MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nie palcie w piecach śmieci! – nawoływały dzieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 listopada 2010, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 przemaszerowali wczoraj w południe przez centrum Cieplic manifestując o ochronę środowiska i zdrowia. – Oszczędzaj prąd, segreguj śmieci, to nie krasnoludki palą śmieci w piecach – takie hasła widniały na transparentach uczniów. Ponadto każdy krzyczał „ Nie pal śmieci, trujesz dzieci!”

Jesteśmy częścią przyrody, a niszcząc ją, lekceważąc jej prawa - niszczymy samych siebie. Kiedy i w jaki sposób budzić tę świadomość? Wszyscy wskażą na szkołę i jest to niewątpliwie prawda. W Cieplicach w kształtowaniu proekologicznych postaw przoduje od lat miejscowa „szóstka”.

Celem kształcenia młodego człowieka powinno być nie tylko zapewnienie uczniom odpowiedniego zasobu wiadomości, lecz również ukształtowanie umiejętności i postaw warunkujących podejmowanie skutecznych działań wobec pojawiających się dla środowiska zagrożeń. Wiedzą o tym uczniowie, którzy cyklicznie manifestują swój stosunek do przyrody i środowiska naturalnego na ulicach uzdrowiskowej dzielnicy miasta, gdzie w sposób szczególny należy okazywać troskę o stan przyrody.

Czytaj również

Olimpiada Wiedzy o Rodzinie w DODN

W śmieciach miasto tonie

Rusza nabór do szkół podstawowych  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~przemek k. 16-11-2010 8:46
a co robic jak sasiad pali smieci? straz miejska i policja nie podejmuje interwencji...
~mlodyyyy 16-11-2010 9:17
a ja myślałem ze to parada równości
Piipi Jelonkowa 16-11-2010 10:23
~BRAVO ! ..Dzieci ! *Kochane *Skowronki *Cieplickie ! .. wzieliście w swoje *łapki OGROMNĄ sprawę ! .. bo przypomoinacie DOROSŁYM o nieekologicznym postępowaniu !
~halka 16-11-2010 10:35
Przyjdźcie dzieciaki pod dom śmierdziucha-czapnika z Bartka Zwycięzcy. Mimo, że faceta stać na opał truje okolicę spalaniem odpadów z produkcji czapek i śmieci bytowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

30. Ro(c)k bez kurtyny

Targi edukacyjne we Wleniu

Nabór do podstawówek od dzisiaj

Głosy za strajkiem?

Ortograficzna podróż

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
870
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%