innego zwierzaka powinni zaakceptować wszyscy członkowie rodziny .
~Beki 30-05-2018 9:03
Tak są nawet 2 hotele jeden pod Górą Szybowcową, a drugi na ul. Okopowej jak się nie mylę ☺
~I know 30-05-2018 9:06
Błagam ,nie rozmnażajcie zwierząt.Nie kupujcie z hodowli,nie przyjmujcie w prezencie od hodowcy,to nie są zabawki.
~ 30-05-2018 9:56
Jak się nie kocha pieska to człowiek taki sam będzie do drugiego zwierzę to członek rodziny i trzeba mu zapewnić byt a nie bydło porzuca
~Marti 30-05-2018 17:07
Człowieka poznaje się po tym jak traktuje zwierzęta
~nom 30-05-2018 17:10
Wkurza Cię Twój pies, brudzi, je za dużo, absorbuje nadto Twój czas. Wywieź go do lasu i mocno przywiąż (bo się zerwie i wróci). Znajdą go, wezmą do schroniska i pani Ania będzie miała wciąż pracę.
~nom 30-05-2018 17:12
Wystarczy wprowadzić zakaz nielegalnego rozmnażania i posiadania psów innych niż te z legalnych hodowli. Dopiero schroniska dla psów przestaną być potrzebne !!!!!!!!!!!!!!
~............................ 5-06-2018 17:23
A co zrobili z kotami? Kiedyś tam były...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Święto województwa  

Energetyczny prolog!

Nagrody dla nauczycieli

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%